• anicin

NO A CO. Film Hledá se prezident bych možná dokázala vyrobit i sama, kdybych se konečně naučila s tim Movie makerem, jde totiž o směsici záběrů z (před)volebního období, většina z nich stejně už někdy byla ve zprávách, Kudrna si ani nedal tu práci, že by je alespoň barevně sladil, takže chvilku čumíte na klasickou televizní talk show a vzápětí tu máme přepálenou bílou čtvrthodinku bez kontrastu. Žádná spojující linie (jo pardon, "dokument" zachycuje osudy kandidátů od samého počátku kandidatury až po druhé kolo voleb... to totiž ještě nikdo nikde neviděl), film nepřináší nic nového, nevyvolává žádné otázky, maximálně se akorát člověk utvrdí v názorech, které už měl, pravda, přibyde k tomu nový, týkající se ultimátní debžotovitosti těchto 110ti minut.(19.8.2013)

Několik perliček z volební akce, kterou žila celá zem. Kdo se o tento proces trochu zajímal, nebude pro něho většina záběrů ničím novým. Bohužel se nešlo až tolik do hloubky, jak by toto osobnostní obsazení zasluhovalo.(3.7.2015)

• dom156

Netradiční pohled do zákulisí prezidentských voleb, ale krom pár opravdu zajímavých scén, které bych spočítal na prstech jedné ruky, jsem také viděl tunu nezajímavých scén. Hlavně, ale nechápu délku celého dokumentu, 110 min, jako vážně? Pro mě za mě, bych tomu dal tak maximálně hodinu, ale nic víc. Už po té hodině jsem koukal na hodiny a říkal si, neusni u toho. Aspoň jsem si osvěžil, jak to tehdy už před 3 lety probíhalo. Hodnocení spíše mírně negativní.(23.4.2016)

Nic novýho jsem se nedozvěděl, buran byl buranem odjakživa...(5.1.2014)

Nádherný pohled do zákulisí přímé volby prezidenta, kde Milošek denně prožívá alkoholové, či alespoň kuřácké seance a hrozně u toho válí. Zjistit, kde si člověk může konečně zapálit patřilo jistě k nejpodstatnější činnosti každého dne. Naopak Jiříček se snaží veškerými prostředky ostatní urážet a zesměšňovat, což je docela příjemné. Já se bavil neskutečně. Mnohem více, než jsem si dovolil očekávat. Je to opravdu vtipné a úderné. Kameramani se dostali tam kam měli a některé záběry opravdu stojí za to. Výborný dokument. Kdo absolutně nesnáší Miloška, tak mi zřejmě nedá za pravdu, protože je zaujatý a hodnotí spíše nepříznivé výsledky voleb než jejich průběh. 4*(11.1.2014)