• Španělsko

H.P. Lovecraft (kniha)

Dennis Paoli

Carles Cases

Brian Yuzna

Moc som tomu filmu neveril, ale príjemne mňa prekvapil svojou vysokou kvalitou. Kvalitný je vo viacerých ohľadoch, napr. skvelá zvuková a ruchová stránka, atmosféra a nápad, ktorý sa podaril zrealizovať na veľkej úrovni. Dagon ponúka príbeh štvorice posádky, ktorá sa plaví po oceáne, ktorú zastihne nepriazeň počasia pri ktorej sa im značne poškodí loď. Našťastie (aspoň vtedy si to mysleli) sú blízko pobrežného mestečka Imboca do ktorého sa vyberajú dvaja členovia posádky pre pomoc. Tunajší „ľudia“ zanevreli na Boha, zlákali ich materiálne hodnoty a dali sa na uctievanie Dagona. Spočiatku boli radi, avšak časom si Dagon žiadal obeti, a v konečnom dôsledku prerod ľudskej rasy na svoje oceánske „deti“. Zapeklitá situácia, keby to posádka vedela, tak sa asi na lodi zastrelí sama, aby nemuseli zažívať také desivé, s ľudským životom nezlučujúce sa situácie. Dagon ponúka kvalitné spracovanie zaujímavého príbehu podľa dvoch noviel H.P. Lovecrafta. Film obsahuje okrem iného aj kvalitné sladučké gore efekty, ktoré sa vydarili a pekné telo Raquel Meroño. Lahoda.(11.8.2007)

Béčkový amatérský film, který nijak zvlášť nepřekvapí a hlavně tolik nezklame. A to je důležité. Je to levné amatérské dílo, které vás i tak docela zaujme. Což jsem se docela divil. Ani jsem se u filmu nenudil. I když je ve filmu zřetelně vidět, že jsou nějaké scény špatně zpracované, ale i tak se na to dalo koukat. Na tak levný film je to celkem dobrý výkon. Kdyby se všechny amatérské filmy točili aspoň tímto způsobem, nebylo by to špatné a ubyly by odpady.. 6/10 = 60%(10.12.2009)

It's beginning to look a lot like fish-men everywhere I go; from the minute I got to town and started to look around I thought these ill-bred people's gillslits showed. I'm beginning to hear a lot of fish-men right outside my door, as I try to escape in fright to the moonlit Innsmouth night, I can hear some more.(7.3.2010)

• peter12

Hneď začiatok mi prišiel že tento film bude mať lacný look.Dva páry mali nehodu na lodi a jedna žena je zranená a muž zostáva s ňou a ten druhý pár ide hľadať pomoc do najbližšej dediny,len na ich prekvapenie tá dedina vyzerá prázdna ale to bolo len zdanie až nájdu pomoc v kostole ktorý ale nieje typickým kostolom.Pochmúrna atmosféra sa vlečie celím filmom a ta depresívna krajina bola veľmi dobre znázornená.Prekážal mi hlavný hrdina nielenže bol stále mimo a aj riadne nešikovný ale nebol mi ani dva krát sympatický.Originalita tomuto snímku nechýba,len škoda že odvšadiaľ cítiť nízky rozpočet a aj dej bol veľmi rozpačitý a môžem povedať žiadna sláva.Masky sú na dobrej úrovni ale to nemôžem povedať o chabých trikoch.A niekto mi chce nahovoriť že taký ťulpas môže vzdorovať takej presile morských oblúd.Tak zhrniem to-Originalita-áno,prevedenie-nie,atmosféra-áno,napätie-nie,herecké výkony-nie,triky-nie,masky-áno,gore-áno hlavne posledných 30 minút,morbídnosť-áno a koncová pointa väčšie klišé už nemohlo prísť.Za tu ,,úžasnú "pointu dávam ešte o jednu hviezdu menej.(6.6.2014)

Laciná amatérština, ale točená s láskou a nadšením. Bát se moc nebudete, maskám se člověk spíš zasměje a herecky to také není žádná hitparáda, ale dohromady to kupodivu tvoří koukatelný celek, který neurazí. 50%(22.7.2013)

• - Paul (Ezra Godden) nosí oranžovou mikinu s nápisem "Miskatonic". Jde o název fiktivní univerzity, která se objevuje v povídkách H. P. Lovecrafta. Obyvatelé Imbocy opakují při rituálu frázi: "Cthulhu fhtagn". Ta pochází z Lovecraftovy povídky "Volání Cthulhu". (DanteZ)

• - Postava kněze, u něhož si jeden z hrdinů všimne, že má žábry, naopak v mnoha záběrech žábry postrádá. (Megalomaniac)

• - Inspirováno příběhem "The Shadow Over Innsmouth", česky "Stín nad Innsmouthem", od H. P. Lovecrafta. (Chatterer)