• německý

• slovenský

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2015, 96 min

• gogos

No tak to se podívejme! Hitman se po letech vrací a zkouší napravit tehdy promarněný potenciál. Zatímco herní série úspěšně kvete, tak ta filmové míří přímo do pekel. Zatímco první filmový pokus byl ještě tak nějak snesitelné béčko, kde selhávala především hlavní postava, tak zde pro jistotu selhává prakticky všechno. Co se Skipu Woodsovi nepodařilo zmrvit tenkrát dosral nyní. Příběh je naprosto stupidní, zápletka se vyvíjí tak přeskakujícím způsobem, až to bolí. Zatímco v začátcích máme typický "lovecký" film, tak v pozdější fázi dostáváme Terminátora, který se postupně změní ve výcvikový tábor alá Matrix, abychom nakonci ultimátní kotel všeho. Po herecké stránce stojí film od A do Z za hovno, akční stránka je tak přepálná, až to hezký není, smutný pohled je digitální efekty a z kamery se mi chce blít ještě teď. Čest filmu tak vlastně zachraňuje jen místy slušivé eRko, pár zajímavých momentů a myšlenek (americká ambasáda, diskotékový začátek), občasné pokuknutí po herní sérii a několik vcelku vtipných momentů (z nichž některé však patrně ani nebyly původem zamýšlené). Výsledek je tedy takový, že druhý Hitman je ještě větší sračka než ten první, ale vcelku bez větších problémů se to jedno shlédnutí dá v klidu překousnout. POdprůměrné 2*(19.11.2015)

• verbal

Milé děti! Zdalipak jste věděly, že “mrdník“ je odvozen od krásného staročeského slovíčka “mrdat“, kterým vše prapraprababičky označovaly to, když se někdo příliš vrtěl? Takže kdybyste někdy v noci nemohly usnout a nebylo to výjimečně jen kvůli tomu zlému verbalovi, vrazte mamince a tatínkovi (nebo strýčkovi) do ložnice a hezky je poproste, ať se tolik nevrtí, protože nemůžete spinkat. Samy se pak ráno ve škole snažte mrdat co nejméně, abyste se mohly plně soustředit na výklad, byly chytré a pančelku z vás nevtrlo. *** Pokud se vám do jednoho filmu podaří sehnat mongoloidního „scénáristu“, který je z kupy slaboduchých hoven schopen uplácat ultradementní hybrid mentálně postiženého DžonaWika a Rezidentního debila, střihače, co dosud porcoval ve fabrice plechy, pro hlavní mužskou roli nesympatické ochotnické poleno a pro ženský part neméně nadanou a k tomu mimořádně slizkou krávu, jíž od začátku přejete, aby ji někdo šlápl okovanou botou do xichtu, no a celé to svěříte do velezkušených rukou nějakého otylého Poláka, jenž místo režie studoval obrábění kovů a má za sebou jeden odporný videoklip čínského chlapeckého homokvarteta a jednu špatnou reklamu na šprcky, vypadne vám na konci otřesný, neumětelský digitální mrdník plný hnusných Audin a natolik sofistikovaných dialogů, že by nad nimi nechápavě kroutili hlavou i v šimpanzím výběhu. Jsem upřímně vyděšený ze všech těch „erudovaných estétů“, kteří to okamžitě nekopli směr žumpa a razantně za tím nespláchli.(27.10.2015)

• Alementina

Nečekala jsem, že to opravdu bude tak hrozný, jak to bylo. Viděno v letadle před 3 týdny a pamatuju si z toho jediný, že to bylo fakt hrozný a to je Rupert Friend fakt peknej, takže alespon na nej se dalo divat, ale uz se nedal poslouchat. A ta zapletka ... hrozne prekombinovany, smysl to nedavalo ani se zavrenyma ocima.(14.3.2016)

Jen pro srovnání, Megatonův 96 hodinový paskvil, s naprosto otřesnou akcí, má vyšší hodnocení než tento, sice naivní, ale akčně výborně zvládnutý film? A kde to jsme? Ve školce? Jděte se bodnout troubové. Je to na 4*, ale na truc dám pět, ať se joudové podrbou za ušima, nebo níže, je-li libo.(18.11.2015)

K francúzskemu HITMANOVI môžeme mať výhrady, ale faktom je, že (vzhľadom na DOOM, MAX PAYNE či ALONE IN THE DARK) išlo o jeden z najlepších filmov podľa hry. A mal skvelú akciu. A tento nový Hitman je síce horšie natočený ale rovnako dobrý, navyše má lepšie obsadenú hlavnú úlohu. Nejde o nijak zvlášť osobitý film, ale do akčného priemeru sa v pohode zmestí (podobne ako pokračovania KURIÉRA, TAKENA či COLOMBIANA). Príbeh je tu sakramentsky jedndoduchý, ale to bol aj pri bourneovkách, akurát, že Bach nie je Greengrass. Pohodové akčné béčko, kde si nakladajú chlapíci v sakách... Kým pri KURIÉR: REŠTART chápem znechutenie publika, tu vôbec netuším, čo proti filmu niektorí majú...(25.9.2016)

• - Členovia taktickej jednotky používajú paintballové masky Dye I3. (Game90)

• - Film je adaptáciou videohry od spoločnosti Io-Interactive. (toi-toi)

• - V Singapure jazdia autá po ľavej strane a autá majú tým pádom volanty na strane pravej. Po príchode do Singapuru však hlavní hrdinovia a rovnako aj ich prenasledovatelia majú autá s volantmi na strane ľavej. (MikaelSVK)