Země zítřka

Krajina zajtrajška

Sci-Fi / Mysteriózní

USA / Španělsko, 2015, 130 min

• KarelR

No, tak tenhle risk nevyšel. Země zítřka chce být hrozně moc oslnivá, zábavná a inspirativní, ve výsledku ale jde o mohutnou blockbusterovou tragédii. Člověk se celou dobu těší na to, že ho čeká návštěva promyšleného futuristického města, ve kterém se budou dít nevídané věci. Místo toho se ale servíruje děsně utahaná dialogovka (kam ty prachy přišly?!?), která uteče k idiotské podzápletce a z ústřední atrakce neodhalí skoro nic. Lindelof už by vážně potřeboval proplesknout. A výjimečně si zaslouží políček i všichni ostatní, protože ani jinak není kde brát. Všechny postavy jsou nezajímavé až běda. Akce je možná slušně natočená, ale je jí zoufale málo. A v neposlední řadě ani nepochopíte, o čem to celé vlastně bylo, protože po pár zmatených vysvětlovačkách prostě rezignujete. Takže další průšvih z ranku Johna Cartera? Ani ne, John Carter byl totiž velkolepou a docela povedenou dobrodružnou podívanou. Tohle je jen nevýrazná vata, která možná vznikala s těmi nejlepšími úmysly, ale bohužel selhala v jejich překlopení do celovečerního filmu. (5/10)(18.5.2015)

Potenciál obrovský, využití překvapivě malé. U celého filmu jsem si po celou dobu říkal, jak bych se u něj skvěle bavil, kdyby mi bylo tak 12 let (i když bych se často i dost nudil). Bohužel jsem v mém věku očekával více, než jen naivní a dost nedomyšlenou báchorku o cestování v čase a záchrany lidstva, doplněnou pár slušnými akčními scénami, které jediné ukazují ohromný rozpočet. Brad Bird je vizionář a umí pracovat s trikovou částí filmu, ale někdo by mu měl napsat nějaký kvalitní scénář.(8.2.2016)

Rozpočet $190miliónovTržby USA $93,436,322Tržby Celosvetovo $209,035,668Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,115,469 //počet predaných kusov 201,767Tržby za predaj DVD v USA $3,248,025 //počet predaných kusov 208,426║ v tomto sa Brad Bird tematický našiel, dokáže využívať potenciál snímky, má to dobré postavy, hravosť, vizuál a aj akciu /80%/(26.9.2015)

• JJ.Gibson

No bohužel jsem teda zklamán! Už dlouho se mi nestalo, aby mě předpříprava na film tolik dostala - Clooney, sci-fi a poměrně slušný trailer. Takže jsem to dál neřešil a hurá na film do kina. Ale pak se z toho vyklubala nepříjemně dětská disneyovka! A s tím šlo i veškeré kouzlo do háje! Přitom se mi základní nápad líbil, svět kde si vědci můžou dělat co chtějí atd. Kdyby se z toho udělalo temné sci-fi a Clooney by byl o něco příjemnější, tak si myslím, že by to tento snímek vystřelilo někam kamsi k Jupiteru, ale takhle se z toho stala pouze promrhaná příležitost! Přitom některé nápady, především raketová Eiffelova věž byla brilantní! Tak či onak, tohle spláče nad výdělkem...(26.5.2015)

• verbal

Tak tohle převelice bolelo. Snad skoro víc než kdybych dvě hodiny musel sledovat, jak pedofilní, sedmdesátiletý vynálezce Merkuru za asistence Verna s Orwelem po lobotomii análně przní už tak mentálně retardovaného Pítra Pana. Prostě klasické, tisíckrát přežvýkané, násilně vydávené a do hamburgerů ledabyle pomleté pseudofantaskní zvratky zdegenerované americké provenience, do naprosté odpornosti dokořeněné v současnosti tolik cinkající matricí uvědomělé premenstruační piče, sveřepě zachraňující svět před globální katastrofou. Božskému Žoržovi asi ta slizká modelka plivla Dolče gusto do xichtu, protože se jako obvykle nedalo pít, a tak, aby nechodil ve vietnamkách, musel holt zpátky do práce. Mohl to ovšem udělat důstojně a střihnout si například nějaký ten rymejk parkinsonem pokrouceného Mártyho Mekfláje a ne se upsat snad nejdebilnějšímu a nejotravnějšímu dyznyjovskému prefabrikátu všech dob, stravitelnému jen pro ty nejtupější americká selátka. Čistý hnus, kvůli kterému by bylo vhodné rozšířit zdejší žánrovou kategorizaci o „Kýčovité zvěrstvo pro mentály“, aby příště to „Sci-Fi / Mysteriózní“ soudné diváky nemátlo!(19.6.2015)