Noční jízda

Steven Knight

Steven Knight

Paul Webster, Guy Heeley

Justine Wright

,,MÁM SEZNAM VĚCÍ, KTERÉ MUSÍM DNES V PRŮBĚHU JÍZDY ZAŘÍDIT.“ … ,,TAKŽE, JSEM NA SEZNAMU?“ … ,, ANO. DNES. ANO“... /// Slabá hoďka a půl za volantem na cestě do Londýna a tolik práce před sebou… zavolat starý, že má parohy, zavolat… Jako myslíte, že to může stačit na film? (vím že stačí… někteří si vystačej i s menšíma finesama) Ivan na cestě k novýmu životu (nebo k novýmu člověku?). Komorní psychologický drama, který vám může vlízt na mozek. Nebo zaujmout. Protože tohle je život! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, jak se o svoje průsery stará někdo jinej. 2.) Chcu se dozvědět něco vo betonování. 3.) Rád poslouchám cizí hovory. 4.) Thx za titule ,,Just.m3“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(5.8.2014)

Dobrá reklama na Toma Hardyho. Jinak jede všechno od scénáře po režii na autopilota. Trochu mě i štve, že to vlastně stačí.(10.7.2014)

• niethustra

Kdyby se divákovi Ivanovo rozhodnutí nepozdávalo, založme jeho motivaci k němu na špatných zkušenostech s fotříkem. Že je to laciné, nevadí, člověk si v tom udělá jasno a nemusí si kazit zábavu zbytečným přemýšlením. Ačkoli by chtěl, LOCKE diváka s žádným dilematem nekonfrontuje, staví ho naopak před hotovou věc. Falešný pocit intelektuálně-morálního zadostiučinění zaručen. Berliček to má na dva páry rukou, takže nynějších 75% odpovídá...(22.8.2014)

Hardyho medový klidný hlas jako morální autorita. Líbilo se mi, že si od začátku vytyčí plán a jde podle něj stůj co stůj. A nekřičí.(10.7.2014)

Minimalistická one man talky show Toma Hardyho, který během jízdy v X5ce řeší své vážné morální, rodinné a pracovní problémy, tedy v podstatě vše, na čemž mu v životě záleží. Hardyho postava je, jak je ostatně jeho dobrým zvykem, sebevědomý drsňák, který se zde ovšem ocitá na hraně, kdy se mu při sebemenší chybě může zbořit život jako domeček z karet. Někdo by mohl volat po výraznějším finále, já sám jsem ostatně od půlky filmu čekal nějaké pitomé klišéčko, no nakonec si říkám, že minimalistickému filmu patří minimalistické finále, načež cokoliv jiného by mohlo být jen na škodu. Doporučovat Lockeho jako nějaký must see film nebudu, ale já mám tyhle kousky rád, takže za mě bez výčitek plnej. 90%(4.8.2014)

• - Fotbalista Cladwell, o kterém padne ve filmu několikrát zmínka, skutečně existuje. Gary Caldwell má za sebou bohatu kariéru na britských ostrovech, byl kapitánem Celticu Glasgow a odehrál 55 reprezentačních zápasů za Skotsko. V létě 2015 se stal trenérem Wigan Athletic. (hendrich6)

• - Počas telefonických scén Toma Hardyho (Ivan Locke) boli ostatní volajúci herci v hotelovej izbe. (ambron)

• - Snímka vyšla aj pod označením No Turning Back. (MikaelSVK)