Příjemná triková rodinná podívaná s roboty, raketami, časoprostorovými portály a utopickými městy, která zvládá akční pasáže (jichž by mohlo být víc) i dojemné momenty. Raffey Cassidy je nová Emma Watson.(28.9.2015)

• 666teen

Je to zábavné jako plastové, pískací hovno....what else?(17.11.2015)

Ten příslib něčeho gigantického, vnadění na zemi budoucnosti nedojde v závěru tak úplně naplnění. Vede spíše k dystopii. Je to jedna z těch pohádek ze staré školy, které jsou fajn, ale nemůžete se zbavit dojmu, že mohly být lepší. Clooney mi sem moc neseděl a ta mladá kočka už rozhodně není dítě. Laurie vládne (no závěrem už moc ne) a triky jsou super. Nenechte se udusat kritikou. Mě se to přes všechny výhrady líbilo dost. P.S: Hromada známých z Hvězdné brány a geekoviny v obchodě potěšili.(16.12.2015)

Zjevně budu v opozici proti těm, kteří se z filmových nadšenců přerodili v mistry filmové kritiky, které jen tak něco neuspokojí. Ale nešť. Mě se Země zítřka líbila. Jde totiž o výtečný rodinný film natočený ve stylu 70. a 80. let, které tu dýchají snad z každého vyprávěcího prvku, z každého formálního detailu, aniž by se ovšem jako nějaké retro teatrálně tvářil. Hravá sympatická pohodovka, která netlačí na pilu, je nejen akční i zábavná, ale navíc nabitá pozitivní atmosférou jako už dlouho žádný podobný film. Zručné propojení minulosti a budoucnosti, kde spolu v dokonalé souhře fungují retro rekvizity s těmi futuristickými, dokonale navozená retro atmosféra prolínající se s futuristickým vizuálními hrátkami. A taky mě pobavilo, jak dokonale se jeden z důležitých prvků příběhu (možná ten nejlepší) podařilo v trailerové kampani utajit. Zkrátka, kdo nepotřebuje nepřetržitý příval úžasných momentů, které by diváka neustále příváděly do extáze, ale dokáže si vychutnat občas i zvolna plynoucí příběh, kdo v sobě jako divák ještě neztratil to nadšené dítě, ten by nemusel být zklamán.(20.5.2015)

Potenciál obrovský, využití překvapivě malé. U celého filmu jsem si po celou dobu říkal, jak bych se u něj skvěle bavil, kdyby mi bylo tak 12 let (i když bych se často i dost nudil). Bohužel jsem v mém věku očekával více, než jen naivní a dost nedomyšlenou báchorku o cestování v čase a záchrany lidstva, doplněnou pár slušnými akčními scénami, které jediné ukazují ohromný rozpočet. Brad Bird je vizionář a umí pracovat s trikovou částí filmu, ale někdo by mu měl napsat nějaký kvalitní scénář.(8.2.2016)

• - Hlavnú úlohu Casey Newton odmietla Shailene Woodley, nakoniec bola obsadená Britt Robertson. Do role bola zvažovaná aj Naomi Scott. (willy1)

• - Ve scéně v obchodu s komiksy je možné v jednou okamžiku jasně vidět figurku Pana Úžasňáka z animovaného filmu Úžasňákovi (2005), který, stejně jako tento film, natočil režisér Brad Bird. (Dracconnis)

• - V obchode so sci-fi figúrkami je možné vidieť mnoho Star Wars predmetov, ktoré patria pod spoločnosť Walt Disney. Vo viacerých záberoch je možné vidieť okrem Stormtroopera, Dartha Vadera, rôznych SW plavidiel aj známeho robota R2-D2. (fefee)