Banánový Joe

Komedie / Dobrodružný

Itálie / Západní Německo, 1982, 92 min

Steno

Luigi Kuveiller

Scénář: Steno, Bud Spencer (jako Carlo Pedersoli), Bruno Corbucci, Mario Amendola. Ti se nejspíš někam na několik dní zavřeli, žrali jenom banány a pili jenom banánovej džus a napsali tohle. Film je ultra dementní slátanina o chlapovi, co jí jenom banány, a když mu je někdo chce vzít, tak se kvůli tomu promlátí i z vězení. Kolem banánů se točí nejdůležitější dialogy filmu (na úřadě: "To je čtvrtina čtvrtiny celýho nákladu banánů." "Co to má dělat s banánama?" "Banány hejbou světem!" nebo na vojně: "Čím ses živil, než ses dal do armády?" "Jed jsem banány."). Kromě banánů: Při honičce kamiónů je dobře vidět, že bouračky točili s maketama. Jenže přes tohle všechno je to neskutečná zábava. Spencer hraje největšího blbce pod sluncem. Herečka co hraje Doriannu je opravdu krásná. Trochu trapnej je ten, co hraje Torsilla, ale to se dá vydržet. Ale hlavně je tady jedna věc - zatímco Terence většinu svejch filmů táhnul sám, Spencerovi do nich cpali neustále poskoky (Bomber, poslední dva díly Policajta), nebo rovnocenný parťáky (Policajt v Hongkongu, Také andělé jedí fazole). A tady je vidět, že to dokáže utáhnout celý sám. Hudba De Angelisů k tomuhle sice není zrovna můj nejoblíbenější kousek, ale zase potěší melodie ze starších filmů. PS. Dal bych si banány.(22.7.2007)

• MJMilan

Tak tady udělali z velkého Buda Spencera vesnického Banana muže. Spíše pro děti.(27.7.2008)

Hm, taky bych si chtěl někdy zařídit občanku tak zábavně jako Bud Spencer v tomto filmu.(29.12.2011)

Je to tak naivní a lehce pochopitelný film, až je geniální! Tato komedie funguje i dnes a spolehlivě mě rozesmála! Bud Spencer i bez Terence válel!! Prostě komedie s velkým KÁ!(27.7.2008)

• Slavníkovec

Ať se snaží Bud Spencer, jak může bez Terence Hilla to prostě nejde. To je jako kdyby hrál Oliver Hardy bez Stanleyeho Laurela. Ale pořád je převozník banánů průměrnou rodinou komedií(25.4.2007)