Into the Mind

Dokumentární / Sportovní

Kanada, 2013, 83 min

Jacob Yoffee

Joshua Pak

Oddychová inšpiratívna obrazovo-zvuková priam až orgazmická záležitosť. Prišlo mi to ako spojenie starého a nového sveta vo svete prírody. Zábava, nadšenie, rešpekt vo vlne v kruhu, ktorou sa chcete nechať unášať. Obdivujem ich, užil som si to, je to precítené, má to dušu napriek tým reklamám, čo im to zrejme zaplatili, no to nebola podstata filmu a vedel by som si predstaviť verziu, kde ich zostrihajú, lebo súčasný systém ničí mnohé diela ich využívaním. Doprial by som každému, aby mal tú možnosť si takto užiť tento svet. Niekedy nechápem, za čím sa stále ženieme, že si nevychutnávame tie panorámy, tie chvíle, zážitky, tú radosť a splynutie so svetom v radosti a šťastí. Svet extrémnych zimných športov v umeleckej podobe, čo viac si môžem od dokumentu z prírody a o športe priať počas zimného víkendu pred Vianocami? Nádhera.(22.12.2013)

Pro mě rozporuplný snímek. Začátek natočen ve stylu videoklipu či reklamy. Střih až příliš rychlý, vizuál a kamera super. Bohužel střih nám jaksi rozsekal děj na kousky. Stopáž filmu bych zkrátil na polovinu. Titulky oč kráčí skoro žádné. Shlédnuto v rámci MFOF 2014 v Opavě.(11.11.2014)

Vizuálně další z úžasných dokumentů, tentokrát z vrcholků hor a lidí, kteří se je pokouší zdolat pomocí lyží. Nutné vidět v HD, protože obrazy jsou naprosto jedinečné.(14.2.2014)

Zase trochu jiný pohled na dokument, je to úžasně napsané a části dokumentu jsou geniální, nejvíc mě zaujala část Death, škoda že byla tak krátká :( Ale je fajn, že sportovní dokumenty nenatáčí jen Redbull, ale že se na to zmůžou i jiní a dokonce bych řekl, že tohle bylo lepší než kde jakej Redbull film. Nádhernej soundrtack, záběry a jediná chyba byla možná to, že to chtělo být až moc geniální a části s točením tou blbostí jsou nudné. Střih je dokonalý, naprostá špička. 85%(3.4.2014)

Přestože nejsem žádným fanouškem sportovně laděných videí, už trailer na Into the Mind si mě získal parádní kombinací nádherných záběrů a povedené hudby. To, co pak dokázal samotný film ve svých třinácti kapitolách o překonávání hranic a učení se pokoře už se těžko popisuje slovy. Díky prvotřídní technické kvalitě by dokázal bez problémů stát i na samotných záběrech přírody zabírající krásy od mořských vln, přes mravenčí upravené sjezdovky až po vysokohorské planiny a čarokrásné vrcholky hor. Samotné sjezdy ale nejsou jenom akčním zpestřením, naopak se mi poprvé stalo, že se mi podařilo vžít se do pocitů vystupujících borců, a právě o těch pocitech Into the Mind je. A i díky hudbě se stal po Domově druhým nejkrásnějším filmem, který jsem viděl.(4.11.2013)