poster

Dagon

 • Španělsko

  Dagon

 • Španělsko

  Dagon - La secta del mar

  (Španělsko)
 • slovenský

  Dagon

 • slovenský

  Stroskotanci

 • anglický

  H.P. Lovecraft's Dagon

Fantasy / Horor / Mysteriózní / Thriller

Španělsko, 2001, 94 min

Režie:

Stuart Gordon

Předloha:

H.P. Lovecraft (kniha)

Scénář:

Dennis Paoli

Hudba:

Carles Cases

Producenti:

Brian Yuzna
(další profese)
 • 666teen
  ***

  Klára Issová s chapadly místo běháků. To musíte vidět :-)(11.1.2007)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Zůstanu u takového alibistického průměru, který je ale zároveň mým skálopevným maximem. Lovecraft a jeho chapadlý fetiš je zde cítit, ze začátku jsem si díky freeky atmosféře vzpomněl na tuhle veselou dědinu, takže nějaké pozitivní hororové dojmy se dají z návštěvy dagonního společensví odnést, přičemž mi ani nevadily močopudné efekty a svérázné masky. Co už bylo mnohem více otravné, to je nesympatický dement v hlavní roli a laciná pobíhací střední část filmu. Za sebe nelituju, že jsem si to pustil, ale popravdě se divím současným 56%, divím se 11 stovkám hodnocení a divím se plným počtům, které jsou tady nasázené. 50%(3.2.2015)

 • DaViD´82
  **

  Název sice je dle šestistránkové povídky, ale pokud je to něčeho adaptace, tak spíše Slavnosti a Stínu nad Innsmouthem doplněné o fragmenty z jiných Lovecraftových děl. Gordonovi nelze upřít, že tu a tam se mu daří naladit ten správný "cthulhu feeling". Jenže v tom je ta potíž. Tu a tam, nikoliv stále. Většinu stopáže je to prostě jen nebetyčná nuda.(24.7.2008)

 • TomikZlesa
  *

  Lekl sem se jednou ! a to když sem zjistil že je film teprv v půlce. Ale bál jsem se celý film ! a to jen proto, že jsem myslel že na mě film nechá trvalé následky !(29.8.2008)

 • eraserhead666
  *****

  Chystáte-li se v létě na dovolenou do Španělska, určitě nejezděte do města jménem Inboca. Teda pokud se vám na bocích neobjevují tři zarudlé šrámyD:D:D:D:D:D: Opravdu povedený horor kompilující několik povídek H. P. Lovecrafta. Zpracování je možná trošku levnější, ale na druhou stranu, když se podívám na horory, který byly financovaný dobře a kopaly za tzv. první ligu, byly to totální sračky a minimálně v hororu platí, že Béčka vládnou (po všech stránkách). Mě ten film nijak levný nepřipadal, triky jsou docela obstojné, obyvatelé Inbocané jsou naprosto geniální (co se týče masek, pohybu, mluvy i zvuků - tohle se fakt povedlo), kněžka Dagonova kultu je démonicky uhrančivá, má to dobrou hudbu, ucházející herecké výkony, nějaké ty gore scény a pro ty, co si na tom ujíždí, tak i nějaké ty nahé prsa se tu objeví. Já jsem nadmíru spokojen, můžu jen a jen doporučit. A konečně jsem zjistil, jak se vyslovuje Cthulhu Fhtagn!(18.2.2009)

 • - Postava kněze, u něhož si jeden z hrdinů všimne, že má žábry, naopak v mnoha záběrech žábry postrádá. (Megalomaniac)

 • - Paul (Ezra Godden) nosí oranžovou mikinu s nápisem "Miskatonic". Jde o název fiktivní univerzity, která se objevuje v povídkách H. P. Lovecrafta. Obyvatelé Imbocy opakují při rituálu frázi: "Cthulhu fhtagn". Ta pochází z Lovecraftovy povídky "Volání Cthulhu". (DanteZ)

 • - Inspirováno příběhem "The Shadow Over Innsmouth", česky "Stín nad Innsmouthem", od H. P. Lovecrafta. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace