Vrahem z povolání - Utrpení soudce Karla Vaše

Vrah z povolania - Utrpenie sudcu Karla Vaša

(festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2013, 83 min

Pěkná svině. Dokument zajímavý, ale mohl být kratší.(9.10.2014)

Otřesný dokument o fanatikovi od mládí zlém, krutém, podlém... a naší spravedlností nikdy nepotrestaném. Tahle svině si v klidu umřela ve skoro 97 letech, zatímco měla na svědomí zřejmě tisíce životů. Alarmující svědectví o nedostatečnosti zdejší justice. Po filmařské stránce nic moc, takže nemohu hodnotit výše.(26.2.2014)

Kardinální idiot, diletant, prašivý bídák či doktor práv - to vše je pan Kaše. Mně sic nikoho na provaz neposlal, avšak připojuji se k stádnímu názoru "Kšeho na kaši!". A pro ty co neví, co je Kaše, posílám vysvětlení z otevřeného zdroje informací (wikipedie): "Bramborová kaše se připravuje tak, že se oloupou, vyperou a uvaří brambory, pak se rozmixují a přimíchá se do nich mléko, sůl a máslo." Jelikož je to otevřený zdroj, tak prosím neinterpretujte tenhle poznatek dále - mohli by jste být za hlupáky. 74%(8.12.2013)

"Jednoho krásného dne se objevil případ Píka." Tenhle dokument je přímo symbolem české polistopadové historie. V osobě Karla Vaše se totiž mísí lži, polopravdy, postupné zapomínání i údiv nad tím, jak je možné, že spravedlnost by měla být věc nadčasová. A když si režim nelegitimně uchopí moc a pak vládne skoro půlku století půlce Evropy a svoje smrtonosné činy zlegitimizuje, jeho nedílnou součástí jsou lidé jako tento prokurátor, divící se a unikající pouze kvůli nám. Rozhodně to nepíšu poprvé, ale z těchto všech důvodů jsou mi určité inscenační chyby a nedostatky snímku celkem jedno. 90%.(26.8.2013)

• Mrkvič

Vaš byl bezesporu zmrd a zanícený komouš. Zasloužil by si asi stokrát provaz za své činy spojené s politikou, válkou, ale nejspíš i za to, jakým byl člověkem. Jenže dokument, který se tak transparentně jen snaží očerňovat, tak důrazně ukazuje na vše špatné a ani nedá prostor (nebo nemá snahu) někomu či něčemu, co by na osobě toho zmetka bylo kladné, mi nepřijde nijak hodnotný. Za největší projev slabošství tvůrců považuji poukazování na to, kolik měl Vaš milenek. To mi fakt přišlo jak závist nebo hledání všeho, co by se na té postavě dalo ještě očerňovat.(3.3.2014)