Všechny cesty vedou do hrobu

Million Ways to Die in the West, A

• slovenský

Všetky cesty vedú do hrobu

Komedie / Western

USA, 2014, 116 min (SE: 135 min)

Hodně nevyvážený MacFarlane. Úžasné jouky, jeden i geniální, střídají fóry horší než z pátého Scary movie. Nesympatický hlavní hrdina tomu také moc nepomáhá.(22.8.2014)

„Ten chlap je nejlepší střelec široko daleko. Oproti němu vypadám, že mám Parkinsona.“ – „A to je co?“ – „To je jen další záhadný způsob, kterým nám Bůh ukazuje, že nás miluje.“ Před projekcí jsem měl strach z jednoduchého, vulgárního a především fekálního humoru (nic proti nim, pokud jsou použity rozumným způsobem a v regulované míře). Faktem je, že všechny 3 typy jsou ve filmu přítomné a v případě třetího zmíněného se tvůrci mohli místy trošku krotit (střevní problémy už byly přehnané). Ale není to nic, co by diváka vyloženě iritovalo, protože snímek na druhou stranu obsahuje i velmi inteligentní humor a spoustu hlášek, a to v takové míře, že jsem se po většinu filmu velmi dobře bavil. Ovšem je to i o tom, jaký má člověk vztah k westernům a parodiím (či jejich spojením). Zdařilý je i casting, který nabízí řadu zajímavých obsazení a z něho vyplývajících svérázných postav, avšak na „ďábelského“ Liama alias Clinche nemá žádná jiná (ovšem odkaz na Návrat do budoucnosti je příjemný). Přesto mě mrzí, že se nepodařilo naplnit jednoznačně 5* potenciál filmu, takhle to je „jen“ na slušné 4*. „Nemá ona sex s asi tak 10 chlapama každý den v bordelu?“ – „Ano, když má kratší směnu.“ – „Ale vy jste spolu ještě nespali.“ – „Ne, Ruth chce počkat až po svatbě. Je to křesťanka, stejně jako já. Chceme se pro sebe šetřit pro svatební noc.“(1.1.2015)

Fakt jsem se po dlouhý době pobavila u něčeho tohodle stylu, promakanýho do posledního detailu. Režisér představuje svěží vánek do těch trapných komedií. Tohle mělo vtip, švih, charisma Charlize Theron ale i bad ass výraz Neesona. Prostě to mělo všechno, i tu ovci na střeše.(6.2.2015)

Je vidno, že když se utvoří vkusný kompilát absurdního humoru, inteligentních narážek a fekálních džoučků, může to stále ještě fungovat na jedničku jako Clintonovo libido. Oh, má Čárlý, kdybych já v tobě stále neviděl tu nešťastnou hrmolizku ze Zrůdy.... o kolik jen smutně osamocených orgasmů jsi mě onou prokletou rolí připravila. Nu což, vstaly nové bojovnice. Tak tedy - nejen za ukázkový happyend, bonusovou scénu a naději, že ne všechny cysty vedou do hrobu, pálím plnou a pěstím vykroucený mustaš.(11.9.2014)

Já jsem se náhodou bavil skvěle. Pár trapnějších vtípků se tu sice najde, ale u těhle ulítlejších komedií to beru tak nějak už jako pravidlo. Seth MacFarlane mi sedí i jako herec a je to sympaťák, do tý role se hodil a k tomu mu sekunduje fakt pěkná a dobrá Charlize Theron, na krerý jsem nikdy moc neulítával, ale tady se mi líbila hodně. Plus několik scén u kterejch jsem se fakt dobře zagebil (hlavně u mileneckýho páru Ribisi / Silverman). Nenudil jsem se u toho vůbec a rád to uvidim znovu. 8/10.(18.6.2014)