poster

Železný Schwarzenegger

 • USA

  Pumping Iron

Dokumentární / Sportovní

USA, 1977, 85 min

Předloha:

Charles Gaines (kniha), George Butler (kniha)

Hudba:

Michael Small
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cappuccino
  *****

  Pre človeka chodiaceho do fitnesska alebo zaujímajúceho sa o kulturistiku je Pumping Iron niečo ako Biblia. Pochopiteľne je potom Arnie niečo ako Boh. A pre nezainteresovaných minimálne pútavý dokument, zaoberajúci sa kulturistikou všeobecne. Jej hviezdami, filozofiou a pocitom po víťazstve/dosiahnutím svojho cieľa. Ďalej sa nám Arnold predvedie ako veľmi inteligentný, sebaistý a priateľský človiečiek, ktorý to mal v hlave absolútne usporiadané. Bol si istý svojím vrcholom, pretože dal do tejto hry všetko. Arnold si šiel za svojím. Dosiahol Ameriku. Dosiahol post Boha a všeobecne najvplynejšieho muža, ktorý sa značne zapojil do procesu uznania kulturistiky ako športu pre širokú verejnosť. Dosiahol hereckú kariéru, ktorú mu môže kde kto závidieť. A teraz? Guvernér Kalifornie. Áno, chlapík to má v hlave jasné. Chete protestovať?!:o)(6.3.2010)

 • Gimli
  ****

  Dokument o Arnoldově cestě za sportovními uspěchy, který ukazuje Arnolda jako chytrého a vtipného sympaťáka. Skvělé hlášky samozřejmě nechybí.(11.1.2003)

 • Pluhy
  ****

  Zlaté sedmdesátky a pohled do posilky na místní borce jak se připravují na prestižní kulturistický titul Mr.Olympia. Posnídají kýbl anabolik, do žil napěchují koňskou dávku testosteronu, a k obědu sežerou celou desetikilovou pixlu proteinů a pak si vysteroidovaní borci propotí trenky u totalgymu. Árný na to ale jde od lesa, s tělem Herkula a jeho lišáckým úsměvem vezme ze stojanu modelku s mírami 90-60-90, se slovy Hasta la vista obepne krásku dlaní kolem pasu, dá si deset sérií, poobědvá typický rakouský štrůdl od maminky a pak prohodí pár řečí o tom, jak měl při posilování deset orgasmů z toho jak má vyrýsovaný břicho a o jeho snu být diktátorem a vládcem vesmíru. Árný se nezastaví před ničím. S jeho sršícím optimismem se nepozastavuje nad smrtí svého otce, drtí všechny tituly Mr.Olympie, ovládne Holywood a na závěr diktuje ze své guvernérské kanceláře celé Kalifornii. Samozřejmě po dobře odvedené práci si dá Árný jointa a procedí mezi zuby další uzemňující hlášku. "Až se vrátím z Rakouska, zavolám ti. Máma navaří kotel špaget, masový koule, cheesecake, štrůdl, buchty, úplně všechno. Říkala že mě donutí ztloustnout na 140 kg. ... A pak mě prý dá dohromady s tvojí sestrou."(3.8.2014)

 • viperblade
  *****

  Úvodem chci říct jen tolik, že název je trochu zavádějící. Není to dokument jen o Arnoldovi, je to i o dalších sportovních - kulturistech, kteří mezi sebou soutěží. A věřte tomu, je na co se dívat (a to přiznávám jako 100% heterosexuální chlap). Arnold ve své životní formě všem těm, kteří ho doposud měli za "kopu svalů bez mozku" ukazuje, že on to má v hlavě zcela srovnáno a umí si ze sebe dělat srandu (návštěva věznice). Celkově jsem v dokumentu neviděl jediný okamžik, kde by Arnold nebyl v pohodě. Někteří kulturisti mi přišli až moc upjatí, kdežto Arnold byl samý úsměv. Na něm bylo vidět, jak si ty tréninky užívá a jak ví, že on je ten nejlepší. Což někdy může znít trochu namyšleně ("Měl jsem vylepšovat svou sestavu, ale ona je dokonalá, takže je těžké něco vylepšit.") ale pak to vidíte a říkáte si, že on se nechválí nebo nevytahuje. On má pravdu. A tenhle dokument nám jasně ukazuje tu nejstarší, ale tu nejpravdivější pravdu, že pokud chceme být nejlepší, musíme dřít. Aneb bez práce nejsou svaly… teda koláče… :-)(8.4.2010)

 • Superpero
  *****

  Parádní film, co každého zasvětí do tajemství kulturistiky, ale hlavně do Arnoldovi psychiky. To mě na tom bavilo nejvíc, ta jeho sebejistota a žertíky. Nejlepší bylo když se rozcvičovali těsně před finále a Lou Ferrigno tam neartikulovaně řval a přišel Arnold a zeptal se: "Co si to řikal Louie?" Samotnýho Loua mi ale bylo trochu líto, protože fakt tvrdě dřel.(16.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace