• Itálie

Mario Garbuglia

Kostýmy:

Vera Marzot
  • HoneyBunny

Don Camillo je ukázkový příklad blbého italského seriálu. Výstraha: sledovat jen na vlastní nebezpečí!(3.3.2003)

Nostalgická bomba. V detstve môj najobľúbenejší film, ktorý som poznal naspamäť. Možno čas do filmu zanechal riadne ryhy a v súčasnosti by sa mi už tak nepáčil, ale kašľať na objektivitu, nostalgia je pekelná vec a zbožňujem ju!(29.9.2005)

Milá přihlouplá komedie z Itálie, no co více dodat... O jednom upovídaném knězi, který někdy víc mluví, než-li má, ale je dobrosrdečný a vždy jedná s lidmi upřímně i s Bohem... :-))(21.7.2007)

No samozrejme bez Spencera to neni ono, ale na druhou stranu, on tu ani neni moc potreba, tohle neni jen hromada rvacek a navic tu ma dustojnou nahradu starostu v podani Colina Blakelyho. Jinak cely je to spis takovej sled scenek, jednou to je fotbalovy utkani, jindy vyhra v loterii nebo volby a tak podobne a cely to tak v klidu plyne a ma to prehnany dve hodiny. Jenze na druhou stranu, i kdyz to neni neco, u ceho by se clovek valel smichy po zemi, rozhodne to pobavit dokaze, film ma prijemnou atmosferu, navic je i prekvapive slusne natocenej a Hill je proste sympatak a super cool knez jezdici na motorce, trenujici fotbalisty atd. takze to ty 4* nakonec da.(23.10.2010)

Zajimavé jsou rozhovory kněže a boha. Zajimavé je i prostředí Itálie s starostou Pepponem. Možna by to šlo převést i na dnešní český venkov. Farař by mohl být Slovák, nebo Polák - protože českých ubyvá. Mohl by mít i konkurenta třeba československo-husitského kněže nebo i českobratrského pastora. komunistický starosta by v našich geografických podmínkách taky nebyl problém.(21.3.2009)

• - Snímek se u nás dočkal celkem tří dabingových verzí. První vznikla pro společnost MidoFilm v roce 1995 a hlavní postavu nadaboval Pavel Trávníček. V roce 2005 pro televizi Nova vyrobila nový dabing Česká produkční 2000 a.s. a Dona Camilla namluvil Petr Štěpánek. V roce 2010 film vyšel na DVD a byl vyroben třetí dabing, v hlavní roli opět Pavel Trávníček. (Stocki)

• - Film sa natáčal hlavne v mestečku Pomponesco. Niekoľko scén sa točilo v blízkom okolí, napr. v Brescello, Torre d'Oglio alebo Correggioverde. (smeke)

• - Peppone testoval Ferrari 308 GTSi. (smeke)