poster

Dagon

 • Španělsko

  Dagon

 • Španělsko

  Dagon - La secta del mar

  (Španělsko)
 • slovenský

  Dagon

 • slovenský

  Stroskotanci

 • anglický

  H.P. Lovecraft's Dagon

Fantasy / Horor / Mysteriózní / Thriller

Španělsko, 2001, 94 min

Režie:

Stuart Gordon

Předloha:

H.P. Lovecraft (kniha)

Scénář:

Dennis Paoli

Hudba:

Carles Cases

Producenti:

Brian Yuzna
(další profese)
 • ledzepfan
  ***

  Všechno šlape víceméně slušně. Atmoška je parádní, masky hezky oldschoolové, CGI na poměry béčkových televizáren skoro až nad standardem.... Jediné co absolutně nefunguje je hlavní postava. Týpek mě svým neumětelstvím už po deseti minutách začal srát a jeho křečovitý, bezradný a po všech stránkách špatný projev mě nepřestal iritovat až do samého konce.. Každá kaluž vody na scéně hrála lépe a měla lépe napsanou roli než tenhle zoufalec. Nutno dodat, že mu nepomáhá ani režie, která taky absolutně neví jak a kam jej vést.. Přitom takový lovecraftovský klasik J.Comb by tam seděl parádně... Zbytek filmu mě ale příjemně překvapil..EDIT: Tak po zkouknutí Gordonovy epizody z Masters Of Horror jsem zmatený ještě více.. Ezra Godden hrál úplně vpohodě přestože šlo zase o Gordonovu režii a Lovecraftovu předlohu...(6.8.2016)

 • eraserhead666
  *****

  Chystáte-li se v létě na dovolenou do Španělska, určitě nejezděte do města jménem Inboca. Teda pokud se vám na bocích neobjevují tři zarudlé šrámyD:D:D:D:D:D: Opravdu povedený horor kompilující několik povídek H. P. Lovecrafta. Zpracování je možná trošku levnější, ale na druhou stranu, když se podívám na horory, který byly financovaný dobře a kopaly za tzv. první ligu, byly to totální sračky a minimálně v hororu platí, že Béčka vládnou (po všech stránkách). Mě ten film nijak levný nepřipadal, triky jsou docela obstojné, obyvatelé Inbocané jsou naprosto geniální (co se týče masek, pohybu, mluvy i zvuků - tohle se fakt povedlo), kněžka Dagonova kultu je démonicky uhrančivá, má to dobrou hudbu, ucházející herecké výkony, nějaké ty gore scény a pro ty, co si na tom ujíždí, tak i nějaké ty nahé prsa se tu objeví. Já jsem nadmíru spokojen, můžu jen a jen doporučit. A konečně jsem zjistil, jak se vyslovuje Cthulhu Fhtagn!(18.2.2009)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Zůstanu u takového alibistického průměru, který je ale zároveň mým skálopevným maximem. Lovecraft a jeho chapadlý fetiš je zde cítit, ze začátku jsem si díky freeky atmosféře vzpomněl na tuhle veselou dědinu, takže nějaké pozitivní hororové dojmy se dají z návštěvy dagonního společensví odnést, přičemž mi ani nevadily močopudné efekty a svérázné masky. Co už bylo mnohem více otravné, to je nesympatický dement v hlavní roli a laciná pobíhací střední část filmu. Za sebe nelituju, že jsem si to pustil, ale popravdě se divím současným 56%, divím se 11 stovkám hodnocení a divím se plným počtům, které jsou tady nasázené. 50%(3.2.2015)

 • Silverluv
  ****

  Kvalitní B-horror na motivy H.P. Lovecrafta. Napínavé, správně vyšinuté, monstrózní a vlhké...brr.(10.5.2005)

 • J*A*S*M
  ***

  Lepší dobré céčko než špatné béčko. Dagonovi by se toho dalo vytknout spousta, ale já se u něj prostě skvěle bavil. Znepokojivá atmosféra prokleté rybářské vesničky a ti zmutovaní lidé mě prostě zaujali. Triky to má sice příšerné, ale masky naopak vypadaly velice poctivě. Dokonce tak poctivě a reálně, až mi to občas bylo nepříjemný, protože jakékoli lidské tělesné anomálie strašně špatně snáším. Gordonova láska k žánru je z toho cítit na kilometry. Horror movie of the year(26.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace