• Itálie

Podvodníci

• slovenský

Komedie

Itálie, 1977, 93 min

Věčný to svár, propracovanější scénář versus bláznivé bitkaření. Nejdřív jsem si myslel, že se Bud Spencer do té jediné rvačky snad ani nezapojí, což by mi připadlo dost neortodoxní ;-) Tohle je taková ta klasická komedie o podfucích, okoreněná typickými postavičkami kolem jednoho vůdce. Pochvalu si zaslouží casting - James Coco v roli nervózního mafiána, který má neustálé "problémy s telefonem", či Herbert Lom, který trošku zparafrázoval svou postavu inspektora Dreyfusse z Růžových panterů. Pravdou je, že mi to připadlo méně srandovní, než když jsem to viděl před lety, ovšem ta finální, i když jediná mlátička má IMHO úžasnou choreografii :-) Stojí to za zhlédnutí, možná právě proto, že se to neřadí k typickým filmům toho italského tlouštíka, bývalého vodního pólisty s medailí z olympiády.(30.1.2007)

Příběh, ve kterém překvapivě Bud Spencer hraje na oko slušného a výstředního džentlmena, který se svojí vypečenou partou vymyslí opravdu originální plán, jak vydělat pár miliónů. Není film, kde by mi Terence Hill chyběl tolik jako v tomto a že je to znát. Naštěstí se Bud snaží a nakonec z toho vyjde příjemná zábava na konec završená parádní bitkou, na kterou jsem se těšil celý film a vyplatilo se to. --- Jméno? - Douglas - Příjmení? - Douglas - Ale my chceme Vaše příjmení - Vždyť jo mé jméno je Douglas D. Douglas(14.1.2007)

Spencer sice predvadi slusny vykon, ale bez dvojcete Hilla to proste neni ono.(3.8.2002)

Tenhle film je zajimavej, mnohem vic, nez klasicky filmy Spencera a Hilla, mi pripominal nejake anglicke komedie. Protoze ackoliv se jedna o komedii, je skvele napsana a inteligentni. Coz uz se neda napsat o postavach, krome Spencera, kterej se tu chova celou dobu jako nejakej mafianskej sef a trochu se porve jen jednou, vsichni pusobily jako banda idiotu a z nich nejvic James Coco, kdyz se pokazdy snazil telefonovat a telefon mu nekam padal. Jeste zminim Herberta Loma, kterej by nebyl spatnej, kdyby si svou postavu misty neplet s Dreyfusem. Celkove se mi film docela libil, ale moh bejt urcite krapet kratsi, 105 minut je zbytecnejch.(26.2.2007)

• TheRaven

Trochu málo rvaček a trochu málo Spencera. 50%(25.2.2008)

Už trochu slabší Spencerovka, ale stále nechybí zábavné bitky, Budovy suché hlášky a nějaký ten "tvrdý" záporák a jeho ještě tvrdší nohsledi. A to vše v rytmu charlestonu. PS: Bud neustále potvrzuje, že se mi nelíbí víc jako Hill jen tak pro nic za nic. Ale Terrence stejně chybí :-)(25.4.2010)

Italský Podraz. Musím ale uznat, že pánové měli plán promyšlen naprosto precizně. Tahle Spencerovka v nedělním parném odpoledni rozhodně přišla vhod. Dabing pana Hrušinského se navíc hezky poslouchá.(18.7.2011)

Velice příjemná, v Anglii se odehrávající italská variace na americký Podraz. Co příjemná, ona je i inteligentní a místy opravdu, opravdu vtipná. Charlestona ovšem není radno podcenit - chvíli nedáváte pozor, unikne vám pár vteřin... A už nemusíte vědět, co se právě děje, kdo je kdo a co právě chystá. Ani jsem nečekal, že by se mi tenhle film tak moc zalíbil. Jistojistě vím, že ho brzy uvidím znovu. A že to bude zase s dabingem. Rudolf Hrušínský tady Buda Spencera mluvil vůbec poprvé a hned na výbornou, no a co se týče ostatních československých hlasů, vyzdvihl bych hlavně Ilju Prachaře, díky němuž je ten neskonale blbý a nepřetržitě cholerický americký majitel plovoucího kasina zároveň tak kouzelný.(15.1.2014)

Zoufalý arogantní boháč a majitel nezničitelné lodi, jeho neposlušný kapitán, jenž stále nemůže nalézt vhodný ledovec uprostřed Středozemního moře:-)) a sebranka pitomců vedená kým jiným než Budem...(28.8.2007)

• WANDRWALL

Bodrý dobrák Bun Spencer, a banda milých podfukářů, kteří jen drobně kradou ctihodným občanům a to jen to, co ctihodní občané moc nepotřebují k životu. Milé.(28.9.2010)

