• slovenský

Scénografie:

J. Dennis Washington

Kostýmy:

Wendy Chuck

Původně měl tenhle snímek být jediný z mého Oscarového listu, který vynechám, protože tyhle filmy tohoto typu jsou nominované vždycky, a mě se nikdy nelíbí. Když mi ale zbyl ještě týden do přenosu, tak jsem si řekla, že to něják přetrpím. A měla jsem pravdu, opravdu se mi to nějak extrémně nelíbilo. Takovéhle filmy mě opravdu normálně nezajímají. Abych však dala i nějáké to plus, tak tam byli některé vtipné scény. 3*(20.2.2014)

Dvouhodinový tribut důležitosti vřelých rodinných vztahů v minimalistickém komediálním dramatu. Nejsympatičtější dědula a babča široko daleko! Barvy by tomu hrozně ubraly na melancholii, černobílá byl dobrý tah.(11.1.2017)

nekompromisne plné hodnotenie za toto nezávislé, otec-syn road movie malé veľké dielo od majstra, ktorý vie dokonale namiešať koktejl komédia-dráma a ukazovať americké hodnoty, Hodnoty a "hodnoty" bez akýchkoľvek filtrov, okuliarov, takpovediac: neprifarbené, tak, ako sú.(12.11.2013)

Po úvodních minutách jsem byl připraven učinit s Nebraskou krátky proces. Putování pomateného Woodyho mě nechávalo značně lhostejným. Jenže to by byla chyba! Postupem času začnou být scény zábavné a to hlavně v momentech kdy se na sebe vrší situace, které zábavnost posunují stále dál. Například kdy neustále přibývá rodinných členů v obyváku, kteří sledují telku, celá ta situace kolem výherního losu (pochlubení v hospodě, fotka do novin, článek). Situace kolem Woodyho se stává místy neudržitelnou. Tomuto chlápkovi je to nicméně stále tak nějak šumák. Hlavně když si může dát svoje pivko. Samozřejmě mě zajímalo, kterak tohle všechno může skončit. 80%(3.3.2014)

Od čias Návratu domov z roku 1978 som nevidel Brucea Derna v takej plnokrvnej hereckej úlohe. Jeho stárnucí Woody, unavený životom a alkoholom, si chce vyzdvihnúť milión dolárov, lebo tak to stálo v liste, ktorý mu poslala "šmejďácka" firma. Neustále preto uteká z domu, až sa napokon mladší syn David ( prekvapivo dobrý Will Forte ) podujme a otca vezme na zbytočnú cestu do Nebrasky pre výhru. Lenže zbytočná cesta to nie je, zastávka v otcovom rodnom mestečku otvorí všetky cesty do duše a z road movie sa stáva nádherný príbeh o rodine, citoch a spolupatričnosti. Čiernobiely formát dodáva snímku starobylý nádych, bola to výnikajúca voľba. Taktiež to platí aj o inteligentnom humore, ktorý je neuveriteľne zábavný a poľudšťuje celý film ešte viac. Skvelú prácu urobil aj skladateľ Orton, jeho hudba je doslova krásna. Nebraska je príjemný film rozprávajúci o vážnych veciach a až oscarová noc tresne lopatou po hlave nejakému nášmu distributorovi a dá film aj do kín.(23.2.2014)