Země zítřka

• slovenský

Krajina zajtrajška

Sci-Fi / Mysteriózní

USA / Španělsko, 2015, 130 min

Miloučký, přihlouplý, neurážlivý…co více k Zemi zítřka dodat. Je sice vidět, že film měl velké ambice, protože digitálně si se Zemí zítřka docela vyhrál a George Clooney by se také kdejakému fušérovi neupsal, ale celý ten příběh je tak zvláštní, až je vlastně fajn, že film skončil u jednoho filmu. Na jedno shlédnutí dětským okem v pohodě, na podruhé už jedině s klapkami na oči.(22.11.2016)

Náborové video do Silicon Valley.(5.10.2015)

Ve skutečnosti milé překvapení. Disney chtěl něco na způsob Pirátů z Karibiku a Bird mu místo toho dal za těch 200 mega tenhle relativně pomalý film založený na příběhu. Škoda, že potencál naivního krásného dobrodružství nebyl využit víc, chtělo by to jiného scenáristu. I tak příjemné. 3 a 1/2(23.9.2015)

Včera jsem vcelku ocenil Jurský svět. Nechápal jsem ale v čem přesně tkví jeho úspěch. Dneska zase nechápu, v čem vězí selhání Země zítřka. Protože co do dobrodružství a originality právě ta vítězí! Jakoby se do kina chodilo už jenom na remaky a restarty a prequely a sequely a fucking bůhvícoještě, ale na nový a originální projekty jakoby se velce sralo a k tomu se na ně kydal hnůj, že nestojí ani za zmáčknutí tlačítka ovladače, natož pak za těch pár stovek za vstupný. No tak já si Tomorrowland užil sakra dost už jenom z lásky k fyzice, kterou sice ne vždycky úplně chápu, zato jí zatraceně obdivuju. O tom sci-fi přece je! Tahle podívaná je nápaditá, plná odkazů, parádních výkonů a výbornejch efektů, který jsou nejen lepší, než u letošních dinosaurů, ale dávají i smysl. Velkým mínusem tak pro mě je opět soundtrack Michaela Giacchina, kterej jak nemá koho kopírovat, není schopen stvořit zajímavou hudbu (to jeho fidlání už mě fakt unavuje). Nuže ač Tomorrowland není zdaleka bez chyb, rozhodně si zaslouží hodnocení vyšší, když i debilní letošní Terminátor může mít hnedle 70%! Už se těšim na Zejtra.(24.9.2015)

70% Náhodou, mňa to bavilo. Síce tu ide viac o myšlienku ako nejaký scenár, ale fakt sa mi páčila dravosť filmu. Naháňačky s robotmi boli ako za čias MATRIXU a mladá Raffey Cassidy je rovnako cool ako bola kedysi Chloe v KICK-ASS. Clooney a Robertson možno hrajú až príliš predpisovo svoje šablónovité postavy (zatrpknutý vedec, naivná teenagerka), ale fakt to odsýpa. Aj to posolstvo mi sadlo...(3.2.2017)