• Španělsko

Dennis Paoli

Carles Cases

Brian Yuzna
  • oLí

Zklamání. Do první půle je atmosféra solidní, ba DO vstupu do hotelu přímo parádní ( místy mi připoměla hru Resident Evil 4, i trocha té z Call of Cthulhu by se našla ). Tehdy to ještě bylo i na čtyři hvězdy. Ale od útěku z hotelu už je děj nudný a místo toho, aby nabíral grády, pomalu vyhasíná. Stáhnutí obličeje a následný děj jako by do filmu ani nepatřil. 30% [březen 2007](31.3.2007)

Tohle patří do kategorie filmů tak blbých až jsou zábavné. režiserem je Re-Animatorovský Gordon, takže nahoty bude dostatek. Jako bonus zajímavě zmutovaní (prokletí) rybáři a mořská panna. Celkem fajn oddechovka.(25.4.2006)

• DaViD´82

Název sice je dle šestistránkové povídky, ale pokud je to něčeho adaptace, tak spíše Slavnosti a Stínu nad Innsmouthem doplněné o fragmenty z jiných Lovecraftových děl. Gordonovi nelze upřít, že tu a tam se mu daří naladit ten správný "cthulhu feeling". Jenže v tom je ta potíž. Tu a tam, nikoliv stále. Většinu stopáže je to prostě jen nebetyčná nuda.(24.7.2008)

Nebylo to špatné. Rybáci byli dost hnusný. Nechtěla bych aby mi některý z nich oznámil, že je můj otec a pak mě donutili spát se sourozencem co má místo nohou chapadla.(6.3.2011)

• Wormboy

Film aspirujuci na najvacsi odpad vsetkych dob.Ultralacny a hyper beckovo az ceckovy pseodo horor s neuveritelne stupidnym dejom a pribehom, jednoducho skvost...bravooooo!!!(20.7.2004)

• - Inspirováno příběhem "The Shadow Over Innsmouth", česky "Stín nad Innsmouthem", od H. P. Lovecrafta. (Chatterer)

• - Postava kněze, u něhož si jeden z hrdinů všimne, že má žábry, naopak v mnoha záběrech žábry postrádá. (Megalomaniac)

• - Paul (Ezra Godden) nosí oranžovou mikinu s nápisem "Miskatonic". Jde o název fiktivní univerzity, která se objevuje v povídkách H. P. Lovecrafta. Obyvatelé Imbocy opakují při rituálu frázi: "Cthulhu fhtagn". Ta pochází z Lovecraftovy povídky "Volání Cthulhu". (DanteZ)