Volný pád (festivalový název)

• Německo

Freier Fall

Free Fall

Německo, 2013, 101 min

Tak nám chlapci nemeckí policajtskí zase raz predviedli ako má vyzerať kvalitný 4% sex! Neviem hodnotiť aké to je ak sa zamilujete do človeka rovnakého pohlavia. Nikdy v živote som to nezažila. To čo však viem je, že je veľká chyba podceniť silu skutočnej lásky. Myslím, že milovať je ľudská prirodzenosť, nezávislá na pohlaví, fyzickej kráse, veku, postaveniu, rase, alebo situácii. Ak sa človek vzoprie láske, ide proti svojej vlastnej podstate. Presne tak, ako vás dokáže láska posilniť a urobiť vás šťastným ak sa jej podvolíte, tak vás dokáže zničiť, ak jej odporujete a popierate ju. Môže byť tým čo vás pozdvihne do nebeských výšin, alebo tým, čo vás spáli na prach!(17.3.2014)

Rozhodně jeden z těch lepších filmů s gay tématikou. Jak již napovídá název, je to tak trošku o tom, jeden den mít všechno a druhý, skoro nic. Zdánlivě štastné, mladé manželství, které dostane těžký direkt, ze strany, jakou by asi neočekával nikdo. Výborná kamera, velmi příjemné, herecké výkony a také dost povedený, typicky (ne)americký konec. Pro mě vydařenené, filmové drama, se vším všudy.(5.10.2014)

Německé filmy moc nemusím, ale jsem ráda, že jsem si tento zkoukla, myslím, že oba herci předvedli super výkony na ožehavé téma. Přišlo mi to tedy něco jako německá Zkrocená hora. Ale film byl zajímavý, příběh reálný ze života, ani se nekonal happy end, vřele doporučuji, napínavé od začátku do konce.(8.12.2014)

• fallangell

cela rodina byla homofobni, on byl gay a naucil se behat. jakykoliv presah 0.(17.8.2014)

Nijak komplikovaný ale velmi silný příběh. Skvělé herecké výkony, kamera i celková atmosféra. Všechno působí na 100% realisticky. Hodně povedený snímek.(8.5.2014)

• - Film byl poprvé uveden 8. února 2013 na Mezinárodním filmovém festivale v Berlíně, na kterém byl mimojiné režisér nominován na cenu za nejlepší debut. (..Lucas..)