Osiřelá Maryann se nastěhuje ke svým prarodičům. Zoufale osamělá dívka zjistí, že jediné stejně staré dítě v sousedství je upoutáno na invalidní vozík. Andy má ale bohužel velmi despotickou matku, která mu ze strachu o jeho chatrné zdraví odmítá dovolit opustit dům nebo si hrát s Maryann. Jeho táta je sice vstřícnější, nedokáže se však své ženě postavit. Když se Maryann vplíží do jejich domu a prozkoumá nepřístupný sklep, zjistí, že oba rodiče skrývají velmi temné tajemství. Důvody, proč se snaží držet Andyho doma a Maryann dál od svého prahu, nejsou totiž ani trochu nezištné. (Cinemax)

ricci.s

Ako horor bieda, ale ako psychologický thriller vcelku sledovateľné, a ja mám psycho celkom v obľube. Ale nadšenie budem tentokrát krotiť, k tomu to má rozhodne ďaleko. Dobrý príbeh, dobré herecké výkony. Ale nevyužitý námet, a to poriadne. Proste keď je jedným z hlavných hrdinov ťažko chorý chlapec a jeho matka je tak trochu psychicky labilná, tak režisér to môže využiť na maximum, pretože tu sa dalo tak zabrnkať divákovi na nervy a city, že z toho mohla byť paráda. No nech si niekto predstaví, že slávna Misery robí to isté dieťaťu, tak asi by to nikomu nebolo celkom jedno. Lenže toto sa žiaľ nekonalo a až na jednu-dve scénky, ktoré by sa s prižmúreným okom dali nazvať týraním, neponúkol film dokopy nič prevratné. ()

Pilda17

The Harvest má s hororem společného jen málo. První polovina takřka o ničem, ve druhé výrazné zlepšení. Lehký nadprůměr dohromady dá, ale divák by se neměl nechat vyvést z míry tím, že se jedná o horor. Vidím ve filmu psychologický thriller, takže i zároveň tímto komentářem prosím o změnu v žánru .. 5/10 = 56% ()

Morholt

No tak horor to sice není, ale jako psycho thriller to funguje ne snad dokonale, ale určitě hodně dobře. Obrovský podíl na tom nese Samantha Morton v roli úzkostlivé a hlavně šílené matky, která se snaží držet svého postiženého syna v naprosté izolaci. Zdatně jí přihrává Michael Shannon jako submisivní otec a společně tvoří nádherně psychopatický pár. Dobře hrají i dětští představitelé a obsazení je tak hlavní devízou filmu. Ale fungoval i příběh a neotřele působilo i odhalení, jak to vlastně s Andym je. I přesto, že jsem čekal něco úplně jiného, jsem mile překvapen a spokojen. 70% ()

*CARNIFEX*

Andy je ťažko chorým chlapcom, ktorý je do konca svojho života odsúdený na život na vozíku. Keď jedného dňa spozná novo prisťahovanú Maryann, ktorá po strate milovaného otca, prichádza do danej oblasti pod opaterou starých rodičov, zdá sa, že oboch mladých ľudí s ťažkým osudom, konečne postretlo šťastie v podobe skutočného priateľstva. Situácia sa rapídne mení Maryannym zistením, že Andyho matka, doktorka z miestnej nemocnice nie je tak celkom pri zdravých zmysloch, ako sa na prvý pohľad môže zdať. V snímku sa nachádza viacero odkazov na staršie filmy. Či už je to spomínaná "Misery", alebo aj mnou celkom obľúbený "Sklenený dom 2" o syndróme prehnanej starostlivosti matky o dieťa. "The Harvest " nie je v skupine sebe podobným žiadny preborník, a taktiež, na milión % nie je ani z jednej devätiny hororom. Hlavných úloh sa zhostilo niekoľko známych hercov, ktorých výkony neradno veľmi kritizovať, no bohužiaľ samotný snímok vnímam len ako veľmi slabý, bohapustý podpriemer. Nič mimoriadne z pohľadu zaradenia k žánru neponúkol, pričom bol len akousi rannou zívačkou - 40%. ()

George Stobbart

Empty HARVEST of unlikeable actors in this messy childish bullshit. // Kingova Mizéria si prdla a po 25 rokoch vyvárania z toho vznikla biedna Úroda... A aj keby som si odmyslel starú dobrú Misery, tak sú omnoho lepšie filmy, ktoré sa s podobným námetom popasovali kvalitnejšie, či sa už do hororu ťahali viac (Neverlake) alebo menej (Inside). ()