Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  *****

  Já mám tenhle vyprávěcí odstup u dokumentů asi nejradši...jde o velmi křehké hranice vnímání, jak politici zobrazují sebe, jak je vidí média, jak je vnímají lidé a co si všechno dokument může dovolit. Paradoxně patří dík všem zúčastněným, že do toho šli. Není to totiž o tom, že vidíme, co už známe (tak by se šmahem dala odsunout většina faktografické filmové produkce), ale o tom, že skutečnost překonává naše nejbujnější představy. Politika, potažmo veřejný život, je totiž stále světem fascinujícím, i přes české kverulantské hašteření. Ale pokud by někoho hrozně zajímala nová fakta, tak Vratislav Mynář je velice podobný Štěpánu Marešovi a Jan Fisher má až moc velkej nos. 100%!(4.4.2013)

 • raptorrr
  ***

  Nic novýho jsem se nedozvěděl, buran byl buranem odjakživa...(5.1.2014)

 • Sklepkan
  ****

  Pár (spoiler) momentů. Bobo, která utíká před svými sympatizanty. Student práv dává na prdel (slovně) Fisherovi. Kníže, který dvakrát zvýšil hlas. Klusák v konfrontaci se Šloufem. Zeman rející do Dienstbiera (scéna my o vlku a vlk za novináři byla nezapomenutelná). Egoonan Okamura, který mluví o neobjektivnosti předních tazatelských firem u nás a vzápětí napálí jako zdroj všeho vědění anketu na seznam.cz, kde vyhrál...I když jsem to nečekal, dokument velmi dobře zobrazil jednotlivé charaktery a i ten náš politický rybníček, kde se všichni znají, všichni si tykají (dobře, všichni ne), vtipkují spolu a pak se jdou veřejně poplivat...no a pak zase si spolu sednou a vtipkují. U těchto záběrů přestává člověk věřit v nějakou změnu. A z těch zpívajících pánů, kteří oslavovali Zemanovu výhru mi bylo upřímně smutno...za dokument 80%, ale za ten ne příliš čistý zvuk musím jít o 10% dolů. Takže spokojenost a 70%(12.1.2014)

 • Frajer42
  ****

  Nádherný pohled do zákulisí přímé volby prezidenta, kde Milošek denně prožívá alkoholové, či alespoň kuřácké seance a hrozně u toho válí. Zjistit, kde si člověk může konečně zapálit patřilo jistě k nejpodstatnější činnosti každého dne. Naopak Jiříček se snaží veškerými prostředky ostatní urážet a zesměšňovat, což je docela příjemné. Já se bavil neskutečně. Mnohem více, než jsem si dovolil očekávat. Je to opravdu vtipné a úderné. Kameramani se dostali tam kam měli a některé záběry opravdu stojí za to. Výborný dokument. Kdo absolutně nesnáší Miloška, tak mi zřejmě nedá za pravdu, protože je zaujatý a hodnotí spíše nepříznivé výsledky voleb než jejich průběh. 4*(11.1.2014)

 • Vodnářka
  ****

  Kudrna kdysi prohlásil: "Netočím dokumenty proto, abych ukázal objektivní realitu, pro mě je důležitější můj názor." Proč ne, i tohle je způsob dokumentaristiky a i ten nejpravdivější dokument má v sobě něco subjektivního autorovo. Tento dokument tedy vyznívá až extrémně protizemanovsky, ale proč ne, ten pán ty všechny kraviny prohlásil s vážnou tváří a jen fajn, když se na ně jeho fandové i odpůrci podívají... Jen to chce od diváka (stejně jako při všech jiných dokumentech) hodně kritického uvažování. Každopádně o zábavu nebude nouze, nejen chytrák Miloš perlí, geniální jsou i záběry bobobusu aneb buchty od buchet co pečou buchty, správnej kluk Jirka Dienstbier nebo Tániny hippie seance... Stodesetiminutová stopáž je lehce přepálená a chvílemi se snímek začíná utápět ve stereotypu...na druhou stranu, příprava na první přímou volbu jiná bohužel nebyla.(6.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace