• Španělsko

H.P. Lovecraft (kniha)

Dennis Paoli

Carles Cases

Brian Yuzna

Nebylo to špatné. Rybáci byli dost hnusný. Nechtěla bych aby mi některý z nich oznámil, že je můj otec a pak mě donutili spát se sourozencem co má místo nohou chapadla.(6.3.2011)

Znáte ty filmy, v kterých vypadá všechno tak neuvěřitelně amatérsky, uměle a nedokonale, až vás to nějak osloví a dokonce zaujme? Přesně takový je Dagon, který využívá povídky H. P. Lovercrafta, který je mimochodem pomyslným autorem příšery z letošního hitu Cloverfield. Vše je tak levné a amatérské, že vás to zaskočí, ale brzy začne hladit láskou k látce a snahou, jí přiblížit a vystihnout pro obyčejného neznalého diváka. Třeba první potopení hlavní postavy do moře k velkému kruhu s obrovskou propastí uvnitř patří mezi nejlepší momenty filmu. Po tomhle hodně lituji, že už neletí v kinech horory a tak se pravděpodobně jen stěží někdy díla Lovercrafta dočkají "pořádně kvalitních " adaptací. Ale naděje umírá poslední.(31.12.2008)

slabší trikovou stranku bohatě vynahrazuje podle mě docela dobrý horrorový příběh, zamrzí pouze zasazení příběhu do současnosti. Není to ovšem horrorový snímek pro bežné publikum. Spíš lahudka pro fandy horroru co slyší na pojmy hammer nebo mondo.(17.1.2009)

• TomikZlesa

Lekl sem se jednou ! a to když sem zjistil že je film teprv v půlce. Ale bál jsem se celý film ! a to jen proto, že jsem myslel že na mě film nechá trvalé následky !(29.8.2008)

Španělé Ukázali, že i kdysi dávno, Točili silně Originální Filmy, které měli Šmrnc.. Tohle fantasy mělo Kouzlo, ikdyž to byl velice Amatérsky Film.. Atmosféra byla však Temná, nepředvídatelná, což je Obrovské Plus při tomhle Céčku, či Béčku?(24.8.2012)

• - Inspirováno příběhem "The Shadow Over Innsmouth", česky "Stín nad Innsmouthem", od H. P. Lovecrafta. (Chatterer)

• - Paul (Ezra Godden) nosí oranžovou mikinu s nápisem "Miskatonic". Jde o název fiktivní univerzity, která se objevuje v povídkách H. P. Lovecrafta. Obyvatelé Imbocy opakují při rituálu frázi: "Cthulhu fhtagn". Ta pochází z Lovecraftovy povídky "Volání Cthulhu". (DanteZ)

• - Postava kněze, u něhož si jeden z hrdinů všimne, že má žábry, naopak v mnoha záběrech žábry postrádá. (Megalomaniac)