poster

Noční jízda

 • anglický

  Locke

 • český

  Locke

  (festivalový název)

Drama

Velká Británie / USA, 2013, 85 min

Režie:

Steven Knight

Scénář:

Steven Knight

Producenti:

Paul Webster, Guy Heeley

Střih:

Justine Wright
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sarkastic
  ****

  V jednoduchosti filmu spočívající v 1 herci, prostoru (auto), nekonečné jízdě a spoustě hovorů (s několika protagonisty, jejichž tvář divák nepozná) může někdo najít jeho největší slabost stejně jako sílu. Já v něm našel především to druhé. Tak či tak, pokud se vám podaří vcítit do hlavního hrdiny zažívajícího naprosto extrémní situací ústící v problémy na všech „linkách“ (a každé další zazvonění může znamenat jeho ještě větší průser), máte šanci si vychutnat tuhle jeho životní jízdu naplno a sami dumat nad tím, co byste udělali vy, s jakým rozhodnutím přišli. Jediné co mi opravdu hodně vadilo byla linie s otcem, jehož „přispění“ do synova života se určitě dalo vyřešit v rámci nějaké telefonátu, ne takto schizofrenně. Až na tuto kaňku mě Locke velmi chytil a hodnotím ho silnými 4*.(7.9.2014)

 • movie
  ****

  Takhle má vypadat povedený režijní debut. Z absolutního minima maximum.(7.11.2015)

 • mat.ilda
  ****

  Konečně něco lidského a solidního, bez úchylných odboček a poctivého po filmařské stránce... Spousta podnětů pro život, který je na doživotí... dát jménu, které nosím, váhu - hnací motor, jímž by měl být popoháněn každý chlap, protože rozdíl mezi jednou a nikdy je OBROVSKÝ, ale když se přeci jen tak stane, je čas na sebe vzít plnou zodpovědnost. Být spolujezdcem Toma Hardyho ♥ se rovnalo natolik hmatatelnému zážitku, že by Kinedryl půl hodiny před jízdou nebyl od věci...(4.8.2014)

 • castor
  ***

  Měl domov, ženu, děti, práci, zázemí. A během jedné cesty autem za nenarozeným nemanželským dítětem o vše přišel. Britský tvůrce Steven Knight jako scenárista Východních příslibů, Špíny Londýna (za kterou má i nominaci na Oscara) nebo Crazy Joea (kterým také jako režisér debutoval) ukázal, že má cit pro zaplivané londýnské ulice plné tragických hrdinů. Tady sice nesleze (nesjede) ze silnice vedoucí do Londýna, ale i tak jeho hypnotické drama neselhává. Ve výsledku se tu tak odehrává lehce tuctový příběh o tom, jak je někdy těžké odčinit to, co člověk napáchal, nálepku „film měsíce“ bych mu ovšem rozhodně nedával. Pracovitý a spolehlivý stavbyvedoucí jeden škraloup má a teď se ho snaží v autě a odkázaný pouze na telefon alespoň trochu zmírnit. Tom Hardy je trefou do černého, jeho emoce jsou uvěřitelné, ale všeho s mírou. Takže i s oslavným poklepáváním na rameno. Mně prostě větší opora ve scénáři chyběla. Chvíli se zlobí, na sebe, na otce, na popíjejícího kolegu, chvíli věří, mezi jednou a nikdy je ovšem sakra rozdíl. Ale co dál?(22.9.2014)

 • 3DD!3
  ****

  Silniční drama s depresivní příchutí. Hardy a jeho bavorák neslezou z plátna a už jen pozorovat útrapy ve tváři prvního zmiňovaného stojí za to. Sebevědomý, jistý člověk pomalu klouže směrem k psychické trosce, ale to jestli přepadne přes okraj se dozvíte až na konci. Jedna chyba, jedna silnice jeden špatný den. Donalde, nevěř bohu, když jde o beton!(4.8.2014)

 • Tom Hardy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace