Volný pád (festivalový název)

• Německo

Freier Fall

Free Fall

Německo, 2013, 101 min

Nijak komplikovaný ale velmi silný příběh. Skvělé herecké výkony, kamera i celková atmosféra. Všechno působí na 100% realisticky. Hodně povedený snímek.(8.5.2014)

Nádherné, prirodzené, senzitívne, herecky dokonalé. Život v sebazaprení je kontraproduktívny, preto všetci ktorých sa to týka šup šup von zo skrine! ;)(23.7.2014)

...i muži mají své dny!(20.2.2014)

Tohle není poetická Zkrocená hora, tady se jde tvrdě na věc. Jeden z mála filmů, ve kterém není homosexuál utlačovaným a ubližovaným jedincem. Naopak je zde predátorem a později i vyděračem. Ze sexuálních scén, kterých je tu dost, mi běhal po zádech nepříjemný mráz. Za odvahu nazývat věci pravými jmény si film zaslouží více hvězd, ale kvůli opravdu nepříjemným pocitům, je nedám.(17.10.2014)

• Wacoslav1

Nudná Germánská policajtská gay story. Nechápu z čeho tady zase všichni cákáte.30%(1.7.2014)

• - Film byl poprvé uveden 8. února 2013 na Mezinárodním filmovém festivale v Berlíně, na kterém byl mimojiné režisér nominován na cenu za nejlepší debut. (..Lucas..)