poster

Mstitel Trinity

 • Španělsko

  Collera del vento, La

 • anglický

  Revenge of Trinity

 • Slovensko

  Pomstiteľ Trinity

 • USA

  The Wind's Fierce

 • USA

  Trinity Sees Red

Drama / Western

Španělsko / Itálie, 1970, 105 min

Režie:

Mario Camus

Scénář:

Mario Cecchi Gori

Kamera:

Roberto Gerardi

Producenti:

Mario Cecchi Gori
(další profese)
 • Fallen_One
  ****

  Ultradrsný Terence Hill v dobrém "španělském" westernu. Kam se hrabe Clint Eastwood. Škoda toho úplného konce, tak nějak jsem si přál, aby to dopadlo krapet jinak. Proto snad strhávám jednu hvězdu, ale i tak - bylo to na podívanou super.(23.8.2011)

 • Karamanlis
  ***

  La Collera del vento ja osobne nepovažujem za western v pravom slova zmysle. S týmto žánrom má spoločné snáď jedine tak obdobie, do ktorého je situovaný, inak sa ale odohráva v Španielsku a postráda takmer všetky typické westernové črty. Hlavný hrdina, stvárnený Terenceom Hillom sa oblieka ako nejaký mormon, revolver nosieva zastrčený kdesi v nohaviciach alebo schovaný v kufri a súbojov medzi rýchlo tasiacomi pištoľníkmi sa tu divák nedočká ani náhodou, keďže zabíjané sú takmer výlučne neozbrojené osoby alebo sa tu strieľa zákerne od chrbta či z úkrytu.(9.3.2012)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $150,000(10.4.2010)

 • Pohrobek
  ***

  Mario, Mario (nebo Terenci, jak tě zná většina méně zasvěcených filmových fanoušků), ty máš prostě smůlu, že v našich očích navždy zůstaneš tím druhým do party údernému tlouštíkovi Budu Spencerovi a přitom na to máš. Tedy máš na vyšší patro italowesternu, cos nejen tímto filmem dokázal. Ono to prostě chce mít poněkud obsáhlejší filmové zkušenosti z tvé kariéry, působením v německém popř. rakouském Heimatfilmu počínaje a těmito vážnými spaghetti rolemi konče.(30.6.2005)

 • pakobylka
  ***

  Jaký asi tak může být osud nájemného vraha, kterému se při výkonu řemesla začnou plést do cesty láska a nenávist ? A jen tak na okraj: Zase se hraje o svobodu, o lidskou důstojnost - a o spravedlnost ... jako už tolikrát. Je to marné, tenhle boj je starý jako lidstvo samo ... a hned tak neskončí, protože (jak známo) s jídlem roste chuť - takže se VŽDYCKY, v každé době a za každých okolností najde větší než malé množství těch, kteří nikdy nebudou mít dost. Děj nijak zvlášť nespěchá (taky není kam) ... dává si pozor, aby se nezadýchal - a nenechá se vyvést z míry ... přesto nebudete mít pocit, že by se nic nedělo. Kromě toho - finále vám všechno vynahradí. Na druhou stranu navzdory vcelku originální zápletce nevidím žádný důvod k přehnanému nadšení. Jakoby zpracování bylo maličko odfláknuté ... takové rutinní, bez jiskry a bez invence. Nijak mě to netěší, neboť Terence Hillovi jeho netypická role velice slušela. Nevýrazné 3*. P.S.: Dozvěděla jsem se, co si vysloužil ON, ale jaká byla JEJICH budoucnost ?(21.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace