Pohled do zákulisí je vždy osvěžující.(7.1.2014)

Za mě určitě ano! I když to byla teda hodně silná káva (má druhá polovička tedy odcházela při titulcích se slovy cituji: "Prvně se jdu vyblejt a pak můžeme jít." :-) Což vypovídá a mnohém. Někteří pláčou nad neobjektivitou snímku. Nevím, nemůžu si pomoct, ale osobně si myslím, že to není neobjektivita. To se prostě dotyční kandidáti znemožnili sami. A že pan vítězný kandidát se umí znemožnit přímo královsky, o tom jsme se všichni přesvědčili nedlouho po volbách, když málem tančil šavlový tanec nad korunovačními klenoty! Ale výpovědní hodnota o celé té mašinérii je určitě vysoká. Například záběry Jany Bobošíkové s jejím BoboBusem a s potencionálními voliči u podpisových archů...Ve výsledku mi té ženské bylo i líto.(6.9.2013)

Nelze hodnotit formu ani obsah jinak než průměrně. Obsahem to bylo chaotické, místy přes hluk špatně slyšitelné (obvykle nejpodstatnější výroky), celkově jde o šmírovácí dokument, nic hlubšího v tom nelze hledat, pokud někdo nechce vypíchávat slova proti výherci voleb nebo jiné protimluvy, což doufám není ničí záměr. Formou se pak dá těžko něco citelně napravit, když se vlastně nasnímávají kusé sekvence, několik desítek osob, jenž je třeba vzájemně propojit a dát tomu jakýstakýs smysl. Krásně se ale ukázalo, jaký kdo v nitěrném drobnohledu je, respektive, kdo má solidní vystupování a nadhled ať před publikem nebo mimo něj. Já mám v tomto ohledu jasno a nejsem vůbec zklamaná. ;-)(6.1.2014)

Dokument je to velice zajímaví ale jak už tady bylo řečeno nic nového se nedozvíme. Což ale podle mě není překážkou k tomu abychom se dobře pobavili nad složením hlavních hrdinů, kandidátů na prezidenta naší republiky. V této nesourodé partě máme cizáckého spících knížete, který neumí ani pořádně česky, nenávidí prezidenta Beneše a naopak miluje sudeťáky, které horlivě podporuje potom sebestředného notorického alkoholika a kuřáka s vizáží člověka s velmi nezdravým životním stylem, ten pro změnu nemá v lásce novináře a dává to stále jasně najevo další je rozverný idealistický klučina připomínající svou povahou Mirka Dušína nebo Kapitána Ameriku, následuje bývalí kariérní člen KSČ jehož sebevědomý postupně klesne pod bod mrazu doplňují je potetovaný pseudoumělecký blázen, výstřední ale neúnavná věčná kandidátka se svazáckým zápalem a naivní paní ve starších letech s hipísáckými sklony ti ostatní jsou už jen nezajímaví a ve směs nudní komparzisté snad jen z výjimkou Japonského Moraváka, který ale bohužel pro diváky vypadne ze hry ještě před jejím pořádným začátkem. Upřimně řečeno tento neuvěřitelný výběr na pozici hlavy státu je pro naši zemi naprosto typický a už proto byl výsledek těchto voleb dopředu více než jasný. Samotný dokument mě jako někoho kdo se o politiku skutečně zajímá ničím nepřekvapil ale ani nenadchl, jen mohu stroze konstatovat, že svůj účel splnil, nic víc, nic miň. Pro mě osobně byl nejlepším kandidátem s této party Jiří Dienstbier a toho jsem v prvním kole také volil ale bylo mi jasné, že nemá mnoho šancí na úspěch v tom druhém nebylo co řešit, jako normálně myslící člověk jsem nemohl dovolit, aby se Českým prezidentem stal ten odporný zdegenerovaný kníže a tak jsem volil menší zlo v podobě Miloše Zemana. :-)(5.1.2014)

Pár (spoiler) momentů. Bobo, která utíká před svými sympatizanty. Student práv dává na prdel (slovně) Fisherovi. Kníže, který dvakrát zvýšil hlas. Klusák v konfrontaci se Šloufem. Zeman rející do Dienstbiera (scéna my o vlku a vlk za novináři byla nezapomenutelná). Egoonan Okamura, který mluví o neobjektivnosti předních tazatelských firem u nás a vzápětí napálí jako zdroj všeho vědění anketu na seznam.cz, kde vyhrál...I když jsem to nečekal, dokument velmi dobře zobrazil jednotlivé charaktery a i ten náš politický rybníček, kde se všichni znají, všichni si tykají (dobře, všichni ne), vtipkují spolu a pak se jdou veřejně poplivat...no a pak zase si spolu sednou a vtipkují. U těchto záběrů přestává člověk věřit v nějakou změnu. A z těch zpívajících pánů, kteří oslavovali Zemanovu výhru mi bylo upřímně smutno...za dokument 80%, ale za ten ne příliš čistý zvuk musím jít o 10% dolů. Takže spokojenost a 70%(12.1.2014)