Śmíra, která místy až okatě nadržovala knížeti. To by mi teď s odstupem času nevadilo, protože jsem ovarovou hlavu volil v naivní domněnce, že se podobně jako prezident Klaus vymezí proti některým hloupostem z EU. Chyba lávky. Nicméně koukat se na opilého Zemana mimo oficiální záběry nemusím, když nám ho TV servírují ožralého v hlavních zprávách, to samé platí o bodrém šlechtici a odměřeném Fischerovi. Kandidující dámy pak byly naprosto nudné. Nejvíce tak pobavila přesná analýza časů budoucích resp. přítomných od Karla Hvížďaly. Zkráceno na hodinu jako televizní projekt by to bylo určitě poutavější. 60%(6.1.2014)

Tragikomedie s tím nejsmutnějším koncem a spíše než ryzí dokument hlavně celovečerní rekapitulace rok starých událostí. Pár zajímavých pohledů do zákulisí se zde rozhodně najde (Fischerova scénka s nespokojeným dobrovolníkem), ale jinak se jedná po většinu času o dokument, který svého potenciálu využívá bohužel jen z poloviny a ukazuje hlavně všechno, co už z televize moc dobře známe. V některých situacích je totiž až bolestivě vidět, že Kudrna zde hrál pozici pouhého pozorovatele, nerýpe a nedostává se tak v jistých situacích na dřeň. Navíc tvůrci až příliš počítají s tím, že divák celou tu mediální masáž moc dobře zná, a tak o některých důležitých událostech (Okamurovo odstoupení) vůbec neinformuje. Za pár let tak bude dokument svoji hodnotu paradoxně spíše ztrácet, než aby na ní více nabýval. 50%(11.1.2014)

Nic novýho jsem se nedozvěděl, buran byl buranem odjakživa...(5.1.2014)

Obstarožný strýco, ktorý ideové priority, prebúdzajúc sa z večného spánku, zo seba príliš nevydoloval vs. buranský ožran, bonmotujúci v závislosti od hladiny alkoholu, otravujúci aj večnou túžbou uspokojiť závislosť druhú - nikotínovú. A čože duelu predchádzalo? Gumený moralista - komunista, populárnejších nenávidiaci socialista, ezotericko toltécka dáma, buchta s nulovou popularitou a 100%nou ambíciou a ďalší strýcovia, tvoriaci štafáž. Aha, aby som nezabudol, ešte tam bol jeden avantgardný umelec, z ktorého sa po vstupe do ringu stala želéovitá figúrka, tvoriaca podržtašku opilcovi. Skvelý pohľad, stávajúci sa však časom o to nudnejším, o čo roztodivnejšie správanie týchto nesympatických figúr ukazoval. Vyvolení na politickú nôtu. Na Slovensku to však nie lepšie, len iné. Vyvolení 2 predstavujú geroja moci, čo si nevšimol november 89, diskusie s protivníkmi odmieta, bilboardového mága, zbohatnúceho na úžerníckych pôžičkách, ezoterikou predchnutú dámu, hlásajúcu presuny tela mimo hmotný svet, "skromných" pánov s cirkevnou agendou, štafáž a herca - revolucionára, varujúceho pred novodobou totalitou heslom: "Znovu ide o veľa.". Nejde. Ide len a len o túžbu byť hore.(21.2.2014)

Několik perliček z volební akce, kterou žila celá zem. Kdo se o tento proces trochu zajímal, nebude pro něho většina záběrů ničím novým. Bohužel se nešlo až tolik do hloubky, jak by toto osobnostní obsazení zasluhovalo.(3.7.2015)