poster

Dagon

 • Španělsko

  Dagon

 • Španělsko

  Dagon - La secta del mar

  (Španělsko)
 • slovenský

  Dagon

 • slovenský

  Stroskotanci

 • anglický

  H.P. Lovecraft's Dagon

Fantasy / Horor / Mysteriózní / Thriller

Španělsko, 2001, 94 min

Režie:

Stuart Gordon

Předloha:

H.P. Lovecraft (kniha)

Scénář:

Dennis Paoli

Hudba:

Carles Cases

Producenti:

Brian Yuzna
(další profese)
 • DaViD´82
  **

  Název sice je dle šestistránkové povídky, ale pokud je to něčeho adaptace, tak spíše Slavnosti a Stínu nad Innsmouthem doplněné o fragmenty z jiných Lovecraftových děl. Gordonovi nelze upřít, že tu a tam se mu daří naladit ten správný "cthulhu feeling". Jenže v tom je ta potíž. Tu a tam, nikoliv stále. Většinu stopáže je to prostě jen nebetyčná nuda.(24.7.2008)

 • MaedhRos
  ****

  Pro mě osobně velmi milé překvapení. Dokonalost sama to sice zrovna není, ale atmosféra byla solidní, většina hereckých výkonů rovněž a Dagonovi uctívači zejména v ranějších fázích mutace vypadali přesně tak, jak jsem si je vždycky představovala. Občasné komické odlehčení (obvykle obstarané hlavním hrdinou) kupodivu nepůsobilo nikterak rušivě... No a bod k dobru ještě za již zmíněného hlavního hrdinu. Přinejmenším zpočátku je to opravdu strašné kopyto, takže jsem se s ním velmi snadno a dost záhy dokonale identifikovala...:-)(4.9.2006)

 • Mi Nü-Chai
  ****

  It's beginning to look a lot like fish-men everywhere I go; from the minute I got to town and started to look around I thought these ill-bred people's gillslits showed. I'm beginning to hear a lot of fish-men right outside my door, as I try to escape in fright to the moonlit Innsmouth night, I can hear some more.(7.3.2010)

 • Cappuccino
  ***

  V prvom rade nerozumiem, prečo sa tento snímok volá Dagon, keď s Lovecraftovým Dagonom nemá prakticky nič spoločné. Naopak bola najviac vyždímaná poviedka Stín nad Innsmouthem (predovšetkým zanedbaný hotel, podivné mesto a jeho "ľudia", rýchly útek z hotolovej izby, Ezequiel nahradil Allena Zadoka a ďalšie drobnosti). __ Veľmi rýchle rozbehnutie sa do atmosferickej podívanej je hneď prvý veľký klad. Pokiaľ nerátame začiatočných pár minút na jachte, Gordonov výtvor v žiadnom prípade diváka nenudí. Je síce tak trochu amatérsky, to áno. A nepôsobí príliš majetne, tiež pravda. Ale, no a čo? Podstatné je, že dokáže udržať oči sledujúceho na obrazovke a donúti modliť sa za životy účinkujúcich. A tunajšie hodnotenie? Slabé, vážne slabé. Ešte takých desať percent nahor a budem možno spokojný. __ Tak ma vlastne napadlo, keby sa podobného projektu chytil, povedzme, niekto s väčším množstvom prostriedkov, mohlo by z Dagona vzknikúť naozaj solídne dielo.. no, škoda.(19.12.2010)

 • Pilda17
  ***

  Béčkový amatérský film, který nijak zvlášť nepřekvapí a hlavně tolik nezklame. A to je důležité. Je to levné amatérské dílo, které vás i tak docela zaujme. Což jsem se docela divil. Ani jsem se u filmu nenudil. I když je ve filmu zřetelně vidět, že jsou nějaké scény špatně zpracované, ale i tak se na to dalo koukat. Na tak levný film je to celkem dobrý výkon. Kdyby se všechny amatérské filmy točili aspoň tímto způsobem, nebylo by to špatné a ubyly by odpady.. 6/10 = 60%(10.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace