poster

Kosti a skalp

 • Česko

  Kostěný tomahawk

  (festivalový název)
 • USA

  Bone Tomahawk

 • Slovensko

  Krvavý tomahavk

  (festivalový název)

Horor / Western / Dobrodružný

USA, 2015, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 2-Xtreme
  ****

  Silno odporúčam. Parádny western, ktorý pomalým no istým krokom smeruje až k explicitnému záveru kde miestami tuhne krv v žilách. Pomalé s dusnou atmosférou, dobrým castingom a precíznou réžiou. Do bodky zvládnutý kanibalský(!) western natočený za smiešnych 1,8$ mil. Dávam dolu skalp.(4.11.2015)

 • DJ Obelix
  ****

  Fíha, tohle bylo silný kafe! Už nějakou dobu jsem si na disku nechával uležet tohle překvapení loňského roku, na které jsem slyšel jen samou chválu. Hororový western s naprosto úchvatným obsazením natočený za směšné dva miliony dolarů? To je v dnešní době opravdový unikát. Kurt Russell má na stará kolena snad ještě větší charisma než kdy dřív, Patricku Wilsonovi věříte každý úpěnlivě bolestivý nášlap na pochroumanou nohu, Richard Jenkins předvádí herecké mistrovství jako oddaný zástupce šerifa a Matthew Fox (Jack ze Ztracených) hraje úžasně namistrovaného frajírka, kterému nedělá problém střílet kolemjdoucí (a hlavně Indiány) na potkání. Nutno ovšem varovat všechny slabší povahy - tohle rozhodně není film pro vás. Za některé naturalisticky natočené scény by se nemuselo stydět lecjaké "torture porn", ale o to větší máte o postavy strach. Ač by filmu možná slušelo zkrácení o nějakých 20 - 30 minut, nic to nemění na tom, že ho mohu doporučit všemi deseti.(1.5.2016)

 • Superpero
  ****

  Zvláštní western s opravdu děsivými záporáky. Jsou to kanibalští indiáni, co vypadají jak skřeti Skurut-Hai a vydávají nadpřirozené zvuky. Akce tam je minimum. Skoro celou dobu se odehrává trestná výprava ve složení dvou důchodců, jednoho kovboje se zlomenou nohou a nekompromisního pistolníka, u kterýho je jasný, že chcípne jako první. Většinu cesty jen tak pomalu jedou a boží Richard Jenkins glosuje situaci s božím Kurtem Russellem. I ostatní osazenstvo je fajn, ale tahle dvojka film opravdu táhne nahoru. Ve finále překvapí opravdu značná brutalita.(12.12.2015)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Zííííííív. Bone Tomahawk pustit přítelkyňi už si v životě nevrznu. 90% filmu se nestane vůbec nic, což při stopáži 133 minut je pro mne doslova Martyrs největšího kalibru. ( Kdo rád nudu a pomalé vyprávění bude ve svém živlu). Bezcílné putování pustou krajinou s né příliš zajímavým story a s nezajímavými dialogy, nad kterými se neusmějete ba ani nezamyslíte, zkratka nejevíte zájem. Co potěší je překvapivě slušný áčkový cásting a v závěru asi 3 pěkné gore scény, ale to jsem mohl zhlédnout na youtube za 5 minut a mohl jsem si ušetřit 2 hodiny 20. Zaujmou i divoši, kteří mají působivý řev, ale vytasit karty na stůl v době, kdy je divák znechucen, zhnusen a znuděn by nezachránil ani pobíhající Indiana Jones. 50% tedy za uznání jisté produkční kvality a herce, ale jinak nezájem. Nejděsivější na filmu je dosavadní hodnocení. Story 5/10, Atmosféra 3/10, Gore 5/10, Vizuál 6/10, Akce 1/10, Zábavnost 2/10.(25.10.2015)

 • xxmartinxx
  ****

  Po zklamání ze Slow West jsem byl v očekávání opatrný, ale tentokrát to vyšlo. Máme tu starý dobrý ostrý western, kde se nikdo s ničím nepáře a špína a nebezpečí jsou přítomné na dosah ruky, aniž by ale úkrok ke kanibalskému hororu působil nuceně - naopak svět Bone Tomahawku působí mnohem přesvědčivěji, než bývá u westernů běžné, ne jako skanzen pro turisty.(6.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace