Volný pád (festivalový název)

• Německo

Freier Fall

Free Fall

Německo, 2013, 100 min

Takovy typicky festivalovy film z evropske produkce, tedy kvalitni a s uveritelnym dejem. Z meho vzdalenejsiho okoli jsem jiz slysel o dvou pripadech, kdy chlap kvuli druhemu opustil rodinu. Myslim, ze uz davno neplati to, ze homosexualu jsou jen 4%, podle vseho se vsak jejich blizke okoli jen malokdy s realitou umi vyrovnat a zvlast usmevne je, kdyz si rodice sexualni orientaci ditete berou za vinu v ramci nedostatecne vychovy. Vyborni herci a dobre vystizene emoce hlavniho hrdiny, ktery nevi kudy kam. Zcela urcite lepsi film nez proflaknuta Zkrocena hora, pokud ale opomenu fakt, ze mi je prijemnejsi koukat na dve libajici se holky, tak objektivne musim uznat, ze Zivot Adele je zanrove nejlepsi drama, ktere jsem o homosexualech kdy videl:-). Jinak si myslim, ze ti co dali 1-2 hvezdicky tomuto filmu ji dali spise ze strachu, nebot se boji, ze se v nich onen gay jeste probudi...(1.5.2014)

Nádherné, prirodzené, senzitívne, herecky dokonalé. Život v sebazaprení je kontraproduktívny, preto všetci ktorých sa to týka šup šup von zo skrine! ;)(23.7.2014)

Německé filmy moc nemusím, ale jsem ráda, že jsem si tento zkoukla, myslím, že oba herci předvedli super výkony na ožehavé téma. Přišlo mi to tedy něco jako německá Zkrocená hora. Ale film byl zajímavý, příběh reálný ze života, ani se nekonal happy end, vřele doporučuji, napínavé od začátku do konce.(8.12.2014)

Hanno Koffler od Letní bouře vyrostl a je z něj dospělý muž. V mé filmotéce je to druhý jeho film s homosexuální tématikou a tentokrát v hlavní roli. Film opět nabourává zásadní klišé, že gay nemusí být jen vykroucené tintítko s typicky ženskými gesty. Jakkoli se mi průběh filmu líbil, závěr zkazil, co mohl. Když jsem konečně očekával nějaké rozuzlení filmu, přišly na řadu závěrečné titulky, a proto mu nemůžu dát o hvězdičku víc. Skoro jako kdyby se tvůrci připravovali na pokračování, protože takhle otevřený konec jsem už dlouho neviděl. I kdyby ten příběh dopadl jakkoliv, tu pátou bych mu dal.(31.8.2014)

Rozhodně jeden z těch lepších filmů s gay tématikou. Jak již napovídá název, je to tak trošku o tom, jeden den mít všechno a druhý, skoro nic. Zdánlivě štastné, mladé manželství, které dostane těžký direkt, ze strany, jakou by asi neočekával nikdo. Výborná kamera, velmi příjemné, herecké výkony a také dost povedený, typicky (ne)americký konec. Pro mě vydařenené, filmové drama, se vším všudy.(5.10.2014)