Kostěný tomahawk (festivalový název)

Bone Tomahawk

Krvavý tomahavk

(festivalový název)

Horor / Western

USA, 2015, 133 min

Pomalá atmosferická putovačka se skvěle zahranými charaktery. Kurt Russel se ve westernu našel, Fox je přesvědčivý arogantní zmrd a Wilson obyčejný chlápek se ženou v jeskyni lidožravých indiánů. Děj odsýpá a když v závěru dojde na akci je naturalistická a řádně krvavá. Řezničina v jeskyni je jednoznačným vrcholem filmu.(8.12.2015)

„JSOU TO TROGLODYTI. ZKAŽENÁ KREVNÍ LINIE INBREDNÍCH ZVÍŘAT, KTERÉ ZNÁSILŇUJÍ A JÍ VLASTNÍ MATKY…“ /// Westrnovým koloběhem života dojde z Bright Hope k únosu několika osob. Jelikož tato událost nemůže zůstat bez odezvy, vyrážej čtyři kovbojové, jejichž součet roků je úctyhodná číslovka 223 (jak nechápeš? ø věk 55,7. Už ses chytil mládenče?) na sebevražednou výpravu. Předně se jedná o prďácký role pro veškerý čtyřčlenný osazenstvo. Wilson potvrdil, že nasedl na dobrou vlnu a Foxovi bych přál, aby se na ni udržel. Pravdou je, že dlouho není na co koukat. Cestování za záchranou je zbytečně dlouhý a zkrátit to vo dvacet minut, řvalo by nadšením i westerny nežeroucí publikum. Půlhodinový setkání se strašidelnejma indijánama, při kterým jde do tuhýho a který znamená skřížení westernu s hororem, je fakt zábava! V rámci mouder, který vystihujou všechno - v jednoduchosti je síla, chytrost nejsou žádný čáry, láska nakonec … jak je to v těch pohádkách… (prochází žaludkem?) - jsem stejně nucenej fláknout „jen“ 3*. Ale přemejšlel jsem… em>(ty vole to nikoho nezajímá!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vidět Manifest Destiny v praxi. 2.) Když se probíralo „bourání“ člověka, měl jsem chřipku. 3.) Thx za titule „dresi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(4.11.2015)

Som síce fanúšik "romantickejších" westernov (napríklad tých špagetových), ale viem oceniť aj takúto priamočiaru cestu za pomstou či záchranou, ako bola napr. aj SPÁSA. Tomahawk navyše prináša niekoľko fajn nezávislých dialógov (snaha o pripomenutie Tarantina?) a hororové finále je fajn. Náznaky zamotávania sa do klišé je okamžite uťaté v zárodku (väčšinou výstrelom z pištole), takže jednoduchý príbeh pekne odsýpa. DRAVCI sú jedným z mojich obľúbených filmov a Bone Tomahawk sa im snaží sympaticky priblížiť, i keď s o niečo menej hlbokým pohľadom na indiánsku legendu o požieračoch...(31.1.2016)

Pred tým než som si to pustil som bol informovaný o tom, že dve hodiny filmu sú rozdelené na hodinu a pol nudy a pol hodinu masakru. Musím povedať, že až taká nuda to zas nebola, ale ani ten záver nebol zas na 6*. Postavy boli celkom zaujímavé a dialógy tak isto. Posledná pol hodina samozrejme dominovala. Tí Troglodyti mi miestami trocha pripomínali White Walkers z GoT. Páčilo sa mi, ako bolo počuť ich hlasitý rýchly dupot skôr ako ich bolo vidieť. Záver tiež obsahoval jednu surovú scénu, ktorá bola dosť autentická a nepríjemná. Komentár zakončujem konštatovaním, že by som si želal viac takýchto filmov o podobných drsných partiách ľudožrútov.(2.11.2015)

To nejlepší, co jsem za dlouhou dobu viděl. Chlapská záležitost.(22.11.2015)