Druhá míza

Imagine

(neoficiální název)

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2015, 106 min

Al Pacino je pořád PAN herec. I když se film Danny Collins může ve finále zdát jako průměrné drama, na výsluní a vpřed ho žene právě herecký výkon matadora Pacina, který ani po letech neztrácí nic ze svého hereckého umu. A tohle, dámy a pánové, je skutečná druhá míza.(4.7.2015)

Film prý inspirovaný skutečnou událostí, doopravdy funguje jen proto, že právě před skutečností rázně zabouchl dveře.(12.7.2015)

"this movie is kind of based on true story" ... Já jsem nadšená. Nevím, co z toho byla pravda a co z toho byla "kind of" pravda, ale moc se mi to líbilo. Dokonce ukápla slza, ale opravdu jen jedna :D Bylo mi líto, že film skončil... a to je vždycky dobré znamení. Moc pěkné. Takové nenáročně drama, které nehraje příliš na city. Typických klišé se tam vyskytuje díky bohu jen málo. 5*(5.6.2015)

Al Pacino je ten typ herce, který ovládne každý film, ve kterém se octne. Možná, že toto není jeho nejlepší role, ale charisma pořád má. V kombinaci s hudbou Johna Lennona a hezkým příběhem, který je občas vtipný a občas smutný, ale rozhodně se nesnaží hrát na city, což je dobře, mi to úplně stačí.(31.8.2016)

Al Pacino jako stárnoucí rocker v existenciální krizi, který se na stará kolena rozhodně obrátit svůj život díky čtyřicet let starému dopisu. I když Druhá míza pečlivě opisuje žánrová schémata a prakticky nenabízí nic moc nového, Al Pacino táhne tuto překvapivě příjemnou a upřímnou zpověď hudebníka, který je otrokem svém předešlé kariéry. Díky skvělým hercům a příjemné hudbě navíc z tohoto snímku navíc dělá ideální feel good film. [75%](4.6.2015)