Mstitel Trinity

Mario Cecchi Gori

Roberto Gerardi

Mario Cecchi Gori
  • Korbitch

Hodně líný až heroinový, ne heroický, ale heroinový rádoby špáglety western v hlavní roli s Terencem, který podle mě celou dobu natáčení hulil hašiš, klátil komparzistky a válel se ve stínu místní stodoly. Nesympatický, tupý a předvídatelný film, který nezachrání ani ten konec, který byl proboha tak do očí bijící. Čistý průser a znevážení žánru western.(23.7.2013)

Solidní netradiční western, pokud se to vůbec (podle místa děje) dá westernem nazývat. Terence Hill hraje (navzdory zažitým polohám) přesvědčivě zajímavou a pro sebe velmi netradiční postavu nájemného zabijáka (více záporná postava než kladná). Většinu filmu se toho moc nestane a všechno se děje až v druhé polovině filmu (spíše na konci) a dlouho není jasné "kdo je kdo". Příběh je ale zajímavý a konec netradiční. Slušných 50%.(30.6.2005)

"Násilí je velmi začarovaný kruh, který vede jen k dalšímu a dalšímu násilí.. A krveprolití.."(16.10.2014)

Ultradrsný Terence Hill v dobrém "španělském" westernu. Kam se hrabe Clint Eastwood. Škoda toho úplného konce, tak nějak jsem si přál, aby to dopadlo krapet jinak. Proto snad strhávám jednu hvězdu, ale i tak - bylo to na podívanou super.(23.8.2011)

Hodně podceňovaný Western. Už zápletka je velice originální a nepředvídatelná. Nájemný vrah jenž projeví city k ženě a začne váhat mezi stranou dobra a zla. Vskutku netradiční podívaná zasazená do prostředí Španělského venkova působí svěže a neotřele. Neotřele působí také Terence Hill jehož pistolník Marco je po Djangovy druhá vážná role kterou jsem měl štěstí zatím vidět. Působí přesvědčivě , má dostatek charisma a smrtelný pohled který k těmto postavám bez pochyby patří.Režisér Mario Camus si poradil dobře z netradiční látkou. Neustále pražící slunce ještě přidává beznadějné a pesimistické atmosféře. Bohužel důvod proč je La Collera del vento tak neoblíbený u širší veřejnosti je závěr který mnohým vyrazí dech. Já ho přijal protože po všem co se ve filmu odehraje už není asi jiná cesta. Vynikající podívaná která si zaslouží více pozornosti.(5.3.2008)