Druhá míza

Imagine

(neoficiální název)

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2015, 106 min

Dokonalost se na tři čtvrtě druhé hodiny zhmotnila v nádherný film, který mi přinesl víc radosti než loňské Vánoce. Čistý a upřímný příběh bez kaňky pisálka fantasty, výborně vykreslené postavy, nálada k pomilování. Al Pacino hraje líp než Jágr na pražském mistrovství světa, konečně si zase jednou vybral projekt, ve kterém není jen hvězdná záplata, ale kde má funkci zvýrazňovače už tak dost tučné parády. Jeho společné scény s Annette Bening, to je lahůdka, jakou si nekoupíte v cukrárně na Václaváku ani kdybyste tasili pětikilo. Mně osobně navíc rozemlela Jennifer, která svýma očima hrála tak, že bych se s ní za to z fleku oženil. Je mně úplně jedno, co o tomhle filmu kdo napíše, pro mě to byl jeden z nejkrásnějších zážitků v kině vůbec.(19.6.2015)

Al Pacino znovu nezklamal a i ve svém věku stále válí. Bavil jsem se, příběh příjemný, hudba pěkná a i dobrá vedlejší herecká sestava. Trošku pomalejší tempo, občas klišé a průhledné, ale nic výrazného, co by dokázalo zkazit dobrý filmový zážitek .. 8/10 = 80%(4.1.2016)

Al Pacino jako stárnoucí rocker v existenciální krizi, který se na stará kolena rozhodně obrátit svůj život díky čtyřicet let starému dopisu. I když Druhá míza pečlivě opisuje žánrová schémata a prakticky nenabízí nic moc nového, Al Pacino táhne tuto překvapivě příjemnou a upřímnou zpověď hudebníka, který je otrokem svém předešlé kariéry. Díky skvělým hercům a příjemné hudbě navíc z tohoto snímku navíc dělá ideální feel good film. [75%](4.6.2015)

• BoredSeal

Nudnej zbytečnej film, který si dokážete po rozdání úvodních karet odhadnout do konce sami. Pacino je sice cool, ale mohl by být cool i v lepších filmech a oblíbená Jennifer Garner jako chudá těhule z New Jersey s plastikou nosu a přifouklými rty opět otráví i betonový obrubník.(27.10.2015)

Mě to nadchlo. Al Pacino geniální, dialogy super...uvěřitelný, milý příběh, který opravdu potěší.(3.2.2016)