• Španělsko

H.P. Lovecraft (kniha)

Dennis Paoli

Carles Cases

Brian Yuzna

Všechno šlape víceméně slušně. Atmoška je parádní, masky hezky oldschoolové, CGI na poměry béčkových televizáren skoro až nad standardem.... Jediné co absolutně nefunguje je hlavní postava. Týpek mě svým neumětelstvím už po deseti minutách začal srát a jeho křečovitý, bezradný a po všech stránkách špatný projev mě nepřestal iritovat až do samého konce.. Každá kaluž vody na scéně hrála lépe a měla lépe napsanou roli než tenhle zoufalec. Nutno dodat, že mu nepomáhá ani režie, která taky absolutně neví jak a kam jej vést.. Přitom takový lovecraftovský klasik J.Comb by tam seděl parádně... Zbytek filmu mě ale příjemně překvapil..EDIT: Tak po zkouknutí Gordonovy epizody z Masters Of Horror jsem zmatený ještě více.. Ezra Godden hrál úplně vpohodě přestože šlo zase o Gordonovu režii a Lovecraftovu předlohu...(6.8.2016)

V prvom rade nerozumiem, prečo sa tento snímok volá Dagon, keď s Lovecraftovým Dagonom nemá prakticky nič spoločné. Naopak bola najviac vyždímaná poviedka Stín nad Innsmouthem (predovšetkým zanedbaný hotel, podivné mesto a jeho "ľudia", rýchly útek z hotolovej izby, Ezequiel nahradil Allena Zadoka a ďalšie drobnosti). __ Veľmi rýchle rozbehnutie sa do atmosferickej podívanej je hneď prvý veľký klad. Pokiaľ nerátame začiatočných pár minút na jachte, Gordonov výtvor v žiadnom prípade diváka nenudí. Je síce tak trochu amatérsky, to áno. A nepôsobí príliš majetne, tiež pravda. Ale, no a čo? Podstatné je, že dokáže udržať oči sledujúceho na obrazovke a donúti modliť sa za životy účinkujúcich. A tunajšie hodnotenie? Slabé, vážne slabé. Ešte takých desať percent nahor a budem možno spokojný. __ Tak ma vlastne napadlo, keby sa podobného projektu chytil, povedzme, niekto s väčším množstvom prostriedkov, mohlo by z Dagona vzknikúť naozaj solídne dielo.. no, škoda.(19.12.2010)

• oLí

Zklamání. Do první půle je atmosféra solidní, ba DO vstupu do hotelu přímo parádní ( místy mi připoměla hru Resident Evil 4, i trocha té z Call of Cthulhu by se našla ). Tehdy to ještě bylo i na čtyři hvězdy. Ale od útěku z hotelu už je děj nudný a místo toho, aby nabíral grády, pomalu vyhasíná. Stáhnutí obličeje a následný děj jako by do filmu ani nepatřil. 30% [březen 2007](31.3.2007)

dobrý příběh ,jen trochu horší provedení,ale krásná ponurá atmosféra,na můj vkus mohlo být víc drsnějších scén,ty závrečný jsou hustý.(2.11.2007)

Laciná amatérština, ale točená s láskou a nadšením. Bát se moc nebudete, maskám se člověk spíš zasměje a herecky to také není žádná hitparáda, ale dohromady to kupodivu tvoří koukatelný celek, který neurazí. 50%(22.7.2013)