Banánový Joe

Itálie / Západní Německo, 1982, 92 min

Steno

Mario Amendola

Luigi Kuveiller

Slabšia Spencerovka postrádajúca Hilla. Je to taká blbosťička, ale ako tak pobavila aj keď je to ledva priemer, teda s prižmúreným okom. Vtipu nie je až tak veľa, bitiek tiež nie a čo mi trocha vadilo, boli trápne vtípky alebo situácie aj keď ich nebolo veľa. Menší sa pobavia viac. 50%(19.8.2008)

Spencer bez Hilla-to prostě není ono. Ale tohle je jedna z výjimek. Filmů o konfrontaci dobrosrdečného venkovana s vyspělým světem už bylo strašně moc, ale Joe je tak jedinečnou a svéráznou postavou, že si mezi nimi zaslouží své výsadní místo. V kombinaci se skvělou ústřední skladbou bych možná snesl i pokračování.. 75%(13.1.2013)

Další z řady bláznivých crazy komedií s obrem Budem Spencerem. Bohužel mám pocit, že když hrají sólo, tak jejich filmy nemají tu patřičnou kvalitu. I tak jsem se dobře pobavil, jak je ovšem v jejich filmech dobrým zvykem.....(27.7.2008)

• - Skript pro film zpracoval Bud Spencer pod svým civilním jménem Carlo Pedersoli. (Terva)

• - Když při závodu náklaďáků vjede jeden do vody, je vidět, že do vody vjela malá replika autíčka, se kterou si hrají malé děti. Také proto je záběr vidět jen na zlomek vteřiny. (Pepy)

• - Pozorný divák si všimne několika melodií, které zazněly ve společných filmech Terence Hilla a Buda Spencera. (smrtubohem)