Vrahem z povolání - Utrpení soudce Karla Vaše

(festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2013, 83 min

• Othello

Strašidelně debilní a klasicky český tendokument, který v rukou drží opravdu zlatý námět, který si o zpracování vyloženě říkal. Leč místo faktografického a v rámci možností objektivního zmonitorování úchylných názorů Karla Vaše tu máme tabloidní mýtus absolutního zla zaobaleného v étosu dredaté středoškolačky, která si je vědoma, že kdyby to bylo všechno na ní, tak jsou všechny problémy světa vyřešeny. Ale na to děvče nemá bohužel čas, protože musí dělat ách u Davida Kollera a óch u Davida Černého. Otřesně trapné ironické komentáře, šíleně stupidní hrané pasáže a démonizace protagonisty smrdí jasným zaměřením na školní výlety. Tedy na to, aby si ty nebohé hlavinky apdejtovaly svoje FB statusy, protože jim někdo řekl, že je něco špatné. Namísto toho, aby se nechaly mluvit strany konfliktu a umožnili tvorbu vlastního názoru. Ovšem nápad posadit každého hosta před knihovnu, byť v ní dominuje kompletní trilogie Eragon je veskrze zábavná a nosná sama o sobě :D(4.8.2013)

Skoro to tak vypadá, že Karel Vaš by mohl být vyučován jako klasický příklad lidské zrůdy. Tolik napáchaného zla v kombinaci s absolutní absencí sebereflexe jsem snad ještě neviděl. Minimálně v českém prostředí ne.(23.11.2015)

Kardinální idiot, diletant, prašivý bídák či doktor práv - to vše je pan Kaše. Mně sic nikoho na provaz neposlal, avšak připojuji se k stádnímu názoru "Kšeho na kaši!". A pro ty co neví, co je Kaše, posílám vysvětlení z otevřeného zdroje informací (wikipedie): "Bramborová kaše se připravuje tak, že se oloupou, vyperou a uvaří brambory, pak se rozmixují a přimíchá se do nich mléko, sůl a máslo." Jelikož je to otevřený zdroj, tak prosím neinterpretujte tenhle poznatek dále - mohli by jste být za hlupáky. 74%(8.12.2013)

Filmařsky je to dokument poměrně průměrný, ale tématem a hlavně přítomností samotného Vaše (a několika dalších mužů) získavá neskutečnou výpovědní hodnotu. Nakonec ani ten David černý mi nevadil (a pokud tam byl jen kvůli tomu jednomu komentáři, byl vybrán správně...).(18.2.2013)

Pěkná svině. Dokument zajímavý, ale mohl být kratší.(9.10.2014)