poster

Země zítřka

 • anglický

  Tomorrowland

 • španělský

  Tomorrowland: El mundo del mañana

 • slovenský

  Krajina zajtrajška

Sci-Fi / Mysteriózní

USA / Španělsko, 2015, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  ****

  Zjevně budu v opozici proti těm, kteří se z filmových nadšenců přerodili v mistry filmové kritiky, které jen tak něco neuspokojí. Ale nešť. Mě se Země zítřka líbila. Jde totiž o výtečný rodinný film natočený ve stylu 70. a 80. let, které tu dýchají snad z každého vyprávěcího prvku, z každého formálního detailu, aniž by se ovšem jako nějaké retro teatrálně tvářil. Hravá sympatická pohodovka, která netlačí na pilu, je nejen akční i zábavná, ale navíc nabitá pozitivní atmosférou jako už dlouho žádný podobný film. Zručné propojení minulosti a budoucnosti, kde spolu v dokonalé souhře fungují retro rekvizity s těmi futuristickými, dokonale navozená retro atmosféra prolínající se s futuristickým vizuálními hrátkami. A taky mě pobavilo, jak dokonale se jeden z důležitých prvků příběhu (možná ten nejlepší) podařilo v trailerové kampani utajit. Zkrátka, kdo nepotřebuje nepřetržitý příval úžasných momentů, které by diváka neustále příváděly do extáze, ale dokáže si vychutnat občas i zvolna plynoucí příběh, kdo v sobě jako divák ještě neztratil to nadšené dítě, ten by nemusel být zklamán.(20.5.2015)

 • Foox
  **

  Auu! Slušná podpásovka! Umletý příběh z nejvíc klišoidních zvratů a dialogů co jsou momentálně na trhu je opravdu smutná podívaná, ještě s ohledem na prý vysněný projekt Brada Birda. Kdyby tam byly aspoň ty vizuální orgie...(15.7.2015)

 • JJ.Gibson
  **

  No bohužel jsem teda zklamán! Už dlouho se mi nestalo, aby mě předpříprava na film tolik dostala - Clooney, sci-fi a poměrně slušný trailer. Takže jsem to dál neřešil a hurá na film do kina. Ale pak se z toho vyklubala nepříjemně dětská disneyovka! A s tím šlo i veškeré kouzlo do háje! Přitom se mi základní nápad líbil, svět kde si vědci můžou dělat co chtějí atd. Kdyby se z toho udělalo temné sci-fi a Clooney by byl o něco příjemnější, tak si myslím, že by to tento snímek vystřelilo někam kamsi k Jupiteru, ale takhle se z toho stala pouze promrhaná příležitost! Přitom některé nápady, především raketová Eiffelova věž byla brilantní! Tak či onak, tohle spláče nad výdělkem...(26.5.2015)

 • KarelR
  **

  No, tak tenhle risk nevyšel. Země zítřka chce být hrozně moc oslnivá, zábavná a inspirativní, ve výsledku ale jde o mohutnou blockbusterovou tragédii. Člověk se celou dobu těší na to, že ho čeká návštěva promyšleného futuristického města, ve kterém se budou dít nevídané věci. Místo toho se ale servíruje děsně utahaná dialogovka (kam ty prachy přišly?!?), která uteče k idiotské podzápletce a z ústřední atrakce neodhalí skoro nic. Lindelof už by vážně potřeboval proplesknout. A výjimečně si zaslouží políček i všichni ostatní, protože ani jinak není kde brát. Všechny postavy jsou nezajímavé až běda. Akce je možná slušně natočená, ale je jí zoufale málo. A v neposlední řadě ani nepochopíte, o čem to celé vlastně bylo, protože po pár zmatených vysvětlovačkách prostě rezignujete. Takže další průšvih z ranku Johna Cartera? Ani ne, John Carter byl totiž velkolepou a docela povedenou dobrodružnou podívanou. Tohle je jen nevýrazná vata, která možná vznikala s těmi nejlepšími úmysly, ale bohužel selhala v jejich překlopení do celovečerního filmu. (5/10)(18.5.2015)

 • Xmilden
  ***

  Určitě jsem letos viděl více nepodařené snímky než Tomorrowland. Vlastně to zase tak špatné není. Clooney je stále takový sympaťák, který si nás dokáže omotat kolem prstu a o Britt Robertson ještě v budoucnu bude určitě hodně slyšet. Největší problém snímku vidím jak v přístupnosti, tak v nedostatku kulervoucích scén. Těch počítačových výtvorů jsme už prostě trošku přejezení. 60%(12.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace