Noční jízda

Steven Knight

Steven Knight

Paul Webster, Guy Heeley

Justine Wright

Herecká škola Toma Hardyho, která toho navíc stihne vyprávět o životních patáliích celkem dost. Jen měl na konci zapustit všechny do betonu a nasadit si Baneovu masku.(9.7.2014)

Silniční drama s depresivní příchutí. Hardy a jeho bavorák neslezou z plátna a už jen pozorovat útrapy ve tváři prvního zmiňovaného stojí za to. Sebevědomý, jistý člověk pomalu klouže směrem k psychické trosce, ale to jestli přepadne přes okraj se dozvíte až na konci. Jedna chyba, jedna silnice jeden špatný den. Donalde, nevěř bohu, když jde o beton!(4.8.2014)

• kleopatra

75% nadšených procent, takže jsem v drtivé menšině a byť nemůžu uvěřit, tak ruchy jsou evidentně na mé straně a je to skutečně úžasný film. Jedinej chlápek v jedinym autě zajišťuje už noc před mistrovstvím Evropy v lití betonu typ, dopravu, lopaty a má s sebou kurva drát jediný existující projekt akce, z kterého naviguje founem za jízdy, prokládá to osudovým přiznáním hysterické manželce, do toho odrodí ještě citlivější milenku, futruje medikamenty, neb na něj něco leze, a stíhá se i politovat do zpětného zrcátka. Pomoooc, je tu nějaký stavební dozor nebo porodník? Příště si dáme film o rohlíku, kterej na stole osaměle korá? Že Tom Hardy hraje civilně, až to snad ani hraní není ... bez kouska emocí, je to poslední. Zlatej Birdman !!(6.3.2015)

The difference between ONCE and NEVER is everything. Tom Hardy je nadčlověk. Jinak si to neumím vysvětlit. Kdyby mi někdo před pár dny řekl, že se mi bude líbit film, kde většinu stopáže hlavní postava řeší beton, asi bych se mu vysmála do tváře. Ale ne, Tom Hardy dokázal i z tak obyčejné věci udělat něco, díky čemu jsem byla okouzlena od začátku až do konce bez jediného momentu nudy. Jeho klidný hlas a řešení věcí s rozumem mě vtáhlo do děje natolik, že jsem měla pocit že v tom autě jedu s ním. Jako bych to jeho rozhodování, chyby, boj s vnitřním démonem, radost a bolest prožívala s ním. A i přesto, že se mu po celou hodinu a půl rozpadával život na malé kousky, dokázal si v hlavě vytvořit plán, kterého se držel bez jediného zaváhání. Z každé minuty byla cítit taková ta.. lidskost a přirozenost. A právě v ten moment, kdy byl Hardy skoro na konci své cesty za doprovodu úžasné hudby jsem se pousmála, zadívala se do té noci plných jezdících světel a uvědomila si, jak moc mě Locke emocionálně svou lidskostí odrovnal.(5.8.2014)

Hardyho medový klidný hlas jako morální autorita. Líbilo se mi, že si od začátku vytyčí plán a jde podle něj stůj co stůj. A nekřičí.(10.7.2014)