Já mám tenhle vyprávěcí odstup u dokumentů asi nejradši...jde o velmi křehké hranice vnímání, jak politici zobrazují sebe, jak je vidí média, jak je vnímají lidé a co si všechno dokument může dovolit. Paradoxně patří dík všem zúčastněným, že do toho šli. Není to totiž o tom, že vidíme, co už známe (tak by se šmahem dala odsunout většina faktografické filmové produkce), ale o tom, že skutečnost překonává naše nejbujnější představy. Politika, potažmo veřejný život, je totiž stále světem fascinujícím, i přes české kverulantské hašteření. Ale pokud by někoho hrozně zajímala nová fakta, tak Vratislav Mynář je velice podobný Štěpánu Marešovi a Jan Fisher má až moc velkej nos. 100%!(4.4.2013)

Nic novýho jsem se nedozvěděl, buran byl buranem odjakživa...(5.1.2014)

Pár (spoiler) momentů. Bobo, která utíká před svými sympatizanty. Student práv dává na prdel (slovně) Fisherovi. Kníže, který dvakrát zvýšil hlas. Klusák v konfrontaci se Šloufem. Zeman rející do Dienstbiera (scéna my o vlku a vlk za novináři byla nezapomenutelná). Egoonan Okamura, který mluví o neobjektivnosti předních tazatelských firem u nás a vzápětí napálí jako zdroj všeho vědění anketu na seznam.cz, kde vyhrál...I když jsem to nečekal, dokument velmi dobře zobrazil jednotlivé charaktery a i ten náš politický rybníček, kde se všichni znají, všichni si tykají (dobře, všichni ne), vtipkují spolu a pak se jdou veřejně poplivat...no a pak zase si spolu sednou a vtipkují. U těchto záběrů přestává člověk věřit v nějakou změnu. A z těch zpívajících pánů, kteří oslavovali Zemanovu výhru mi bylo upřímně smutno...za dokument 80%, ale za ten ne příliš čistý zvuk musím jít o 10% dolů. Takže spokojenost a 70%(12.1.2014)

Nádherný pohled do zákulisí přímé volby prezidenta, kde Milošek denně prožívá alkoholové, či alespoň kuřácké seance a hrozně u toho válí. Zjistit, kde si člověk může konečně zapálit patřilo jistě k nejpodstatnější činnosti každého dne. Naopak Jiříček se snaží veškerými prostředky ostatní urážet a zesměšňovat, což je docela příjemné. Já se bavil neskutečně. Mnohem více, než jsem si dovolil očekávat. Je to opravdu vtipné a úderné. Kameramani se dostali tam kam měli a některé záběry opravdu stojí za to. Výborný dokument. Kdo absolutně nesnáší Miloška, tak mi zřejmě nedá za pravdu, protože je zaujatý a hodnotí spíše nepříznivé výsledky voleb než jejich průběh. 4*(11.1.2014)

Kudrna kdysi prohlásil: "Netočím dokumenty proto, abych ukázal objektivní realitu, pro mě je důležitější můj názor." Proč ne, i tohle je způsob dokumentaristiky a i ten nejpravdivější dokument má v sobě něco subjektivního autorovo. Tento dokument tedy vyznívá až extrémně protizemanovsky, ale proč ne, ten pán ty všechny kraviny prohlásil s vážnou tváří a jen fajn, když se na ně jeho fandové i odpůrci podívají... Jen to chce od diváka (stejně jako při všech jiných dokumentech) hodně kritického uvažování. Každopádně o zábavu nebude nouze, nejen chytrák Miloš perlí, geniální jsou i záběry bobobusu aneb buchty od buchet co pečou buchty, správnej kluk Jirka Dienstbier nebo Tániny hippie seance... Stodesetiminutová stopáž je lehce přepálená a chvílemi se snímek začíná utápět ve stereotypu...na druhou stranu, příprava na první přímou volbu jiná bohužel nebyla.(6.5.2013)