• německý

• slovenský

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2015, 96 min

Bezmozková akce přesně jak se dalo očekávat. Nakonec, ale kupodivu lepší než jsem čekal a o dost podařenější než verze z roku 2007. Hlavní hrdina se s tím nesere každýho odpráskne na potkání a nehne při tom brvou. Rozhodně je ve své úloze přesvědčivější než Olyphant. Akční sekvence musím určitě pochválit jsou přehledný, nápaditý a Rkový provedení tomu dalo šťávu. Navíc film má velice slušnej tah na branku, akce střídá akci a furt se něco děje. Příběh je samozřejmě debilita na entou, ale ten tu není vůbec podstatnej. Ono vůbec scénář jako takovej nemá smysl moc rozebírat, protože prostě Skip Woods... Nicméně jako nabušenej akčňák to obstojí a stopáž je přiměřená. Co se postav týče, tak hlavní představitel moc charizma nepobral, ale jak už jsem napsal akci si dává z přehledem no někdy možná až moc. On tu vůbec úplně odpadá strach o hlavní hrdiny když jeden z nich je agent se super schopnostmi a doprovází ho frajerka co vidí do budoucnosti. Jenom záporák v podání Zacharyho Quinta mi přišel dost nevýraznej a víceméně zbytečnej. To můj oblíbenec Thomas Kretschman to je jiný kafe, ale ten má bohužel dost omezenej prostor. Tak jako tak pokud si chcete užít kvalitní akci, neřešit žádný kecy a je vám fuk, že neakční děj je mírně řečeno retardovanej, tak do toho jděte. Jako jednohubka pro nenáročný diváky to určitě obstojí. Jinak díky uživateli sotek za zorganizování předprojekce. Původně jsem na to nechtěl jít vůbec, ale řekl jsem si zadarmo? proč ne? a nakonec jsem se překvapivě dobře bavil. Ano milý sotku vím, že ty si se nebavil sledoval jsem tvůj protáhlý obličej, ale tak co už soucit z tebou.60%(26.8.2015)

Těžko říct, zda producenti dostatečně nevěří potenciálu herní předlohy, ale druhý pokus o filmovou adaptaci vyšel tak napůl. Oceňuji trademarky, kterých se tvůrci snažili držet, zajímavou volbu v podobě Frienda v hlavní roli a akční scény, které však zbytečně shazují digitálně dodělávané sekvence. Herního Hitmana mám rád a rád bych se příště dočkal filmové adaptace, která nabídne áčkový scénář, poctivější akci a možná i větší zaměření na fanoušky herní série.(21.11.2015)

Ani netuším čo to vlastne malo byť. Remake ? Reboot ? Ak teda tvorcovia zamýšľali niečo viac, nechápem prečo zase mal na starosti scenár a príbeh Skip Woods, ktorý mal na starosti aj predošlého Hitmana. Zo začiatku som síce kýval hlavou, keď som sa dozvedel, že sa chystá zase ďalšia verzia Hitman a ešte k tomu od toho istého človeka. Každopádne musím uznať, že Rupert Friend to zahral dosť dobre. Dobre, povedzme si na rovinu, že mu stačil iba jeden výraz a moc toho hrat nemusel, ale žral som mu to a bavil ma, pretože jeho postava a akcie mali ďaleko lepšiu choreografiu a viac Hitmanovských (okopírovaných z hry) scén. Ale možno je to všetko somarina čo tu píšem. Klamal by som keby som napísal, že Hitman s Olyphantom bol lepší. Neviem, nepamätám si ho už. Ale mám pocit, že toto ma o niečo viac bavilo ako predošlá verzia. P.S.: menšie (ne)prekvapenie mate aj za titulkami, tak to hneď nevypínajte. 60% - 3*(22.11.2015)

Více akce, méně keců a konečně taky sexy. Takový je nový Hitman. Zatímco kritici si na filmu smlsli po velkém (film získal pouhých 8% na Rotten Tomatoes a 29% na metacritic), já jsem se zaradovala, že je tu po dlouhé době (čti: od Riddicka z roku 2013) konečně akční pecka, která se soustředí více na akci a méně na prázdné dialogy a tlachání o tom, kdo je tu větší padouch a kdo ovládne svět (čti: Gotham, Jupiter vychází a nespočet dalších)... A tak zatímco se "filmoví odborníci" předhánějí v tom, kdo ve filmu nalezne více nesmyslů, já se budu dále kochat nad touto oslnivou glorifikací násilí s dechberoucí kamerou a přepychovými futuristickými záběry.(24.8.2015)

• MikeCool

Ještě větší hollywoodský průser, než první zfilmovaný Hitman. Absolutně jsem nepobral celý koncept tohoto snímku, kde tvůrci zcela předělali charakter tohoto kultovního zabijáka.(30.11.2015)

• - Film je adaptáciou videohry od spoločnosti Io-Interactive. (toi-toi)

• - Film sa natáčal v Nemecku a v Singapure. (Laslo)

• - Členovia taktickej jednotky používajú paintballové masky Dye I3. (Game90)