LFO (festivalový název)

Švédsko, 2013, 94 min

Antonio Tublen

Antonio Tublen

• Slarque

Sci-fi, které se celé odehrává uvnitř jediného obyčejného domu, se nevidí zrovna každý den. Sem tam to vede k nějakému podařenému vizuálnímu fórku, kdy například děj dočasně opustí tento dům, ale kamera ne, ale většinou to působí stejně zajímavě jako váš vlastní 15 let starý obývák. Čas je subjektivní veličina, takže jsem si po prvních dvou hodinách kladl otázku, zda to nemělo trvat jen hodinu a půl, ale chyba lávky, film byl sotva ve dvou třetinách. Asi dvakrát tam bylo v jedné scéně pět postav, to už jsem si skoro připadal jako při velkofilmu. Scéna párty s, ehm, řekněme placenými společnicemi, pak měla smysl ve scénáři, ale z filmu trčí jak návštěva z jiného vesmíru. Jednou z hlavních postav je i rádio, které zřejmě nehraje hudbu, ale vysílá jen zprávy, které souvisejí s dějem filmu. Ale za radikální závěr přimhouřím oko a zvyšuji na 50%.(8.10.2014)

alternativní přístup, jak natočit efektní sci-fi za málo peněz, se cení. teda ne že by to byl bůhví jaký nářez, ale ve filmu jsou použity relativně netradiční postupy vyprávění a člověk musí chvilku přemýšlet, co je skutečnost a co se odehrává možná v hlavě hlavního hrdiny, nebo bůhví kde ještě jinde. přiznám se, že si ještě teď nejsem jistý. to vše je doplněno futuristickým soundtrackem. bohužel hrdina samotný mi přišel protivný svým chováním, které často postrádalo logiku, obzvláště ve spojení se svým zvláštním vědeckým objevem. možnost ovládat mysli jiných lidí využívá nejprve k uspokojení vlastních potřeb, až posléze se dostává ke snaze napravit problémy, které sám natropil, ačkoliv mu to příliš nejde. konec byl nakonec ze všeho nejlepší a přinesl vtipnou pointu, která zachránila můj dojem z filmu. | SEVERSKÝ FILMOVÝ PODZIM 2014(2.10.2014)

• dozana

Severský filmový podzim 2014 / Zahajovací film - Zajímavě natočené, film vlastně o ničem až trochu nuda, ucházející byla konečná pointa.(16.10.2014)