Železný Schwarzenegger

Pumping Iron

Dokumentární / Sportovní

USA, 1977, 85 min

Předloha:

Charles Gaines (kniha), George Butler (kniha)

Michael Small

Při sledování tohoto dokumentu, který doslova dýše testosteronem a nabízí přehlídku gigantických těl, jsem se cítil vskutku miniaturní a nepatrný. Je obdivuhodné, jak se dokáží kulturisté sebezapřít, trávit hodiny a hodiny v posilovnách a vypracovat se do světových rozměrů. Až si člověk říká, zda je vůbec zdravé takto enormě cvičit a zda je vůbec pohledné mít takové svalstvo...no, určitě je lepší být obrovský muskulaturou než tukem :) Arnold Schwarzenegger je pojem, který zůstane synonymem pro kulturistu a akčního hrdinu. Pumping Iron je povedený sportovní dokument. Teď bych měl sáhnout pod postel pro činky a pumpovat :)(15.12.2010)

Tento polodokument, nedostal menej ako 3 hviezdy (!) a určite nemá prečo strácať. Rozdelil by som ho na dve časti: prípravu a súťaž. V prípravnej časti vidíme nekonečnú drinu v posilovni, ale aj žatvu slávy Arnolda, ktorý sa už predieral na oči spoločnosti. Dokument rozoberá aj tréning a príbeh ostatných Arnoldových kolegov, ale tí veľmi enstoja za zmienku. Lou Ferrigno, veľké decko, ktorému otec kontroluje tréning, alebo jeho talianský priateľ, ktorý však nemá nad 100 Kg. Práve však Arnold dokonale rozoberie filozofiu cvičenia a neskôr aj psychologickú prípravu kulturistu do presvedčivých detialov, že som len zíral ako táto hora svalou rozmýšľa. Krásny príklad jeho prevahy nájdeme v samotnej súťaži, kde aj neodborné oko zistí, že mal navrch. Jednoducho musíte myslieť ako on a budete mať navrch. Pritom všetkom si užijete ešte kopu srandy v Arnoldovej spoločnosti. Priemny a poučný dokument.(3.10.2009)

Neuvěřitelně zábavný dokument ukazující zákulisí kulturistiky a soutěže v bodybuildingu. Průvodcem není nikdo jiný, než sám Arnold, který je stylově uveden v českém názvu tohoto dokumentu. Film je určen hlavně pro kulturistické nadšence, kteří zde mohou najít určitou inspiraci a Arnoldovi fanoušky, kteří ho zde uvidí v jiné podobě než v jeho filmech. Podle mě ale i jeho největší odpůrci musí po tomto dokumentu uznat, že je to prostě správnej, sympatickej a vtipnej chlap.(11.8.2009)

Super dokument. Tohle je pro mě srdeční záležitost, protože sám posiluju... Moc se mi to líbilo, bylo mi jen líto toho, že to tak rychle uběhlo a skončilo. Jinak Arnold a jeho postava? Člověk může jen závidět:-) ... 95%(19.1.2010)

Schwarzenburger nemá chybu v ničem.(24.6.2011)