McFarlane je klasickým příkladem člověka, o kterém hodně lidí řeklo, že je hodně vtipný a on pak propadl bláhové představě, že je hodně vtipné úplně, ale úplně všechno, co vypustí z úst nebo napíše na papír. No, jak to říct... Fakt není. Tenhle film by potřeboval jako sůl nějakýho nelítostnýho střihače, který by se nebál Sethovi bourat jeho bábovičky. Spousta z nich je totiž vážně polorozpadlá či postavená na úplně blbých místech... Abych to zkrátil - občas jsem se fakt bavil, na jeden funkční fór je tam ale několik kilo hlušiny. 70%(5.6.2014)

Ha ha chi chi ho ho. Na pět mizerných gagů jeden vydařený, a to je sakra málo. Přesto jsem byl z předešlého Médi zklamaný víc. Neřízená střela Seth MacFarlane za oceánem možná platí za seriálového boha, ale tuhle látku ukočírovat nedokázal. Napodruhé to dopadlo o krapet lépe. I když zase dostal až příliš volnou ruku. Vážnější nota znovu nefunguje, Ribisi je znovu fajn, Theron je znovu sakra k nakousnutí. Zbytek je horší. Scénárista MacFarlane opět sází na kontrast zdánlivě neslučitelných prvků. Jsme na půdě tradičního westernu, ale všichni mluví jako hovada, trpí ukrutným průjmem nebo přemítají nad análním sexem. Standardní westernový příběh, v němž se nemotorný pasáček ovcí mění v neohroženého hrdinu (poradí si s novým kníračem své ex i manželem své současné lásky), doslova ubíjí nekonečná ukecanost, která se nás snaží pobavit a když si usmyslí, že se bavíme málo, ještě přidá na intenzitě. Jenže právě úroveň humoru je značně nevyrovnaná. Situačního i slovního. Navíc se asi shodneme, že fekální humor byl trapný už v prcičkovských dobách. Potěší naopak vzdání holdu kdysi populárnímu žánru (slušné panoramatické záběry krajiny) nebo milý a nečekaný odkaz na Návrat do budoucnosti. Když si navíc vzpomenu na totálně hybridního Osamělého jezdce, tak tady je to ještě dobré.(10.7.2014)

Fakt jsem se po dlouhý době pobavila u něčeho tohodle stylu, promakanýho do posledního detailu. Režisér představuje svěží vánek do těch trapných komedií. Tohle mělo vtip, švih, charisma Charlize Theron ale i bad ass výraz Neesona. Prostě to mělo všechno, i tu ovci na střeše.(6.2.2015)

• Malarkey

Co mám k tomu svému hodnocení říct? Vždyť já snad nikdy neviděl tak rozporuplnou komedii. Na jednu stranu inteligentní a vcelku originální humor a na druhou stranu fekál, kterej byl nejenom trapnej, ale taky byl dost zbytečnej. Taky mě překvapilo, jak se Seth MacFarlane nebojí zangažovat Neil Patrick Harrise a přidat trošku vtip z HIMYM v podobě Barney Stinsona, protože přesně toho tady Neil Patrick Harris hrál. Každopádně to beru. Bylo to to příjemnější z celého filmu. Dvě hvězdičky ale jsou moje výsledná známka a měnit to nehodlám. A to i přesto, že jsem se párkrát opravdu upřímně zasmál. Jenže co je to oproti faktu, že před sebou mám totálně nevyrovnanou komedii, která vůbec neví, co chce.(24.8.2014)

Navzdory tomu, že MacFarlane preferuje krčmový, výkalový a záhrobný humor, ktorý nie vždy vystihuje situáciu a pointa minie scénu míľovým oblúkom, tak musím povedať, že tento antiwesternovský námet sa mi bohovo páčil a nemenej som si užíval sprosté a praštené scenáristické úlety. Jednoducho svieži závan céčkového námetu, v ktorom herci hrajú vedľajšie role a aj tak je vidno, že si to zjavne užívali. Prešľapy v scenári boli viditeľne zámerné, rozhodne si nikto nelámal hlavu nad tým ako sa môže ovca dostať na strechu domu, tak prečo sa potom pozastavovať nad realistickosti zvyšku filmu? Komediálny úlet, ktorý tu dlho nebol, je vidno, že MacFarlane si v predchádzajúcom filme držal fantáziu na uzde a toto bol jednoducho orgazmus zhovadilých nápadov, ktoré by bolo škoda udusiť v jeho hlave. Takže aj keď to nieje komédia roka a pri mnohých scénach som si pomyslel wtf?! - som rád, že som si ju nenechal ujsť. 60%.(21.10.2014)

• - Scéna, kdy se Albertovi (Seth MacFarlane) nepodaří ani z naprosté blízkosti trefit lahve revolverem, je odkazem na klip písně "Wynona's Big Brown Beaver" od skupiny Primus. (Corpsegrinder)

• - Spoiler: Celkový počet mrtvých ve filmu je 15. (SniperG1)

• - Spoiler: Ve filmu se v cameo rolích objevila celá řada hvězd. Christopher Lloyd jako Doc Brown, jak opravuje "stroj času" DeLoreanze série Návratu do budoucnosti, Jamie Foxx v potitulkové scéně jako odpůrce rasistů Django z filmu Nespoutaný Django (2012), Ryan Reynolds si zahrál muže zabitého Clinchem (Liam Neeson) v baru, Patrick Stewart obstaral hlas ve snu a Ewan McGregor ztvárnil kovboje na pouti. (Salem)