poster

Dagon

 • Španělsko

  Dagon

 • Španělsko

  Dagon - La secta del mar

  (Španělsko)
 • slovenský

  Dagon

 • slovenský

  Stroskotanci

 • anglický

  H.P. Lovecraft's Dagon

Fantasy / Horor / Mysteriózní / Thriller

Španělsko, 2001, 94 min

Režie:

Stuart Gordon

Předloha:

H.P. Lovecraft (kniha)

Scénář:

Dennis Paoli

Hudba:

Carles Cases

Producenti:

Brian Yuzna
(další profese)
 • S.Quentin QUALE
  ***

  Zůstanu u takového alibistického průměru, který je ale zároveň mým skálopevným maximem. Lovecraft a jeho chapadlý fetiš je zde cítit, ze začátku jsem si díky freeky atmosféře vzpomněl na tuhle veselou dědinu, takže nějaké pozitivní hororové dojmy se dají z návštěvy dagonního společensví odnést, přičemž mi ani nevadily močopudné efekty a svérázné masky. Co už bylo mnohem více otravné, to je nesympatický dement v hlavní roli a laciná pobíhací střední část filmu. Za sebe nelituju, že jsem si to pustil, ale popravdě se divím současným 56%, divím se 11 stovkám hodnocení a divím se plným počtům, které jsou tady nasázené. 50%(3.2.2015)

 • eraserhead666
  *****

  Chystáte-li se v létě na dovolenou do Španělska, určitě nejezděte do města jménem Inboca. Teda pokud se vám na bocích neobjevují tři zarudlé šrámyD:D:D:D:D:D: Opravdu povedený horor kompilující několik povídek H. P. Lovecrafta. Zpracování je možná trošku levnější, ale na druhou stranu, když se podívám na horory, který byly financovaný dobře a kopaly za tzv. první ligu, byly to totální sračky a minimálně v hororu platí, že Béčka vládnou (po všech stránkách). Mě ten film nijak levný nepřipadal, triky jsou docela obstojné, obyvatelé Inbocané jsou naprosto geniální (co se týče masek, pohybu, mluvy i zvuků - tohle se fakt povedlo), kněžka Dagonova kultu je démonicky uhrančivá, má to dobrou hudbu, ucházející herecké výkony, nějaké ty gore scény a pro ty, co si na tom ujíždí, tak i nějaké ty nahé prsa se tu objeví. Já jsem nadmíru spokojen, můžu jen a jen doporučit. A konečně jsem zjistil, jak se vyslovuje Cthulhu Fhtagn!(18.2.2009)

 • Doudis19
  odpad!

  Opravdu příšerný film ve všech směrech. Atmosféra nikde, triky nulový až k smíchu a celej film jedna velká a útrpná nuda. Ani ta slibovaná brutalita není buhví jaká, vlastně jsem na sebe hrdej že jsem tuhle ztrátu času vůbec dokázal dokoukat. Nedoporučuji!(7.6.2010)

 • Mi Nü-Chai
  ****

  It's beginning to look a lot like fish-men everywhere I go; from the minute I got to town and started to look around I thought these ill-bred people's gillslits showed. I'm beginning to hear a lot of fish-men right outside my door, as I try to escape in fright to the moonlit Innsmouth night, I can hear some more.(7.3.2010)

 • Silverluv
  ****

  Kvalitní B-horror na motivy H.P. Lovecrafta. Napínavé, správně vyšinuté, monstrózní a vlhké...brr.(10.5.2005)

 • - Paul (Ezra Godden) nosí oranžovou mikinu s nápisem "Miskatonic". Jde o název fiktivní univerzity, která se objevuje v povídkách H. P. Lovecrafta. Obyvatelé Imbocy opakují při rituálu frázi: "Cthulhu fhtagn". Ta pochází z Lovecraftovy povídky "Volání Cthulhu". (DanteZ)

 • - Inspirováno příběhem "The Shadow Over Innsmouth", česky "Stín nad Innsmouthem", od H. P. Lovecrafta. (Chatterer)

 • - Postava kněze, u něhož si jeden z hrdinů všimne, že má žábry, naopak v mnoha záběrech žábry postrádá. (Megalomaniac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace