Divokým Kurdistánem

Cez divoký Kurdistan

Dobrodružný

Západní Německo / Španělsko, 1965, 99 min

• Vishnar

Pro toho, kdo četl Divokým Kurdistánem je tohle noční můra... stejně tak jako třeba Žut.(28.11.2007)

Orientálne séria sa vydarila lepšie ako mexická a surehandovská. Nemecký ovčiak, solné jazero, súboje na meče... Atmosféra knihy vystihnutá takmer najlepšie zo všetkých filmov...(7.12.2006)

• Rimmer100

Jsou lepší filmy s Lexem. Nudné...(24.2.2007)

Tohle orientální dobrodružství Oldy šetrnýho alias Kary Ben Nemsího mě sedlo o poznání víc než Žut. Od začátku mě zaujal příběh. Machredž je takový správný Mayovský záporák. exteriéry vypadají jako skutečná poušť kde se má film i odehrávat. Škoda občasných hluchých míst, protože se prostě nedaří držet tempo po celej film. Ono to bude i tím, že pokud bych tohle spolu z Říší stříbrného lva která na to přímo navazuje bral jako celek tudíž jako jeden film i když oficiálně jsou dva, tak tohle je potom první polovina tudíž ta rozjezdová, která musí především zasvětit do příběhu. Každopádně Barker opět při zavalení balvanem potvrdí svojí nesmrtelnost (i když je to pěkná kravina) a taky pěstních soubojů při kterých může potvrdit svoje dovednosti je tu docela dost plus nehorázný hlášky Woltera a obou Anglánů. Celkově pro mě lepší průměr.60%(5.7.2014)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +prostředí, hudba, výprava, zápletka, Lex Barker, vedlejší postavy –trošku zdlouhavější, slabší záporáci, složitější přehled v postavách/// Je dobře zhlédnout Mayovku trošku v jiném prostředí a herce v jiné poloze. Řekl bych, že tento film patří v řadě těchto filmů někam doprostřed. V porovnání s konkurenčními filmy se jedná spíše o nadprůměr. Hlavně filmu pomáhá krásné prostředí, hodně vyvedená hudba a předně několik postav. Pes Dojan si zaslouží pomyslnou hvězdičku. Za komediální figurky tady byly oba Angličané se svým suchým humorem a na okrasu obě dívky. Dobře se na to dívá, snad jen trošku nudí příběh. Po dějové stránce jsou i lepší části./// Celkem 70%///(29.3.2007)

• - Místa natáčení: Španělsko: Tabernas, Gergal, Cabo de Gata, Cuevas de Almanzora, Alhama de Almería. (hippyman)

• - Cizojazyčné názvy filmu:
    Belgie a Lucembursko: Mission dangereuse au Kurdistan / Door het woeste Kurdistan. Itálie: Il Giustiziere del Kurdistan. Rakousko: Durchs wilde Kurdistan. Švýcarsko: Durchs wilde Kurdistan. Španělsko: El Salvaje Kurdistan. USA a Kanada: Wild Men of Kurdistan. Mexiko: El Salvaje Kurdistan. Holandsko: De Woesteling van Koerdistan. Finsko: Erämaan Sankarit. Velká Británie: Wild Kurdistan. (hippyman)

• - Natáčení bylo často velmi vyčerpávající a Lex Barker nebyl ochotný pracovat déle než 10 hodin denně. (hippyman)