Druhá míza

Danny Collins

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2015, 106 min

• Xmilden

Šíleně nudný příběh o jedné neexistující hudební hvězdě. Al Pacino se snaží seč mu síly stačí, ale zůstává zoufale osamocen. Z plátna prakticky nesleze ale mě film nechával po naprostou většinu děje naprosto klidným. Když dostanu chuť na Mistra Ala, tak raději sáhnu po Kubánském politickém imigrantovi. 40%(16.8.2015)

Obsahuje spoiler: Začínám mít silné podezření, že snad mají hollywoodská studia nějakou skrytou dohodu s onkologickými centry v rámci prevence a proto tu rakovinu cpou do každého druhého filmu. Docela jsem si užívala Al Pacina a stejně tak skvělé Annette Bening, ale jak se začalo v druhé půlce hrát na tu sentimentální strunu a přibývalo stále více klišé, tak jsem věděla, že to půjde celé do kopru. Bohužel.(6.7.2015)

• BoredSeal

Nudnej zbytečnej film, který si dokážete po rozdání úvodních karet odhadnout do konce sami. Pacino je sice cool, ale mohl by být cool i v lepších filmech a oblíbená Jennifer Garner jako chudá těhule z New Jersey s plastikou nosu a přifouklými rty opět otráví i betonový obrubník.(27.10.2015)

Po dvaceti minutách mi bylo jasný, že tohle bude krásný, a nebýt zakolísání v závěru (a tím pádem trochu slabšího konce) tak volím i pět hvězd. Pacino je herecky tam, kde ho pamatujete a dojímá postavou staré vyhořelé rockstar na "odvykačce", přičemž září jeho charisma (kouzlo, jiskra, vtip, šarm...), ale užijete si i sympatických vedlejších postav. "Lennonovský" lidský film co chytne za srdce, co feel-good... this feels great.(27.6.2015)

Tak trochu všedná nuda s jediným výrazným prvkom - hereckým pardálom, s ktorého postavou ale nejde moc sympatizovať a cool môže pripadať iba tým pendrekovým dámam v prvej rade na jeho koncerte. Pacino čoby egoistický bohém si na nemladé kolená hľadá cestu k odcudzenému synovi, ako to pred ním v X filmoch robilo Y podobných postáv. A popri tom sa snaží zlanáriť na večeru nedostupnú Anette Bening, ale nie tak zábavne a šarmantne, ako sa o to onehdy pokúšal Jack s Helen.(5.6.2015)