poster

Don Camillo

 • Itálie

  Don Camillo

 • slovenský

  Don Camillo

 • anglický

  The World of Don Camillo

Akční / Komedie

Itálie, 1983, 126 min

Režie:

Terence Hill

Scénář:

Lori Hill

Hudba:

Pino Donaggio

Scénografie:

Mario Garbuglia

Kostýmy:

Vera Marzot
(další profese)
 • blackrain
  ***

  Copak musí být každý kněz upjatý a pro lidi téměř nedotknutelný?(3.6.2010)

 • B!shop
  ****

  No samozrejme bez Spencera to neni ono, ale na druhou stranu, on tu ani neni moc potreba, tohle neni jen hromada rvacek a navic tu ma dustojnou nahradu starostu v podani Colina Blakelyho. Jinak cely je to spis takovej sled scenek, jednou to je fotbalovy utkani, jindy vyhra v loterii nebo volby a tak podobne a cely to tak v klidu plyne a ma to prehnany dve hodiny. Jenze na druhou stranu, i kdyz to neni neco, u ceho by se clovek valel smichy po zemi, rozhodne to pobavit dokaze, film ma prijemnou atmosferu, navic je i prekvapive slusne natocenej a Hill je proste sympatak a super cool knez jezdici na motorce, trenujici fotbalisty atd. takze to ty 4* nakonec da.(23.10.2010)

 • DJ Obelix
  ***

  Naprosto stejný pocit mám jako JohnnyD. Navíc si myslím, že ten poslední dabing je příšerný. Nakonec musím ubrat hvězdičku, protože jsem právě viděl originální "Malý svět Dona Camilla" s Fernandelem v hlavní roli a upřímně... Terence Hill se může jít zahrabat...(14.6.2008)

 • Ampi
  ****

  Zajimavé jsou rozhovory kněže a boha. Zajimavé je i prostředí Itálie s starostou Pepponem. Možna by to šlo převést i na dnešní český venkov. Farař by mohl být Slovák, nebo Polák - protože českých ubyvá. Mohl by mít i konkurenta třeba československo-husitského kněže nebo i českobratrského pastora. komunistický starosta by v našich geografických podmínkách taky nebyl problém.(21.3.2009)

 • LiVentura
  ****

  Milá přihlouplá komedie z Itálie, no co více dodat... O jednom upovídaném knězi, který někdy víc mluví, než-li má, ale je dobrosrdečný a vždy jedná s lidmi upřímně i s Bohem... :-))(21.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace