• německý

• slovenský

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2015, 96 min

"Chcete přežít? O to byste měla zájem?" Tak to je tedy nabídka. Jenže Katiu chtějí zabít asi všichni a to je škoda, protože se mi na ni pěkně koukalo. Jenže mě bavil i ten očíslovaný plešoun, který vrhal parakotouly po schodech a titanem zocelený John měl taky své chvilky. Je to zkrátka akční výplach, a jelikož jsem hru nikdy nehrál, tak mě nemělo co zklamat. Mě to prostě vypláchlo dobře.(9.6.2016)

K francúzskemu HITMANOVI môžeme mať výhrady, ale faktom je, že (vzhľadom na DOOM, MAX PAYNE či ALONE IN THE DARK) išlo o jeden z najlepších filmov podľa hry. A mal skvelú akciu. A tento nový Hitman je síce horšie natočený ale rovnako dobrý, navyše má lepšie obsadenú hlavnú úlohu. Nejde o nijak zvlášť osobitý film, ale do akčného priemeru sa v pohode zmestí (podobne ako pokračovania KURIÉRA, TAKENA či COLOMBIANA). Príbeh je tu sakramentsky jedndoduchý, ale to bol aj pri bourneovkách, akurát, že Bach nie je Greengrass. Pohodové akčné béčko, kde si nakladajú chlapíci v sakách... Kým pri KURIÉR: REŠTART chápem znechutenie publika, tu vôbec netuším, čo proti filmu niektorí majú...(25.9.2016)

• Papekus

Nečekal jsem moc a i tak jsem byl znechucen. Hitmana 47 jsem vždycky bral jako dokonalý stroj na zabíjení, který sází více na strategii a plánování než na šílené pobíhání a uhýbání před kulkama. Ale v tomto filmu je každý "hrdinův" úkryt prozrazen během pár hodin a veškerá strategie spočívá v tom, že "budou po mě střílet a já uhnu a zastřelím je". Přemýšlel jsem, zda by se mi takový film líbil, kdyby mi bylo 15 - a doufám, že tak blbej jsem nebyl nikdy :)(4.1.2016)

• Marigold

Série mizerných rozhodnutí, kterou spustilo to nejhorší ze všech: vůbec se znovu Hitmanem zabývat. "Why would anyone want more of you?" Přinejmenším si to klade správný otázky. Ale odpověď žádná.(25.8.2015)

• maddy

Niekedy ten Hollywood vážne nechápem! Ok, v roku 2007 natočím prvý pokus o filmového Hitmana. No diváci šomrú, kritika film strhá, nevrátia sa mi milióny ktoré so do filmu investoval a tak namiesto toho, aby som sa do budúcna snažil použiť z chýb, tak o osem rokov povolám k druhému pokusu o Hitmana zase toho istého scenáristu, ktorý mi už skazil prvý film, ďalšieho neskúseného režiséra a naivne dúfam, že budem mať úspech? Navyše, keď to opäť s hernou predlohou nemá takmer nič spoločné okrem ikonického výzoru ústrednej postavy s plešatou hlavou a oblekom s červenou kravatou?! A to podotýkam, že nie som fanda Hitmana, hral som asi tak jednu hru nejakých päť minút, aj to ešte na Playstation 2, no to, že s ňou má pramálo spoločné je mi zrejmé po prvej minúty filmu. Nuž, na rozdiel od hollywoodskych producentov by aj slepý videl, že to takto ani po druhý krát fungovať nemôže a prekvapivo ani nefunguje. Hitman tak zas a znova svojou nekvalitou naštve okrem bežných divákov a kritiky, aj jeho herných fanúšikov. Agent 47 síce na prvý pohľad má všetko čo podobný B-éčkový akčný výplach má mať. Je dostatočne akčný, videoklipovo nastrihaný a prepálený. V rámci takej guilty pleasure zábavky je prvá polhodinka celkom stráviteľná, no aj napriek kratšej, deväťdesiatminútovej stopáži po nej film rapídne povoľuje a už na seba nabaľuje iba čoraz dementnejšie scény, zvraty pri ktorých sa z postáv stávajú takmer Terminátori a čoraz prestrelenejšie situácie, kde len dúfate, že sa to ďalej stupňovať už nebude. Nuž, bude a s každou pribúdajúcou sekundou je z Agenta 47 čoraz tupejší akčňák, kde vás nezaujíma ani jedna postava a aj z potenciálne ako tak pútavejších akčných scén nedokáže strnulá réžia nič vyťažiť (napríklad také zahákovanie auta na križovatke). Keď medzitým všetkým dochádza k situáciám typu „sorry, kým si spal, tak som ti rozobrala zbraň na malé kúsky, pretože keď nemôžem spať rozoberám veci .... tak teraz chvíľu bojuj holými rukami aj keď nám ide o život“ alebo riešeniu situácie tým, že dievčinu uviažem v helikoptére, s ktorou v plnej rýchlosti narazí do budovy, aby som jej pomohol, tak neostáva nič iné iba sa chytať za hlavu, či tieto scénky (ehm, takmer všetkými nenávidený) scenárista Skip Woods skutočne môže myslieť vážne. Rupert Friend síce v roli agenta pôsobí celkom okej, no absolútne nefunguje chémia medzi ním a totálne nevýraznou Hannah Ware a tak celý Agent 47 po prvej polhodinke už svojou dementnosťou skôr otravuje, než by akokoľvek bavil. Dúfam, že o pár rokov nenapadne nikoho tretí pokus ako oživiť túto značku s rovnakým scenáristom a ďalším priemerných režisérom. Už vážne stačilo! To radšej nech tie milióny obviažu červenou kravatou a spláchnu do hajzlu, efekt a ich „návratnosť“ bude podobná. CELKOVO: 2* (4/10)(27.11.2015)