poster

Volný pád (festivalový název)

 • Německo

  Freier Fall

 • anglický

  Free Fall

Drama

Německo, 2013, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DruidKarel
  ****

  1535. hodnocený film:(11.8.2014)

 • Kulik.Z
  *****

  Taková německá zkrocená hora! 89% :)(15.10.2014)

 • darkrobyk
  ****

  I řešení Sophiiny volby se zdá snadnější...(29.8.2014)

 • zette
  ****

  Takovy typicky festivalovy film z evropske produkce, tedy kvalitni a s uveritelnym dejem. Z meho vzdalenejsiho okoli jsem jiz slysel o dvou pripadech, kdy chlap kvuli druhemu opustil rodinu. Myslim, ze uz davno neplati to, ze homosexualu jsou jen 4%, podle vseho se vsak jejich blizke okoli jen malokdy s realitou umi vyrovnat a zvlast usmevne je, kdyz si rodice sexualni orientaci ditete berou za vinu v ramci nedostatecne vychovy. Vyborni herci a dobre vystizene emoce hlavniho hrdiny, ktery nevi kudy kam. Zcela urcite lepsi film nez proflaknuta Zkrocena hora, pokud ale opomenu fakt, ze mi je prijemnejsi koukat na dve libajici se holky, tak objektivne musim uznat, ze Zivot Adele je zanrove nejlepsi drama, ktere jsem o homosexualech kdy videl:-). Jinak si myslim, ze ti co dali 1-2 hvezdicky tomuto filmu ji dali spise ze strachu, nebot se boji, ze se v nich onen gay jeste probudi...(1.5.2014)

 • tomeš
  ****

  Uvěřitelný, nesentimentální film o prchlivosti snů, síle touhy a krutosti nevěry, který vás nebude nudit. Východisko tohoto dobrého celovečerního autorského (!) debutu německého režiséra Stephana Lacanta na první pohled nabízí celou sestavu pastí různých filmových klišé: vysněné partnerské soužití (těhotná přítelkyně) je narušeno nevěrou nastávajícího otce, který je sveden svým kolegou z práce (homofobní prostředí policie). (Pozn: A pak že homosexualita neohrožuje tradiční rodinu!) Tato německá odpověď na slovutný Brokeback Mountain (2005), jak se Lacantově prvotině někdy přezdívá, však příjemně překvapí: je to svěží, živelný snímek, při němž netrpíte pocitem, že už jste všechno někdy viděli. Vše je podtrženo solidním filmařským (ne-televizním) umem a vynikajícím castingem celého ensamblu, v čele s elektrizující dvojicí Riemelt (viz Die Welle /2008/) - Koffler (viz Sommersturm /2004/), kterou jeden kritik označil za "nejhezčí milostný pár na Berlinale" (tomu říkám sexy milostné scény!). Nedával bych ovšem filmu nálepku "gay", která by asi byla příliš omezující, stejně jako v případě Zkrocené hory. Primárně jde o neotřelý portrét milostného trojúhelníku, který bez skrupulí zobrazuje cenu hledaní sebe sama, kterou někteří musí zaplatit. Mínus jedna hvězda za některé zbytečné stereotypy (útěk do gay klubu - proč?). Jeden z mála filmů, na který se chci podívat znova.(8.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace