Mstitel Trinity

Mario Camus

Mario Cecchi Gori

Roberto Gerardi

Mario Cecchi Gori

Hodně podceňovaný Western. Už zápletka je velice originální a nepředvídatelná. Nájemný vrah jenž projeví city k ženě a začne váhat mezi stranou dobra a zla. Vskutku netradiční podívaná zasazená do prostředí Španělského venkova působí svěže a neotřele. Neotřele působí také Terence Hill jehož pistolník Marco je po Djangovy druhá vážná role kterou jsem měl štěstí zatím vidět. Působí přesvědčivě , má dostatek charisma a smrtelný pohled který k těmto postavám bez pochyby patří.Režisér Mario Camus si poradil dobře z netradiční látkou. Neustále pražící slunce ještě přidává beznadějné a pesimistické atmosféře. Bohužel důvod proč je La Collera del vento tak neoblíbený u širší veřejnosti je závěr který mnohým vyrazí dech. Já ho přijal protože po všem co se ve filmu odehraje už není asi jiná cesta. Vynikající podívaná která si zaslouží více pozornosti.(5.3.2008)

La Collera del vento ja osobne nepovažujem za western v pravom slova zmysle. S týmto žánrom má spoločné snáď jedine tak obdobie, do ktorého je situovaný, inak sa ale odohráva v Španielsku a postráda takmer všetky typické westernové črty. Hlavný hrdina, stvárnený Terenceom Hillom sa oblieka ako nejaký mormon, revolver nosieva zastrčený kdesi v nohaviciach alebo schovaný v kufri a súbojov medzi rýchlo tasiacomi pištoľníkmi sa tu divák nedočká ani náhodou, keďže zabíjané sú takmer výlučne neozbrojené osoby alebo sa tu strieľa zákerne od chrbta či z úkrytu.(9.3.2012)

..Hillovská klasika....kdo nezná westerny s tímto modrookým mladým střelcem, ten nezná nadsázku a přitom vážnou skvělost Hillova herectví.! Tento snímek je vyjímečný svým situováním..(25.8.2008)

Ultradrsný Terence Hill v dobrém "španělském" westernu. Kam se hrabe Clint Eastwood. Škoda toho úplného konce, tak nějak jsem si přál, aby to dopadlo krapet jinak. Proto snad strhávám jednu hvězdu, ale i tak - bylo to na podívanou super.(23.8.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $150,000(10.4.2010)