Ďaleká búdúcnosť. Ľudia zo skúmavky už nie sú len fantáziou, vzduch plný prachu, nedostatok jedla a kvalitného kyslíka pripravuje pozemštanov o nádej na lepší zajtrajšok. Ľudia o posledné potravinové zásoby nebojujú na vojenských poliach, ale v arénach, kde o víťazstve rozhodujú stotonové bojové stroje. Finálny zápas sa pomaly blíži a stajne robotov Alexander a MasimutoTech pripravujú svojich pilotov na záverečný boj, ktorý skomplikuje nielen priemyselná špionáž, ale aj láska. (D.I.G)

majo25

Naivná záležitosť pravdepodobne pre milovníkov transformers. Jednoduché spracovanie so slabšími kulisami a efektami, ktoré by sa hodili skôr do japonskej kinematografie spred 15-tich rokov (autori pravdepodobne zaspali riadnu dobu, inak si to neviem vysvetliť). Osobné súboje sú brakové až úsmevné. Napriek všetkému aj vďaka neustálej akcii a istej dávke originality to má tempo a dá sa to bez následok pozrieť. Aj keď je spracovanie ako z nejakého detského seriálu, privítal by som viac stop-motion animáciu, ktorá sa tu párkrát objavila. ()

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $1,272,977Tržby Celosvetovo $-║ Začiatok a koniec filmu, keď príde na súboje robotov je fajn, len škoda že to čo sa deje medzitým je strašná latexová vata, k tomu na rok vzniku 1990 je to celé nehorázne céčkové spracovanie. /50%/ ()

UranMiner

Ako maly loptos som bol z tohto snimku absolutne uneseny! A nastala doba kedy som sa opat k nemu dopracoval a nostalgicky si zaspominal, skutocne skvostna vec pre mna a samozrejme moju dusu....co viac si clovek mze priat ako maly, ked si moze pozriet nieco take a potom sa pochvalit kamaratom aky skvely film videl ked rodicia neboli doma :D ()

beso74

Vcelku zaujímavý mix transformerov a studenej vojny, ktorá bola v čase vzniku filmu jedným z najzávažnejších problémov vtedajšej doby (globálne otepľovanie a otepľovanie homo rodu nebolo ani zďaleka tak dôležité ako dnes). Stuart Gordon vytvoril za nie príliš veľký peniaz postkatastrofický svet, v ktorom si nájde svoje miesto akcia, irónia i politická propaganda. Aj keď je dej z neďalekej budúcnosti, je plný odkazov na minulosť, mená ako Alexander, Achilles, Aténa, Herkules či Sargon (nie Sagan) nie sú pre milovníkov histórie neznámymi pojmami (v prípade že medzi nich nepatríte, skúste wikipédiu). Bohatieri z dvoch svetov, čisto náhodou Amerika vs. Rusko, bojujú o nie menej zaujímavý zdroj nerastných pokladov - Aljašku. Aj keď nemilosrdný čas uštedril filmu poriadnu ranu, stále má svoje čaro a napätie. Asi takto by vyzeral Pacific Rim, ak by vznikol pred 25 rokmi ako filmové béčko... ()

Dallas

No teda som aj zabudol, že tento film existuje. Pritom som ho ako malý chlapec videl na páske 30x. Dnes už na mňa v dobe transformérov toto staré skrípanie železa, vôňa zhoreného paliva alebo vystrlená obria kovová ruka nepôsobia takým silným dojmom ako vtedy. No ale vtedy to bola bomba a dodnes sa pamätám ako mi otec doniesol ako darček túto vhsku s mne oči zažiarili tak silno, že Matsumotova tajná zbraň bola oproti tomu už hasnúca diódka. Vtedy by to bolo určite za 5*, ale dnes tomu dám slušné 3*. 65% ()

• S rozpočtom 7 miliónov amerických dolárov to bol najdrahší film vyrobený štúdiom Empire Pictures. (beso74)
  • V písni "The Becoming" od Nine Inch Nails jsou nasamplované zvuky z filmu. (Corpsegrinder)
  • Studio Empire Pictures během natáčení zkrachovalo. Film koupilo a dokončilo studio Epic Productions, stalo se tak však až o více než dva roky později. (-bad-mad-wolf-)