Noční jízda

Steven Knight

Paul Webster, Guy Heeley

Justine Wright
  • RedAK

Tak se na to podívejme. Nejdřív je důležité prozradit, že se můj kinematografický život skládá z rozličných časových segmentů, které jsou neovlivnitelně různě dlouhé. V tom prvním si můžu pustit zároveň všechny Troškovy blitky, kompletní Veselojc tvorbu, celovečerní Making of z Bieberových videoklipů, zkrátka všechny možné i nemožné sračky a budu se u toho hihňat, až se budu za nepřirozeně velký břich popadat. V tom druhém zase můžu nasbírat největší místní perly hrdě se blyštící v krvavě rudých hvězdách tuzemských kritiků a neocením tam ani čerstvě vyholenou piču šťavnaté osmnáctky. Určitě to záleží na momentálním rozpoložení mé sněhobílé křehké duše a taky na množství vyšňupaného kokainu. Tenhle film bohužel schytal moji druhou vlnu. Ale bylo to jen o pubický chlup puberťáka objevujícího kouzla žiletek, neboť ještě před pár dny jsem dokázal velkoryse ocenit krátkometrážní psychologické drama z lékařského prostředí, které se neslo na podobném principu, jako tento snímek. Dva lidé v jedné místnosti, vedoucí hektický, nesrozumitelný dialog. Nic víc. Jmenovalo se to "Borec mrdá sestřičku na nemocničním lůžku", mělo to napínavý rozjezd, gradující děj, hezky vystříkanou pointu, prostě krása. Chlápek měl tak velkého čuráka, že jí musel při agilním deep throatu žaludem vyoperovat apendix. Zkrátka kvalitka jaksepatří. Jenže včera jsem si pustil tohle, one man show s chlápkem v autě, co má péro jak vidle - strčí ho do každýho hnoje - a pak řeší problémy z dělohy ven se deroucího nemanželskýho spratka. A to je v podstatě celý. Občas si tam labilně popovídá se zpětným zrcátkem a telefonní operátor si mne ruce, neboť za hodinu a půl stihne provolat rozpočet malé rozvojové země. Určitě jsem to zase nepochopil, páč jsem postižený blbý kokot a místní znalci mě budou chtít vidět brutálně umláceného gumovým penisem, nebo nedejbože na odvykačce, ale bohužel nemohu jinak. Kdybych to býval tušil, tak svůj včerejší večer zavraždím daleko zábavnější činností, což by v tomto případě bylo naprosto cokoliv, od třídění zrn kokainu od pervitinu, přes moderování desetikilometrového závodů dvou fyzicky indisponovaných hlemýžďů, až po počítání pixelů na plakátu Justina Biebera v životní velikosti, který mi visí v pokojíčku (viz deníček). Achjo, snad někdy příště.(9.8.2014)

• A_FISH

Největší vylejvání betonem v dějinách vylejvání. Akci ovšem neřídí Dr. Radosta, nýbrž béemvéiks5 řídí Ivan L. Správný. Fajn. Ale vždyť mu peče klobásky a koupila to německý pivo, co má tak rád! Pokud jde o beton, Bohu nevěř a utíkej jak to umíš jenom ty!!! ...probouzí mě dětský křik. NOVÝ ŽIVOT, NOVÁ NADĚJE. Znovu usínám....(27.8.2014)

Herecká škola Toma Hardyho, která toho navíc stihne vyprávět o životních patáliích celkem dost. Jen měl na konci zapustit všechny do betonu a nasadit si Baneovu masku.(9.7.2014)

Dobrá reklama na Toma Hardyho. Jinak jede všechno od scénáře po režii na autopilota. Trochu mě i štve, že to vlastně stačí.(10.7.2014)

Sofistikovaná reklama na BMW X5 naroubovaná na koncept Telefonní budky. A jak mám komorní dramata rád, tak tohle komorní drama (odehrávající se celé pouze v interiéru jednoho automobilu) bylo většinu času jen nudou za bavorské peníze...(22.8.2014)

• - Rýma Ivana Lockeho (Tom Hardy) byla připsána do scénáře, neboť jí herec v průběhu natáčení skutečně trpěl. (Dio_Padre)

• - Poznávacia značka Lockeho auta je ADIO XSJ. Skrýva sa v nej španielske slovo "adios", v preklade "zbohom". (Methodix)

• - Snímka vyšla aj pod označením No Turning Back. (MikaelSVK)