poster

Železný Schwarzenegger

 • USA

  Pumping Iron

Dokumentární / Sportovní

USA, 1977, 85 min

Předloha:

Charles Gaines (kniha), George Butler (kniha)

Hudba:

Michael Small
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  *****

  Neuvěřitelně zábavný dokument ukazující zákulisí kulturistiky a soutěže v bodybuildingu. Průvodcem není nikdo jiný, než sám Arnold, který je stylově uveden v českém názvu tohoto dokumentu. Film je určen hlavně pro kulturistické nadšence, kteří zde mohou najít určitou inspiraci a Arnoldovi fanoušky, kteří ho zde uvidí v jiné podobě než v jeho filmech. Podle mě ale i jeho největší odpůrci musí po tomto dokumentu uznat, že je to prostě správnej, sympatickej a vtipnej chlap.(11.8.2009)

 • Kulmon
  ***

  Film pro fanoušky Arnolda a pro fanoušky kulturistiky. Jinak je teda film slabý jako Arnoldův intelekt. Ovšem jeho muskulatura nemá konkurenci. Zajímalo by mne co všechno je hrané a co ne (jeho historka o neúčasti na otcově pohřbu, vztahy mezi kulturisty vůbec atd.).(27.11.2009)

 • Superpero
  *****

  Parádní film, co každého zasvětí do tajemství kulturistiky, ale hlavně do Arnoldovi psychiky. To mě na tom bavilo nejvíc, ta jeho sebejistota a žertíky. Nejlepší bylo když se rozcvičovali těsně před finále a Lou Ferrigno tam neartikulovaně řval a přišel Arnold a zeptal se: "Co si to řikal Louie?" Samotnýho Loua mi ale bylo trochu líto, protože fakt tvrdě dřel.(16.2.2011)

 • Rominator
  *****

  Pěkný motivační film pro ty co chtějí změnit svoje tělo za pomocí činek.(12.12.2010)

 • ORIN
  ****

  Film natolik zásadní, že dokázal změnit způsob uvažování Američanů o kulturistice. Byl to vlastně ale holý podvod a mystifikace, kterou si Arnold ukradl pro sebe (možná jeho nejlepší role vůbec, kdy ještě hercem ani nebyl). I přesto všechno nebo právě proto jde o nesmírně zábavný a svůdný počin, který zůstal dodnes nepřekonán.(5.12.2015)

 • - Můžeme si všimnout, že v době natáčení tohoto dokumentu ještě Arnold Schwarzenegger neprodělal kosmetické úpravy. V jeho pozdějších snímcích tak již nenajdeme mateřské znaménko na pravé straně dolní čelisti ani mezeru mezi dvěma předními zuby. (cheyene)

 • - Na konci si Arnold skutočne šlukne jointa. Hovorí o tom v dokumente k 25. výročiu tohto filmu. (Shakers)

 • - Filmem se krátce mihne Arnoldův kulturistický mentor Joe Weider, jak aranžuje Arnolda a pár krásek v bikinách při fotografování. (lekr)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace