Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jhr
  ****

  Dokument je to velice zajímaví ale jak už tady bylo řečeno nic nového se nedozvíme. Což ale podle mě není překážkou k tomu abychom se dobře pobavili nad složením hlavních hrdinů, kandidátů na prezidenta naší republiky. V této nesourodé partě máme cizáckého spících knížete, který neumí ani pořádně česky, nenávidí prezidenta Beneše a naopak miluje sudeťáky, které horlivě podporuje potom sebestředného notorického alkoholika a kuřáka s vizáží člověka s velmi nezdravým životním stylem, ten pro změnu nemá v lásce novináře a dává to stále jasně najevo další je rozverný idealistický klučina připomínající svou povahou Mirka Dušína nebo Kapitána Ameriku, následuje bývalí kariérní člen KSČ jehož sebevědomý postupně klesne pod bod mrazu doplňují je potetovaný pseudoumělecký blázen, výstřední ale neúnavná věčná kandidátka se svazáckým zápalem a naivní paní ve starších letech s hipísáckými sklony ti ostatní jsou už jen nezajímaví a ve směs nudní komparzisté snad jen z výjimkou Japonského Moraváka, který ale bohužel pro diváky vypadne ze hry ještě před jejím pořádným začátkem. Upřimně řečeno tento neuvěřitelný výběr na pozici hlavy státu je pro naši zemi naprosto typický a už proto byl výsledek těchto voleb dopředu více než jasný. Samotný dokument mě jako někoho kdo se o politiku skutečně zajímá ničím nepřekvapil ale ani nenadchl, jen mohu stroze konstatovat, že svůj účel splnil, nic víc, nic miň. Pro mě osobně byl nejlepším kandidátem s této party Jiří Dienstbier a toho jsem v prvním kole také volil ale bylo mi jasné, že nemá mnoho šancí na úspěch v tom druhém nebylo co řešit, jako normálně myslící člověk jsem nemohl dovolit, aby se Českým prezidentem stal ten odporný zdegenerovaný kníže a tak jsem volil menší zlo v podobě Miloše Zemana. :-)(5.1.2014)

 • Reiniš
  ****

  Skvěle zkonstruovaný český melodram, ve kterém se režisér se scénáristou stahují do pozadí, aby mohlo dostatečně vyniknout herecké mistrovství všech hlavních (i vedlejších) aktérů. Těžko říci zda je dokument ve výsledku skutečně natolik nestranný, jak režisér Kudrna před premiérou tvrdil. Hlavně v poslední třetině je z filmu cítit velká inklinace ke knížeti, což mě osobně je sympatické, na druhé straně to může zavánět mírnou manipulativností s fakty. Naopak některá fakta získávají nové a zřetelnější souvislosti (Šlouf, Fischer, Schwarzenbergova prohra ad.). Problém představují především samotné hvězdy filmu, u kterých se divák až do samého konce může jen domnívat jak moc velké divadlo hrají a do jaké míry se do své role skutečně vžily. Šokující podívaná se nekoná. Spíše úsměvná česká groteska o tom, jak Miloš k hradu přišel, pravda ke konci s krapet mrazivějším podtónem. Snad dříve nebo později nebude národ parafrázovat jednu českou píseň, o tom že jsme v prdeli a zvolili jsme (jste) si ho sami.(24.3.2013)

 • raptorrr
  ***

  Nic novýho jsem se nedozvěděl, buran byl buranem odjakživa...(5.1.2014)

 • Dont
  ***

  Nic nového nepřinášející dokument, který by ale nebyl úplně špatný snad jen pro někoho, kdo kampaň nesledoval. Já jsem ji sledoval (bohužel), tudíž jsem se mnoho zajímavého nedozvěděl a výsledkem jsou slabší tři hvězdy. Byla to fraška tehdy a fraška je to stále. Co si národ přál, to má mít… :-((27.1.2014)

 • Sfinkter
  ****

  Pohled do zákulisí je vždy osvěžující.(7.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace