Všechny cesty vedou do hrobu

Million Ways to Die in the West, A

• slovenský

Všetky cesty vedú do hrobu

Komedie / Western

USA, 2014, 116 min (SE: 135 min)

McFarlane je klasickým příkladem člověka, o kterém hodně lidí řeklo, že je hodně vtipný a on pak propadl bláhové představě, že je hodně vtipné úplně, ale úplně všechno, co vypustí z úst nebo napíše na papír. No, jak to říct... Fakt není. Tenhle film by potřeboval jako sůl nějakýho nelítostnýho střihače, který by se nebál Sethovi bourat jeho bábovičky. Spousta z nich je totiž vážně polorozpadlá či postavená na úplně blbých místech... Abych to zkrátil - občas jsem se fakt bavil, na jeden funkční fór je tam ale několik kilo hlušiny. 70%(5.6.2014)

Ten fekální humor, který navíc musí být i se vším všudy ukazován, mě jednou zničí. A přitom mohly Všechny cesty vedou do hrobu být vážně dobrá komedie, kdyby se bez těchto zbytečností obešly. Seth MacFarlane totiž píše a hraje jako velmi sprostý a stále zábavný Woody Allen, nápadů má hodně (možná až moc) a film, který přímo voni westernovou atmosférou, svižně odsýpá. Z vedlejších postav se mi nejvíce líbili snoubenci v podání okouzlujícím způsobem vulgární Sarah Silverman a mrtvolně bledého Giovanniho Ribisiho, Charlize Theron to velmi slušelo a Liam Neeson si záporáka zahrál tak trochu podobně jako onehdy Henry Fonda v Tenkrát na Západě. I kdybyste se na film nechtěli podívat, poslechněte si alespoň skvělý soundtrack Joela McNeelyho, na němž je Goldsmithova poctivá škola vážně znát. Tři a půl.(12.9.2015)

,,ZÁPAD JE HROZNEJ, ALE TVŮJ NEJVĚTŠÍ PROBLÉM JSI TY SÁM. POTŘEBUJEŠ ZVEDNOUT SEBEVĚDOMÍ…" /// Dost řídký! (nemyslím srací scénu. Těch dobrejch fórů…) Nebude překvapením, že k drsnýmu a depresivnímu divokýmu Západu, se ten MacFarlanův humor hodí. Stejně ,,sympaticky“ působí looser Albert a všudypřítomný umírání. Ch. Theron je šťabajzna a příběh přiměřenej. K posrání toho zase tolik není (krom dvou klobouků), ale fakt mě pobavili ty camea. Nakonec jsem asi víc spokojenej, než jsem čekal, což má na svědomí onen rozumnej příběh. Co já bych za to dal, kdyby byl víc ujetej! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potřebuju se naučit důslednosti. 2.) Miluju camea. (A Ch. Theron). /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne(11.9.2014)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $42,720,965Tržby Celosvetovo $85,989,748Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ MacFarlanovo blnutie a drogové opary tento krát nenašli ten správny smer, nemá to ten správny haluzný nádych ako Macík, ani bohaté herecké obsadenie si tu tak úplne nenájde uplatnenie, jediné pozitívum je v každom ohľade a aj pri trápnom kikse sympatická Charlize Theron /40%/(6.9.2014)

Já to věděl. ČSFD je příliš n-óbl, než aby se na ní tleskalo klobouku, ve kterém je něco jiného než Bob s Bobkem. Holt není Bobek jako bobek, ale přiznat si, že mě pobavil humor řekněme té méně sofistikované kategorie (to je pro odborníky na srandu) ještě neznamená ztrátu bodů, víme? Mě baví sledovat kohokoli, kdo se sám baví tím, co dělá, no a tady se nenašel jediný kakabus, co by to kazil. Možná, že kdybych měl zrovna měsíčky, ve skříni našel souseda, vyprodali mi růžové tílko s krtečkem nebo kdybych měl na zahradě ovci, která taky ráda leze po střeše - možná bych se ani já tolik nesmál. Je ale tutový, že u kritiky zdejší svrchovanosti by se mně smích honem rychle vrátil. (Invercargill, NZ)(19.7.2014)