poster

Vrahem z povolání - Utrpení soudce Karla Vaše

 • Slovensko

  Vrah z povolania - Utrpenie sudcu Karla Vaša

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2013, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinonL
  odpad!

  Musím uznat, že už dlouho jsem neviděla větší paskvil. Zprznit takové téma dokáže snad jen novodobý Ústřední výbor KSČ s Davidem Černým v čele. Výrazně převládají jakési úvahy a návody, co si má idiot divák o celé věci myslet. Všechny projevy Vaše střihli ještě dříve, než cokoli souvislého řekl. Nahradili ho ihned jakýmisi blábolivými strejci, kteří o tom jasně vědí víc. Stejně jako kdysi soudruzi. Tím nemyslím potomky popravených ani jiné pamětníky, ale novodobé ideology často ve věku Vašových vnuků. Nebo ty manipulativní komentáře v pozadí a drastické scény zahrané komparsem - co to je? Objektivní pohled nebo propaganda a la Josef Goebbels? A co ta opakovaná adorace Charty 77? Co měla Charta společného s Vašem? Jediné, co mě napadá je, že to asi byli jeho dobří kamarádi, když ho po převzetí moci po roce 89 nechali v klidu dožít téměř sta let s důchodem dvojnásobným průměru a všemi vojenskými hodnostmi. Zatímco Vašovy přeživší oběti byly asi jejich úhlavními nepřáteli, protože dožívaly s podlomeným zdravím, mizerným důchodem a nikdy se nedočkaly spravedlnosti. Celou tuto frašku završil svým halucinogenním tančením a feťáckým vzhledem David Černý, který v celém filmu předvedl jediné. Že mluví tak sprostě, až ho musí vypípávat a že neumí ani kloudně přečíst, co mu tvůrci napsali. Celkový dojem - odpad.(25.2.2014)

 • JohnMiller
  ***

  Zo všetkých povinných filmov z našich hájov ktoré som na Vš škole musel vidieť sa mi najviac páčil práve tento. Obsah a forma mi v takomto rozsahu vyhovovala. Jednalo sa z jednej strany o veľmi zaujímavé rozhovory s ľuďmi ktorý mali priame skúsenosti s dokumentovaným Karelom Vašom. Keďže sa jedná o prípady staré vyše 60 rokov. V autentických rozhovoroch nebolo nikoho mladšieho ako 85 rokov. Tento dokument jasne a presne ukazuje skutočnú tvár marxizmu bez akejkoľvek prikrášlenia. Nech si červený hovoria že išlo o jednostrannú negatívnu kritiku ak je len polovica toho čo tento človek spôsobil, a myslím že bolo jasne zo spisov dokázané že všetko , tak si zaslúži kravatu okolo krku. Rozhovor ktorý poskytol samotný Vaš je takisto viac než na zamyslenie. Celí čas vysvetľuje že si iba plnil svoju povinnosť prokurátora a nič viac. áno v istom rozsahu by som tento argument zobral, človek si niekedy ani neuvedomí kde ho osud zaveje. Ale v tomto prípade išlo samozrejme o Brainwashing mocou. Jeho zverstvá nakoniec odsúdil aj Komunizmus ale ako to býva u takýchto väzňov, zvykom dlho si neodsedel. človek ktorý len tak s princípu zabije malé deti preto lebo si myslí že v ich dedine sa nachádza špión nemá čo chodiť voľne po svete. Najviac ma dostal koniec v ktorom jeden s jeho odsúdených vraví: Som katolík od svojho narodenia, a budem ním aj do smrti ale Karela Vaša by som zabil bez výčitiek svedomia.(22.5.2014)

 • Tosim
  *****

  "Jednoho krásného dne se objevil případ Píka." Tenhle dokument je přímo symbolem české polistopadové historie. V osobě Karla Vaše se totiž mísí lži, polopravdy, postupné zapomínání i údiv nad tím, jak je možné, že spravedlnost by měla být věc nadčasová. A když si režim nelegitimně uchopí moc a pak vládne skoro půlku století půlce Evropy a svoje smrtonosné činy zlegitimizuje, jeho nedílnou součástí jsou lidé jako tento prokurátor, divící se a unikající pouze kvůli nám. Rozhodně to nepíšu poprvé, ale z těchto všech důvodů jsou mi určité inscenační chyby a nedostatky snímku celkem jedno. 90%.(26.8.2013)

 • chelseaman22
  ****

  Kardinální idiot, diletant, prašivý bídák či doktor práv - to vše je pan Kaše. Mně sic nikoho na provaz neposlal, avšak připojuji se k stádnímu názoru "Kšeho na kaši!". A pro ty co neví, co je Kaše, posílám vysvětlení z otevřeného zdroje informací (wikipedie): "Bramborová kaše se připravuje tak, že se oloupou, vyperou a uvaří brambory, pak se rozmixují a přimíchá se do nich mléko, sůl a máslo." Jelikož je to otevřený zdroj, tak prosím neinterpretujte tenhle poznatek dále - mohli by jste být za hlupáky. 74%(8.12.2013)

 • E=mc2
  ****

  Prvotriedna komunistická špina, ktorá by nemala mať vlastný hrob. Kvalita dokumentu mohla byť o dosť lepšia.(4.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace