• slovenský

Scénografie:

J. Dennis Washington

Kostýmy:

Wendy Chuck

Dvouhodinový tribut důležitosti vřelých rodinných vztahů v minimalistickém komediálním dramatu. Nejsympatičtější dědula a babča široko daleko! Barvy by tomu hrozně ubraly na melancholii, černobílá byl dobrý tah.(11.1.2017)

Trochu o stárnutí, trochu o smutnění, trochu o rodině. A vzhledem k houpavému indie duchu vlastně tak trochu o ničem. Herecky je sice Nebraska zvládnutá na jedničku, ale režisérský rukopis á la Alexandera Payne se projevuje tím samým, co mě kdysi nepříjemně zaskočilo u Bokovky a dvě oscarové sezóny zpátky zklamalo o Dětí mojích. Chvíli se totiž vypráví ničím nepřibarvená story ze života obyčejných lidí, aby se následně začalo klimbat v nadnesené náladě lásek, tužeb či nostalgie. A několikrát dokola. Takové snění a střízlivění asi dokáže leckoho uspokojit, což vlastně docela dobře chápu. Já se ale stejně jako u dvou výše zmíněných případů cítím poněkud ošizený.(21.2.2014)

Nápadité drama s přesahem. Nebraska je o vztahu rodiče a syna, o snu, jak něco v životě změnit a především také o mentalitě lidí, kteří posuzují jen zevnějšek. Film je vlastně taková nenáročná Road movie, kterou běžný filmový divák neocení. Nenabízí totiž nic adrenalinového nebo prostě přehnaně filmového. Alexander Payne prostě obsadil skvělého Bruce Derna a Willa Forteho a natočil milý snímek, zřejmě čerpajíc z vlastních vzpomínek...80%(6.8.2014)

Hoci nesympatickými debilmi hýriaca, predsa sympatická a milá otcovsko-synovská road movie s výborným podpovrchovým humorom a skvelou záverečnou scénou.(3.3.2014)

Neskutečně ostré a smutné zároveň. Jeden z mála filmů, kde vám zvlhnou oči a o pár vteřin později se smějete a bezchybně to funguje. Něco tak úsporného a přitom plného smutku a humoru zároveň jako scéna na hřbitově, to se jen tak nevidí. Tam je všechno. A prosím Oscara za scénář. Minimálně. Všichni herci parádní a Phedon Papamichael kouzlí s obrazy. Payne složil reparát na jedničku s hvězdičkou a Dern ať si pro toho oscara klidně dojde. Doufám, že s kšiltovkou Prize Winner.(13.2.2014)