Banánový Joe

Komedie / Dobrodružný

Itálie / Západní Německo, 1982, 92 min

Steno

Luigi Kuveiller

Slabšia Spencerovka postrádajúca Hilla. Je to taká blbosťička, ale ako tak pobavila aj keď je to ledva priemer, teda s prižmúreným okom. Vtipu nie je až tak veľa, bitiek tiež nie a čo mi trocha vadilo, boli trápne vtípky alebo situácie aj keď ich nebolo veľa. Menší sa pobavia viac. 50%(19.8.2008)

CITÁT - Nikdy nevylézám z lodi....... Všiml jsem si, že Bud Spencer musí mít v každém příběhu kolem sebe nějaké děti. Tady má dvacet fakanů. Banánový Joe je americký buran žijící na jednom ostrově plném banánů, Banány jsou jeho celoživotní zdroj peněz. Ale až do dne, kdy se ukáže někdo mocnější a chce z ostrova udělat továrnu na banány. Tady začínají potíže. Ale Banánový buran se jen tak nedá. CITÁT - Tohle se mi nelíbí....... Mě se to líbilo. Směs italské akční komedie mi sedla. Banány hýbou světem.......(17.10.2014)

Scénář: Steno, Bud Spencer (jako Carlo Pedersoli), Bruno Corbucci, Mario Amendola. Ti se nejspíš někam na několik dní zavřeli, žrali jenom banány a pili jenom banánovej džus a napsali tohle. Film je ultra dementní slátanina o chlapovi, co jí jenom banány, a když mu je někdo chce vzít, tak se kvůli tomu promlátí i z vězení. Kolem banánů se točí nejdůležitější dialogy filmu (na úřadě: "To je čtvrtina čtvrtiny celýho nákladu banánů." "Co to má dělat s banánama?" "Banány hejbou světem!" nebo na vojně: "Čím ses živil, než ses dal do armády?" "Jed jsem banány."). Kromě banánů: Při honičce kamiónů je dobře vidět, že bouračky točili s maketama. Jenže přes tohle všechno je to neskutečná zábava. Spencer hraje největšího blbce pod sluncem. Herečka co hraje Doriannu je opravdu krásná. Trochu trapnej je ten, co hraje Torsilla, ale to se dá vydržet. Ale hlavně je tady jedna věc - zatímco Terence většinu svejch filmů táhnul sám, Spencerovi do nich cpali neustále poskoky (Bomber, poslední dva díly Policajta), nebo rovnocenný parťáky (Policajt v Hongkongu, Také andělé jedí fazole). A tady je vidět, že to dokáže utáhnout celý sám. Hudba De Angelisů k tomuhle sice není zrovna můj nejoblíbenější kousek, ale zase potěší melodie ze starších filmů. PS. Dal bych si banány.(22.7.2007)

Presne to co od neho cakal...do jedneho detailu splnil !!! Velky Buddy je kraaaaaaaaaaaaaaaal !!! Lahka lahodkova beckova komedijka...ktora sa ani kuskom nesnazi hrat na nejakeho drsnaka...a ani minuta v nej sa mi nezdala...ze by bola podana nasilu...ako v milion patsto trapnych komediiiiiiiiiiiiiiiii zrobenych za velkou mlakou,nazdar(23.7.2008)

• pakobylka

Až příliš poklidně plynoucí komedie s prostinkým scénářem a režií, která ji nedokáže postrčit nad průměr. Nejvtipnější přitom nejsou bitky - těch si tady stejně moc neužijete - ale paradoxně scény, které si utahují z byrokracie.(24.2.2010)

• - Natáčení probíhalo v Itálii a v lokalitě Bolivar v Kolumbii. (Terva)

• - Pozorný divák si všimne několika melodií, které zazněly ve společných filmech Terence Hilla a Buda Spencera. (smrtubohem)

• - Když při závodu náklaďáků vjede jeden do vody, je vidět, že do vody vjela malá replika autíčka, se kterou si hrají malé děti. Také proto je záběr vidět jen na zlomek vteřiny. (Pepy)