Banánový Joe

• SK název

Banánový Joe

Komedie / Dobrodružný

Itálie / Západní Německo, 1982, 92 min

Zatímco Terence Hill měl za svou samostatnou hereckou kariéru více dobrých filmů (Podivné dědictví, Mé jméno je nikdo, Superpolda), Bud Spencer se v podstatě pořád utápěl v podobných detektivkách (v osmdesátých a devadesátých letech.) Výjímku ovšem tvoří tento snímek. Příběh dobrosrdečného obchodníčka, nedotčeného civilizací, který zažije mnoho dobrodružství vlastně jen kvůli tomu, aby získal pro svou činnost povolení, nepostrádá jemný humor a sebeironii. No a bitek si taky užijete dost... ;-) BANÁNY HEJBOU SVĚTEM!(22.7.2003)

• gouryella

Komedie s Budem Spencerem bez Terence Hilla - to proste neni ono.(31.7.2002)

Humorem a banány se ve filmu nešetřilo. Myslím si, že když se na tohle dívá vietnamský ocbodník - stánkař, hledá na mapě tohle místo, aby odtud na svůj stánek se smíšeným zbožím dovážel ty nejlepší banány a prodával je společně s botama adodas a budíkem panisonac v jedné akci.(14.12.2007)

• AngelAngie

Vysílala německá TV stanice ZDF.(9.11.2008)

Pohodová sranda, kde se celej příběh skládá z toho, že si Bud Spencer musí zařídit občanku :D(12.5.2010)

Tesil jsem se na dalsi Spencer-Hillovku, jenze pak jsem si precet, ze tu je jen Spencer a zacal jsem se bat. Hill ma par kvalitnich kousku, kde nema Spencera, ale Spencer to sam vetisnou nezvlada, protoze jen dava rany a tu komicnost zastava Hill. Takze je jasny, ze tu nebudou vtipky ze vzajemneho postuchovani. Jenze od prvni minuty jsem se neuveritelne bavil. Spencer nehraje zadnyho nastvanyho hromotluka, ale ultra vymastenyho vesnicana, co prodava banany a jeho cesta za licenci je proste dokonala. Vubec nic nechape, chova se jak hovado a do toho sereze docela dost typku. Velmi mile prekvapeni.(20.7.2006)

Další z řady bláznivých crazy komedií s obrem Budem Spencerem. Bohužel mám pocit, že když hrají sólo, tak jejich filmy nemají tu patřičnou kvalitu. I tak jsem se dobře pobavil, jak je ovšem v jejich filmech dobrým zvykem.....(27.7.2008)

Je to tak naivní a lehce pochopitelný film, až je geniální! Tato komedie funguje i dnes a spolehlivě mě rozesmála! Bud Spencer i bez Terence válel!! Prostě komedie s velkým KÁ!(27.7.2008)

Nejlepší samostatný počin Buda Spencera. Na jednu stranu klasická fackovací komedie, na druhou stranu i satira na úřady a zřízení ve Střední Americe. Bannánový Joe je v Budově podání opravdu roztomilý a už jen svým pohledem budí smích (všechno myslím v dobrém slova smyslu). P.S.: Na světě tak krásných hereček jako je ta, co hrála Doriannu, také moc nebylo a není.(16.7.2006)

Joe je prosťák (hodně velký prosťáček). Nerozumí světu (nikdy nikde nebyl), nebojí se mafie (nezná ji), vše převádí na banány (hýbou světem) a netuší, co je to boj s úředním šimlem. Joe má ale tvář a pěsti Buda Spencera, takže mafiáni mají po žížalkách (pardón po banánech). Rozhodně nejlepší Spencerovka nabízí vše, co jeho fanda potřebuje a díky přrozené zabržděnosti hlavního hrdiny by zde byl chytrák Hill zbytečný.(16.12.2008)

Milá a humorná komika v podání negramotného Joea....s banány..:-))(28.8.2007)

• Webb

Pohodová průměrná rodinná komedie s hromadou banánů a představitelem lidoopa Budem Spencerem. Speciálně pro tento film jsem si koupil půl kila této žluté dobroty (jelikož mám banány hrozně rád, nebyl to žádný problém) a v klídku jsem se díval na tuto komedii přikousávajíce banány :-)(9.10.2008)

Tak toto môžem. Bud to zvládol v pohode - pobavil...(23.11.2006)

Hm, taky bych si chtěl někdy zařídit občanku tak zábavně jako Bud Spencer v tomto filmu.(29.12.2011)

• duklak2

Ano, není to ono. Samozřejmě, že tu chybí pan Hill. Je to škoda, protože film měl na víc. Zápletka působí zvláštně, i když musím uznat, že v některých momentech ten vtip nechybí. Pan Spencer zde rozdá pár ran, ale snímek to nezachraňuje.(24.2.2012)

Méně bitek vůbec filmu neuškodilo, Spencer si napsal sám námět a musím konstatovat, že velmi vtipný. A Steno se svými kolegy dopracovali do geniality scénku s Budem na stráži.(12.10.2013)

Scénář: Steno, Bud Spencer (jako Carlo Pedersoli), Bruno Corbucci, Mario Amendola. Ti se nejspíš někam na několik dní zavřeli, žrali jenom banány a pili jenom banánovej džus a napsali tohle. Film je ultra dementní slátanina o chlapovi, co jí jenom banány, a když mu je někdo chce vzít, tak se kvůli tomu promlátí i z vězení. Kolem banánů se točí nejdůležitější dialogy filmu (na úřadě: "To je čtvrtina čtvrtiny celýho nákladu banánů." "Co to má dělat s banánama?" "Banány hejbou světem!" nebo na vojně: "Čím ses živil, než ses dal do armády?" "Jed jsem banány."). Kromě banánů: Při honičce kamiónů je dobře vidět, že bouračky točili s maketama. Jenže přes tohle všechno je to neskutečná zábava. Spencer hraje největšího blbce pod sluncem. Herečka co hraje Doriannu je opravdu krásná. Trochu trapnej je ten, co hraje Torsilla, ale to se dá vydržet. Ale hlavně je tady jedna věc - zatímco Terence většinu svejch filmů táhnul sám, Spencerovi do nich cpali neustále poskoky (Bomber, poslední dva díly Policajta), nebo rovnocenný parťáky (Policajt v Hongkongu, Také andělé jedí fazole). A tady je vidět, že to dokáže utáhnout celý sám. Hudba De Angelisů k tomuhle sice není zrovna můj nejoblíbenější kousek, ale zase potěší melodie ze starších filmů. PS. Dal bych si banány.(22.7.2007)

• matestlust

Na kádra typu Steno a na kádra typu Spencer,nuda...(9.2.2008)

hej just banan joe,hej hej.tuhle kravinku mám i z nostalgie opravdu rád.jediný film se spencerem bez hilla který je opravdu povedený.(7.11.2008)

Laciná banánová fraška, kolísající mezi trapností a výbornými scénami (např. v armádě). Samostatnou kapitolu tvoří dabing z Barrandova, který vyšperkovali slovním humorem (za všechno, Véna) a zmršili personálním podobsazením, několik herců se střídá každý minimálně v desítce malých roliček, Bubníka, Šetenu, Bartákovou a Klapku poznáme všude!(15.3.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 5