Gunman: Muž na odstřel

Jean-Patrick Manchette (kniha)

Sean Penn

Kostýmy:

Jill Taylor

Ano, svým způsobem je to tupé, ale ne natolik pitomé, abyste u toho umřeli. Ono "tupé" je nutné chápat jako jednoduché, nebo ohrané, ale rutina je to odvedená ve svém žánru dobře. Rozhodně mi sebevraždu páchalo více mozkových buněk u všech dosavadních Neesenových Takenů. Tady je poměrně jasné, jak bude kdy co probíhat a jaké postavy se ke konci už nepostaví. Sean tedy na necelých šedesát let vypadá sakra zachovale, za což poklona nejen jeho fyzičce, ale (minimálně ke konci) i digitálním retušákům. Bardema jsem dlouho nikde neviděl a Winstone vypadal blond divně a Jasmine háže kukuče. Nemůžu říct, že bych z toho byl na větvi, protože ze začátku mi přišlo, že mnoho chybí a v polovině zas že se to příliš táhne. Jednohubka je to ale slušná. Dvojku ale očekávat fakt nebudu :) ~~~ 2,78* :)(23.3.2015)

Dal bych i čtyři hvězdy, ale kazilo mi to neustálé omdlévání hlavního hrdiny Terriera, vlivem jeho nevyléčitelné nemoci. Blbé je, že se mu to přihodilo vždy v těch klíčových akčních scénách, čímž děj utrpěl dost šrámů. Nahrazovat díry ve scénáři, zdravotní indispozici klíčové postavy, je asi blbost. Přesto je cítit Morelův rukopis z 96 hodin a příběh má celkem spád. Akce jsou propracované a nejsou přitažené za vlasy, ve stylu "Nesmrtelný proti zbytku světa" Takže ano, pokud se chcete odreagovat a pobavit, tak Gunman je tou správnou volbou.(24.3.2015)

70% Skvelá herecká zostava. Penn pôsobí rovnako drsne ako Neeson (TAKEN). Celkovo sa mi páčil spád a oldscholovosť, pri ktorej netreba originálnu zápletku. Škoda, že v závere scenárista nevedel, kedy film ukončiť (wtf scéna pri zásobníku vody). Ide o jeden z mála súčasných akčniakov, kde si hrdina uvedomuje, že každý zabitý človek mu skomplikuje návrat do normálneho života, keď všetko skončí...(18.10.2015)

• mzss1

|30%| Chodím často do kina, mnohdy i na slabší filmy. Na tohle jsem se moc těšil, ale díky nemoci jsem musel kino vzdát. No a když ted snímek vyšel ke stažení, tak jsem se do toho nedočkavě pustil. Když to skončilo, byl jsem dost zklamán. Rozhodně je to jeden z nejzbytečnějších a nejnudnějších akčních thrillerů poslední doby. Akce je tu docela málo, ale o to mi ani tak nejde. Ostatní aspekty filmu jsou vyloženě nulové. Nějaké napětí, nepředvídatelnost, herecké výkony, scénář – to zde bud není nebo je to děsně odfláklé. Vážně, mě nezaujala žádná scéna, maximálně jedna vtipná s Bardemem. Akce není špatně natočena, Morel to zvládl dobře, ale moc mě akční scény nechytly. Možná tak finální souboj byl celkem dobrý. Příběh je strašně primitivní – tu není o co stát. Sean Penn vypadal dobře, na tuto roli se hodil, jen scénář mu nedovolil se moc předvést. Elba se zde objeví jen na chvíli – zbytečná role. Winstone také nic moc. A Bardem v menší roli mě aspon v jedné scéně jak už jsem zminoval celkem dost pobavil. Režijně to není moc dobře provedené, téměř nic se nepovedlo. Hudba od Beltramiho byla obstojná. Žádný zapamatovatelný soundtrack to teda nebyl, ale dalo se to. Takže velké zklamání. Toto jsem fakt nečekal, štěstí, že jsem se díky náhodě vyhnul kinu. Tu nejslabší možnou druhou hvězdičku dávám s odřenýma ušima, holt se to Morelovi nepovedlo a bylo by mi líto mu dát jen tu jednu hvězdu – příště budu ale přísnější pokud natočí podobnou koninu.(3.7.2015)

V Gunmanovi vidím Redforda, Pollacka a Tři dny Kondora a divím se, že kdejaké módní chujovině se tu sází maximum, zatímco akční thriller jak ze staré školy, dynamický, inteligentní, vzrušující, s mistrovským Seanem Pennem v hlavní roli paběrkuje 61%?(29.6.2015)