Žut

The Shoot

Dobrodružný

Západní Německo / Francie / Itálie / Jugoslávie, 1964, 114 min

• Dale

Jednoduchý dobrodružný film, ktorý je skôr jednoduchý ako dobrodružný. Žutove väzenie ťažko nazvať väzením, ľudia si odtiaľ odídu, kedy sa im zachce. Pokiaľ ide o strety kladných a záporných postáv, tak neviete, či sa máte smiať, alebo to rovno vypnúť a koniec Žuta je to najväčšie WTF. Scénok, kde akože preskočí Džita z cválajúceho koňa na idúci voz (jasné, že vidíte len ako ide na koni a potom je odrazu na voze), alebo že Kara po 5 km ťahaní po zemi za vozom nemá ani len zodratý obleček je tu neskutočne veľa a ťažko nad nimi privrieť oči. Aspoň trošku to osviežujú klasické mayovské vtipné postavičky a už tradične pekná príroda a hudba, no celkovú plytkosť tohto filmu to zachrániť nemôže.(22.7.2015)

Mohu svému dědovi - westernovému fanouškovi každým coulem - jen poděkovat za to, že mě s sebou brával do obývacího pokoje k televizi na všechny Vinnetouovi dobrodružné výpravy...(28.5.2009)

Nedosahuje kvality knižní podoby.(17.1.2009)

Asi nejlepší je nakonec komická dvojka jeho lordstva a jeho sluhy. Všechno ostatní je jen poněkud nezvyklý odvar z Winnetoua. Člověk jen čeká, za kterou skálou se konečně vynoří... Celková dojem:55%(9.12.2016)

• Marsik

ČT2 HD - Uff. Ajajaj. No ty vole. To byl porod. Hrozná nuda... Tak to jsou moje pocity, vážení, z této 3. nejúspěšnější Máyovky (alespoň co se divácké účasti v kinech týče). Dokonce si říkám, proč dávám 2 hvězdičky, protože mě se opravdu na tomto filmu nelíbilo absolutně NIC! Fakt jsem nepřišel na jediné světlé místo. Možná jediné plus film měl - účast Lexe Barkera? To je ale málo, ne? No a ten všudypřítomný humorný podtext, to mě iritovalo nejvíc. 40%(25.9.2016)

• - Jiné názvy filmů:
    Belgie a Lucembursko: Le Prince Noir / A La Poursuite De "Schut". Slovensko: Schut. Dánsko: Kampen I De Sorte Bjerge. Francie: Le Prince Noir. Holandsko: Kara Ben Nemsi – De Held van de Woeste Balkan. Itálie: Una Carabina per Schut. Jugoslávie: Sut. Mexiko: En el Emperio del Mal. Rakousko: Der Schut. Švýcarsko: Der Schut. Španělsko: En el Emperio del Mal. USA: The Shoot. (hippyman)

• - Natáčení filmu začalo 31. března 1964 v Bělehradu, poslední klapka padla 22. června. (hippyman)

• - Scéna, v níž lord Lindsay očekává na své jachtě návštěvu bohatého francouzského obchodníka Galingréa, se natáčela v městečku Petrovać. Původním majitelem této vypůjčené jachty nebyl nikdo jiný, než sám předseda vlády Josip Broz Tito. (hippyman)