Zjevně budu v opozici proti těm, kteří se z filmových nadšenců přerodili v mistry filmové kritiky, které jen tak něco neuspokojí. Ale nešť. Mě se Země zítřka líbila. Jde totiž o výtečný rodinný film natočený ve stylu 70. a 80. let, které tu dýchají snad z každého vyprávěcího prvku, z každého formálního detailu, aniž by se ovšem jako nějaké retro teatrálně tvářil. Hravá sympatická pohodovka, která netlačí na pilu, je nejen akční i zábavná, ale navíc nabitá pozitivní atmosférou jako už dlouho žádný podobný film. Zručné propojení minulosti a budoucnosti, kde spolu v dokonalé souhře fungují retro rekvizity s těmi futuristickými, dokonale navozená retro atmosféra prolínající se s futuristickým vizuálními hrátkami. A taky mě pobavilo, jak dokonale se jeden z důležitých prvků příběhu (možná ten nejlepší) podařilo v trailerové kampani utajit. Zkrátka, kdo nepotřebuje nepřetržitý příval úžasných momentů, které by diváka neustále příváděly do extáze, ale dokáže si vychutnat občas i zvolna plynoucí příběh, kdo v sobě jako divák ještě neztratil to nadšené dítě, ten by nemusel být zklamán.(20.5.2015)

Bird se snaží být stejný fanboy hračička jako Abrams, ale zatímco JJ je totální geek a zároveň velmi sofistikovaný tvůrce, Birdovi tady prokluzuje materiál mezi prsty a patlá tak 130ti minutový spektákl horem dolem jen aby to fungovalo. A příliš nefunguje. Kromě dechberoucích triků a rádoby pseudoposlání to nemá vůbec co nabídnout, jen rutinní hollywoodský standart a to je na tak ambiciózní a velkohubě se tvářící projekt přece jen málo.(7.8.2016)

• vteco

Země zítřka láká na rodinnou podívanou plnou vtípků, zajímavých zvratů a parádní digitální prostředí, kde nahlédneme do budoucnosti. Bohužel každé kritérium, které si stanovila, splňuje spíše na dostatečnou, než na výbornou. Skoro celou stopáž zabírají naprosto zbytečné dialogy a nekonečné vysvětlování otravných otázek. Navíc se tvůrci až přehnaně moc snažili zveličit a protlačit pointu, čímž bohužel zaplácali vše ostatní. [45%] | Kino - Prom.(7.6.2015)

Ze začátku se mi sice zježily všude chlupy jak jsem uslyšel Český dabing a viděl produkci Walt Disney, ale nakonec film předčil má nízká očekávání a bavil jsem se nadprůměrně. Do první půlky jsem byl lehce dezorientován kvůli retrospekci, ale poté jsem si zvykl a přistoupil na tvůrčí hru, že se jedná o Teen Sci-fi, nikoli o temný trhák, v kině převažovaly děti. Slušné efekty, úchvatný svět zítřka ( Obdivuhodné atrakce a nápady), poměrně neokoukaný námět, příjemní herci a slušné tempo. Highlightem byl definitivně útok robotů na Georgeův dům, který svými vynálezy a vychytávky všechny přechytračil. PS: Potěšilo cameo Keegena Michaela Keye. 70%(26.5.2015)

"Když jsem byl kluk, budoucnost byla jiná." Jsem optimista, takže věřím, že to se Zemí dopadne skvěle a to ve všech myslitelných časech i prostorech. Mně se zkrátka na Zemi zítřka líbilo, pobavil mne zejména ignorační protokol Atheny, Caseyino bloudění s odznakem po polích, Frankovo zabezpečené bydlení a křečovitý úsměv robotického agenta taky stál za to.(19.5.2016)