Země zítřka

• slovenský

Krajina zajtrajška

Sci-Fi / Mysteriózní

USA / Španělsko, 2015, 130 min

Ve skutečnosti milé překvapení. Disney chtěl něco na způsob Pirátů z Karibiku a Bird mu místo toho dal za těch 200 mega tenhle relativně pomalý film založený na příběhu. Škoda, že potencál naivního krásného dobrodružství nebyl využit víc, chtělo by to jiného scenáristu. I tak příjemné. 3 a 1/2(23.9.2015)

// Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 3,972 // Otvárací Víkend v USA: $33,028,165 //(27.9.2015)

Země zítřka měla určitě dobrý nápad i krásnou vizuální stránku,ale co se týče konečného příběhu a obsazení některých pubertálních děvčat....(což je dnes v módě) a doktora Hause se celý můj pohled snižuje.Je to opravdu škoda,protože tu mohlo být zaděláno na nové sci-fi,ale tyto aspekty tomu opravdu neprospěli.Navíc závěrečné vyznění celého příběhu je taky jak z pohádky po 5 leté děti (Nic proti těmto příběhům,ale zde jsem čekal něco jiného).Za mě celkově 50% a tři hvězdy.(1.11.2015)

• honajz

Takových dvacet minut se jelo podle jednoho scénáře, pak zafoukal vítr, něco se přinesl ze sousední filmové lokace, kde se točili Transformers, pár stránek přilétlo ze Stargate, a tohle pak celé dohromady přestalo dávat smysl. Na začátku sledujeme zemi budoucnosti, zemi techniků a vynálezců, a ano, i snílků, kam rekrutují ty nejlepší z lidí. Zajímavá premisa, avšak nikam nedotažená, nijak pořádně zpracovaná a nikam nedotažená. Vlastně jsem nechápal, když sem doletí posléze raketou, proč je ta země jiná, když s naší Zemí není vlastně propojená. Akční vložky, jak třináctiletá holka kope první full contact karate ligu proti robotům, mi přišly už směšné, u vyznání lásky to zavánělo pedofilními sklony. Motivace postavy Hugh Laurie je vlastně nejasná, nepochopil jsem, proč dělá, co dělá, když je to proti smyslu toho, co dělal předtím. Celé je to navíc zdlouhavé, nevtipné, sterilní, bez emocí, a vlastně bez kompaktního příběhu, který by někam vedl.(5.7.2015)

• joehot

Vizuálně jo, myšlenkově jo, vypravěčsky ni náhodou.(9.11.2015)