Divokým Kurdistánem

Cez divoký Kurdistan

Dobrodružný

Západní Německo / Španělsko, 1965, 99 min

• MartinezZ

Dost generické a dost na stejné brdo. Mayovky jsem asi nečetl, tohle ale možná kdysi ano - někde mám knížku. Ani jsem ale nevěděl, že je to zfilmované. Snad nejsou samotné knižní předlohy všechny tak stejné, jako tyhle západoněmecké filmečky. Alespoň některé hudební motivy byly celkem dobré.(25.12.2015)

Konečne pozerateľný diel. Herci hrali vskutku znamenití a prišli aj scény, na ktoré sa dalo veľmi dobre pozerať. Hudba dobrá a celkový film mal čo ponúknuť. Ja som spokojný. 55%(15.7.2014)

• Vishnar

Pro toho, kdo četl Divokým Kurdistánem je tohle noční můra... stejně tak jako třeba Žut.(28.11.2007)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +prostředí, hudba, výprava, zápletka, Lex Barker, vedlejší postavy –trošku zdlouhavější, slabší záporáci, složitější přehled v postavách/// Je dobře zhlédnout Mayovku trošku v jiném prostředí a herce v jiné poloze. Řekl bych, že tento film patří v řadě těchto filmů někam doprostřed. V porovnání s konkurenčními filmy se jedná spíše o nadprůměr. Hlavně filmu pomáhá krásné prostředí, hodně vyvedená hudba a předně několik postav. Pes Dojan si zaslouží pomyslnou hvězdičku. Za komediální figurky tady byly oba Angličané se svým suchým humorem a na okrasu obě dívky. Dobře se na to dívá, snad jen trošku nudí příběh. Po dějové stránce jsou i lepší části./// Celkem 70%///(29.3.2007)

Překvapivě hodně dobrého anglického humoru a pominu-li dost amatérskou bitku v závěru, tak je to vcelku příjemná zábava.(24.7.2006)

• - Film vznikl na motivy orientálního cyklu Ve stínu pádišáha. (hippyman)

• - Natáčení začalo v pondělí 15. března v ateliérech společnosti CCC, poslední klapka zazněla o 127 dní později - 19. července 1965. (hippyman)

• - Natáčení bylo často velmi vyčerpávající a Lex Barker nebyl ochotný pracovat déle než 10 hodin denně. (hippyman)