Země zítřka

Sci-Fi / Mysteriózní

USA / Španělsko, 2015, 130 min

• LiVentura

Překombinované cosi..(15.10.2015)

Eko-myšlienka mi neunikla – ako že menej nariekať nad apokalyptickými víziami, globálnym otepľovaním a pod. a namiesto toho pre záchranu sveta viac konať – pre fanúšikov futuristických vízií Projektu Venus ako stvorené, najmä tá čerešnička na konci s bandou mladých hipsterov vyslaných zachrániť ľudstvo. Bolo to myslené dobre, to sa cení. Okrem tejto eko-pointy to je ale obyčajná hovadinka, ktorá opäť všetko vsádza iba na efekty, navyše mi vadili stupídne reakcie postáv, napríklad, 13-ročného týpka to z roku 1964 zrazu preteleportuje do Krajiny zajtrajška a on namiesto toho, aby bol zmätený a vystrašený, si nasadí jet pack a lieta si s úsmevom medzi robotmi v úplne neznámom prostredí ako doma. Slabé 3*.(25.10.2015)

// Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 3,972 // Otvárací Víkend v USA: $33,028,165 //(27.9.2015)

Příjemná triková rodinná podívaná s roboty, raketami, časoprostorovými portály a utopickými městy, která zvládá akční pasáže (jichž by mohlo být víc) i dojemné momenty. Raffey Cassidy je nová Emma Watson.(28.9.2015)

Bird se snaží být stejný fanboy hračička jako Abrams, ale zatímco JJ je totální geek a zároveň velmi sofistikovaný tvůrce, Birdovi tady prokluzuje materiál mezi prsty a patlá tak 130ti minutový spektákl horem dolem jen aby to fungovalo. A příliš nefunguje. Kromě dechberoucích triků a rádoby pseudoposlání to nemá vůbec co nabídnout, jen rutinní hollywoodský standart a to je na tak ambiciózní a velkohubě se tvářící projekt přece jen málo.(7.8.2016)