Banánový Joe

Komedie / Dobrodružný

Itálie / Západní Německo, 1982, 92 min

Steno

Luigi Kuveiller

Další z řady bláznivých crazy komedií s obrem Budem Spencerem. Bohužel mám pocit, že když hrají sólo, tak jejich filmy nemají tu patřičnou kvalitu. I tak jsem se dobře pobavil, jak je ovšem v jejich filmech dobrým zvykem.....(27.7.2008)

Tesil jsem se na dalsi Spencer-Hillovku, jenze pak jsem si precet, ze tu je jen Spencer a zacal jsem se bat. Hill ma par kvalitnich kousku, kde nema Spencera, ale Spencer to sam vetisnou nezvlada, protoze jen dava rany a tu komicnost zastava Hill. Takze je jasny, ze tu nebudou vtipky ze vzajemneho postuchovani. Jenze od prvni minuty jsem se neuveritelne bavil. Spencer nehraje zadnyho nastvanyho hromotluka, ale ultra vymastenyho vesnicana, co prodava banany a jeho cesta za licenci je proste dokonala. Vubec nic nechape, chova se jak hovado a do toho sereze docela dost typku. Velmi mile prekvapeni.(20.7.2006)

Laciná banánová fraška, kolísající mezi trapností a výbornými scénami (např. v armádě). Samostatnou kapitolu tvoří dabing z Barrandova, který vyšperkovali slovním humorem (za všechno, Véna) a zmršili personálním podobsazením, několik herců se střídá každý minimálně v desítce malých roliček, Bubníka, Šetenu, Bartákovou a Klapku poznáme všude!(15.3.2014)

Scénář: Steno, Bud Spencer (jako Carlo Pedersoli), Bruno Corbucci, Mario Amendola. Ti se nejspíš někam na několik dní zavřeli, žrali jenom banány a pili jenom banánovej džus a napsali tohle. Film je ultra dementní slátanina o chlapovi, co jí jenom banány, a když mu je někdo chce vzít, tak se kvůli tomu promlátí i z vězení. Kolem banánů se točí nejdůležitější dialogy filmu (na úřadě: "To je čtvrtina čtvrtiny celýho nákladu banánů." "Co to má dělat s banánama?" "Banány hejbou světem!" nebo na vojně: "Čím ses živil, než ses dal do armády?" "Jed jsem banány."). Kromě banánů: Při honičce kamiónů je dobře vidět, že bouračky točili s maketama. Jenže přes tohle všechno je to neskutečná zábava. Spencer hraje největšího blbce pod sluncem. Herečka co hraje Doriannu je opravdu krásná. Trochu trapnej je ten, co hraje Torsilla, ale to se dá vydržet. Ale hlavně je tady jedna věc - zatímco Terence většinu svejch filmů táhnul sám, Spencerovi do nich cpali neustále poskoky (Bomber, poslední dva díly Policajta), nebo rovnocenný parťáky (Policajt v Hongkongu, Také andělé jedí fazole). A tady je vidět, že to dokáže utáhnout celý sám. Hudba De Angelisů k tomuhle sice není zrovna můj nejoblíbenější kousek, ale zase potěší melodie ze starších filmů. PS. Dal bych si banány.(22.7.2007)

• pakobylka

Až příliš poklidně plynoucí komedie s prostinkým scénářem a režií, která ji nedokáže postrčit nad průměr. Nejvtipnější přitom nejsou bitky - těch si tady stejně moc neužijete - ale paradoxně scény, které si utahují z byrokracie.(24.2.2010)