Šikovní bratři si opět dali velmi záležet a výsledkem byla mimořádně chytlavá melodie. Samotný nosný nápad filmu je velmi vtipný a Bud Spencer ho realizuje s nádherně ironickým nadhledem. Škoda, že má pouze jednoho rovnocenného partnera v Herbertu Lomovi, ostatní se chovají jako retardovaní pacienti na vycházce.(19.10.2013)

• kingik

Ve filmech ve kterých hrál Bud Spencer bez svého partáka Terence Hilla byl tak nějak větší prostor věnován nudě. To je případ i tohoto filmu, který se celou dobu nudně rozhoduje jakou cestou se vybere. Film přešlapující na místě nahoru nevytáhl ani solidně hrající Bud Spencer a ani jeho dvorní režisér Marcello Fondato. Slabý film bez špetky energie funguje jako dokonalé uspávadlo.(9.12.2010)

Ztrácel jsem se v zápletce, protože to bylo tak promyšlené, až tomu chyběl silnější moment vychutnávání si úspěchu. Znáte to, všichni tyhle do detaily naplánované a vycházející podvody milujeme, a tady to Charleston Bud s hlasem Rudolfa Hrušinského rozjel prvotřídně, viz akce na zcizení obrazu. Mlátička mi trochu připomněla arénu smrti z Jestli se rozlobíme, budeme zlí, ale některé rekvizity ji možná i převýšily (klaun z krabice). Herbert Lom taky perfektní, ale mafián ve vaně mi lezl na nervy. A mraky výborných hlasů, Haničinec, Sklenčka, Novotný, Zahajský, Holý, Vicena, Langmiller.(16.10.2016)

Co se týká akce a srandy, je tento film pro Buda Spencera jeho nejhorším. Nevím jestli by to bylo lepší, kdyby tu s ním hrál i Terence Hill nebo né. Ale Bud jako Charleston, ten největší podvodník a zloděj, člověk mnoha jmen, se sem nějak moc nehodí. Mám rád týpka z džungle, který se neumí podespast, odfoutne i malou lod a sní tuny banánů alis Banánový Joe ...Nedokážu se zbavit pocitu, že se tento film měl být krimanálkou nikoliv komedií. Akce je tu akorát na konci, kdž Bud zjednává pořádek a i tak je to velmi krátká akce.(10.8.2009)

Ano okrádání mafiánů a zvlášť v Italském filmu, to ujde.(23.4.2012)

• honajz

Vážnější tak trochu gangsterský film, jenž doplácí na pomalejší tempo a snahu vyrovnat se podobným filmům z francouzské provenience. Zkrátka tomu chybí šmrnc, a ani taneční čísla tomu moc nepomohou.(15.3.2013)

Zajímavé, že jsem se při tom tolik nesmála jako v r. 1980. Pravděpodobně tehdy tento styl byl neokoukaný, zatím co nyní takových fackovacích scén je všude plno a mnohdy lepších. No, ale musím uznat, že muzika je tam senzační. Miluji retro hudbu stylu těch 20-30 let. Jinak ale oddechový film, který lze 1x za 5 let vidět znovu.(13.2.2008)

• K.I.N.G.

Vydržel jsem sice až do konce, ale toto je prostě něco ubohého. Tak Marcello Fondato se proslaví dokonalým filmem "Jestli se rozzlobíme, budeme zlí" a pak natočí tuto obludnost. Je to suverénně nejhorší snímek s Budem Spencerem, co jsem kdy viděl. Slaboučký děj, nuda, nesrovnalosti, nuda, trapnost, nuda, nesympatické postavy, nuda, nuda a nuda. Charleston je odpad a patří do smetí.(11.8.2012)

Čím dál víc si myslím, že když Spencer a Hill hrají odděleně, je to jen a jen ku prospěchu. Obrovská škoda, že si je svět pořád spojuje dohromady. V této jinak víceméně slušné komedii ovšem není největší hvězdou právě Spencer, ale Herbert Lom ve své roli dreyfussovských parametrů. Za normálních okolností dvě hvězdy, jednu ovšem přidám za vynikající retro hudbu, pro kterou mívám slabost (tohle na italských komediích se mi líbí asi nejvíc - hudební doprovod, bohužel to nejdůležitější jim vždy drhne) a excelentní dabing mého oblíbence Rudolfa Hrušínského v hlavní roli.(13.9.2009)

Poctivá komedie s Budem Spencere (v té době zřejmě nejlepší formě) v roli vynalézavého podvodníčka, který za přispění několika kamarádů přivede na buben proradného amerického podvodníka a ještě si navíc nakloní na svou stranu londýnského komisaře. Film sice neoplývá řadou fackovacích scén (je zde pouze jedna a i když choreografie je slušná, je to přeci jen málo), zato humorných scén je dost a film není vůbec nudný. Pro milovníky hillovek či spencerovek příjemné překvapení, pro ostatní další postarší film průměrné kvality.(31.1.2007)

<< předchozí 1 2 3