Ach ty můj strážný anděli

Krátkometrážní / Drama

Česko, 2013, 8 min

Roman Němec
  • chezush

Sedíte v kině a čekáte na film. První trailer, druhý trailer, pátý trailer.. Říkáte si ok, nevadí, teď už film začne. Jenže proč diváka nenasrat ještě víc? 9 minut sledujete polonahého anděla a máte po chuti na film. Možná, že kdybych si anděla pustila doma... ale ne, takovouto cestou ho nejsem schopná ocenit jinak.(30.5.2013)

Film, který Vám dá potřebný prostor k vlastnímu výkladu a přiměje Vás, zamyslet se nad otázkou "Co tím chtěl básník říci?"(17.2.2013)

Příjemný krátký snímek, který nenudí, herci odvádí přesvědčivé výkony (když pominu trochu nešťastné televizní zpravodajství), technicky pěkně provedný, působí na mě trochu jako studentský film (čistotou a precizností, občas ale možná až strojovostí). Jako první práce tohoto druhu je to každopádně velmi dobré. Pokud bych měl i trochu kritizovat, mrzel mě nepříliš vypoitnovaný děj, resp. během konce jsem očekával spíše začátek skutečného dění. Nicméně jako úvod do autorovy tvorby je to příjemné dílko, které vytvoří očekávání do budoucna.(18.4.2013)

Snímek zaujal a nezklamal :-) Trochu jsem se bál, že herci budou přehrávat a to se nestalo. Oba hlavní "hrdinové" odvedli své a to i za tu krátkou dobu, kterou je film vymezen. Je to mé první hodnocení krátkometrážního filmu, nejsem jejím fanouškem ale i tak to stojí za shlédnutí(17.2.2013)

Vyzdvihnout musim samozřejmě kameru, z který by si mohl vzít nejeden českej celovečerák příklad. Švenky, ostření, a detaily už sami o sobě vyprávějí příběh. Střih a hudba do sebe náramně pasujou, a narozdíl od 133 minutovejch Babovřesek se tady podařilo do 9 minut nacpat i nějakou tu hloubku. Short jak má bejt ;)(22.4.2013)

• - Film se natáčel v Kadani na nábřeží Maxipsa Fíka, v Chomutově před okesním soudem a také v Praze. (ondey)