poster

Epizoda ze života sběrače železa

 • Epizoda v zivljenju zbiralca zeleza

 • francouzský

  La Femme du ferrailleur

 • Bosna a Hercegovina

  Epizoda u životu berača željeza

 • slovenský

  Epizóda zo života zberača železa

 • anglický

  Episode in the Life of an Iron Picker, An

Drama

Bosna a Hercegovina / Francie / Slovinsko / Itálie, 2013, 74 min

Režie:

Danis Tanović

Scénář:

Danis Tanović

Kamera:

Erol Zubcevic

Producenti:

Amra Baksic Camo
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sochoking
  ****

  Veľmi ťažká sociálna dráma na strávenie. Hrozí ukrutna depka!(24.10.2015)

 • Kmotr
  ****

  Malé a menší události ze života romské rodiny, která hraje samu sebe. Tanović vykresluje civilním způsobem prostředí i charaktery postav, zajímá se o obyčejné a každodenní a nesnaží se z romské tematiky a diváka vyždímat co se dá. Tento malý snímek tak nenabízí silné emociální momenty, což by samo o sobě nemuselo být na škodu, ale vzhledem k pomalému tempu a nevýraznému narativu se stává film nudným.(5.7.2013)

 • Marigold
  ****

  Nejlepší sociální dramata se letos odehrávají na skládkách. Nekompromisní verismus, u něhož mi zpočátku trochu vadila tematizovaná přítomnost kamery (v kontrastu s pasážemi, které naopak pracují s čistě filmovými postupy), ale nakonec mě uhranul kombinací naléhavosti a letargie. Další z filmů, který otevírá možnost hned několika postojů, žádný nepodsouvá a nabízí to nejpodstatnější - syrový výsek skutečnosti, který si divák musí "odžít" a sám zpracovat. Tanović určitě není tak zručný zprostředkovatel "sociální tísně" jako třeba Fliegauf, ale tohle se mu povedlo trefit přesně. [80%](24.10.2013)

 • H34D
  *

  Jelikož v kině přede mnou seděl nějaký "sobecký obr", který mi zakrýval čtvrtinu obrazu, viděl jsem, že rodina v hlavní roli byla jen ze tří čtvrtin romská, paní máma měla jen 100 kilo, děcka rozjíveně pobíhaly a hulákaly jen po tří ctvrtinách pokoje, sběrac potřeboval jen 735 marek, odpojili mu proud jen ve třech čtvrtinách domu, a proto, aby zaplatil dluh si rozsekal jen tři čtvrtiny auta. Film byl ze tří čtvrtin amatérsky a ze 75 % nudný. Tři čtvrtiny se snažily prvoplánovitě působit na emoce a film ze tří čtvrtin VŮBEC neřešil proklamovanou tématiku sběru železa... 3/10(3.7.2013)

 • lena60
  **

  Asi už jsem z těch sociálních dramat unavená...(29.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace