• německý

• slovenský

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2015, 96 min

Pro mě povedená akční výplachovka, kterou hyzdí jen ten šílený střih u soubojů. Akce je zde spousta, příběh je povedený, obsazení mi sedlo a soundtrack se pěkně hodil. 85% :)(3.10.2015)

"Chcete přežít? O to byste měla zájem?" Tak to je tedy nabídka. Jenže Katiu chtějí zabít asi všichni a to je škoda, protože se mi na ni pěkně koukalo. Jenže mě bavil i ten očíslovaný plešoun, který vrhal parakotouly po schodech a titanem zocelený John měl taky své chvilky. Je to zkrátka akční výplach, a jelikož jsem hru nikdy nehrál, tak mě nemělo co zklamat. Mě to prostě vypláchlo dobře.(9.6.2016)

• Chrustyn

Po nevýrazném prvním filmovém zpracování slavného videoherního zabijáka přichází další, ještě horší pokus. Nepovedená akční "jízda", která nemá s herní předlohou nic společného (hra byla o tichém postupu a nenápadném zabíjení, zde se střílí hlava nehlava) a dělá jí jen ostudu. Bohužel film nepotěší ani akční fandy, svou monotónností a absolutně nevýraznou akcí, doplněnou příšernými počítačovými triky.(22.11.2015)

Audi asi neplní kvóty třetího kvartálu, a tak má teď v kinech dvě celovečerní reklamy. Hitmanovo SUVéčko je ale o něco línější než to resetovaného Kurýra. Možná proto, že čtyřicet sedmička s sebou ustavičně tahá dva kapesní kanóny. To bych mimochodem taky někdy chtěl - pistoli, která se nabíjí když máš čas, ne když ti dojdou náboje. Spock se pekně mračil a Hanča má hezkou prdýlku; to je zbytek všech závěrů, které mi z tohohle Průměrňákova vzešly.(10.9.2015)

Těžko říct, zda producenti dostatečně nevěří potenciálu herní předlohy, ale druhý pokus o filmovou adaptaci vyšel tak napůl. Oceňuji trademarky, kterých se tvůrci snažili držet, zajímavou volbu v podobě Frienda v hlavní roli a akční scény, které však zbytečně shazují digitálně dodělávané sekvence. Herního Hitmana mám rád a rád bych se příště dočkal filmové adaptace, která nabídne áčkový scénář, poctivější akci a možná i větší zaměření na fanoušky herní série.(21.11.2015)

• - Agent 47 počas filmu jazdí na aute značky Audi RS7 2015 červenej farby. Vo filme je možné vidieť viac typov značky Audi (3 biele kúsky najluxusnejšej rady na začiatku) či Mercedes triedy G (auto záporáka Johna Smitha). (Kefas21)

• - Původně byl obsazen v roli Agenta 47 Paul Walker. Po Walkerově tragické smrti 30. 11. 2013 byl ale nahrazen Rupertem Friendem. (Spidey3)

• - Film sa natáčal v Nemecku a v Singapure. (Laslo)