Taxi, taxi

• SK název

Taxi, taxi

Akční / Komedie / Krimi

Francie, 2000, 83 min

Giles Panizzi by puknul závistí, kdyby tohle byla realita:)))) Ale ona není, a nutno říci, že některé vychytávky jsou ještě šílenější než ty v jedničce. Ale to nevadí:) Protože prča je to opět neskutečná. A pro ty kdo si oblíbili Emmu Sjöbergovou máme více než dobré zprávy:) Petra je totiž zpět a je snad ještě krásnější...což platí i o Danielově milované... Jen jsem zvědav, čeho se dočkáme ve trojce...(23.3.2003)

• Radyo

Na "taxíkovské" sérii mi asi něco uniká, jinak si nedovedu vysvětlit ta relativně vysoká hodnocení ze strany ostatních uživatelů a relativně nízké hodnocení ze strany mé. Vážně je v těch filmech o šíleně rychlém taxikáři s nadpozemsky upraveným autem skryta jiná myšlenka než ta, že v Marseille se příliš nevyplácí sedat do taxíku, pokud se máte aspoň trochu rádi? Pokud ano, napovězte mi.(19.1.2003)

• Matty

Taxi, Taxi, taxi, Taxi 3 – to jsou tři filmy. Tři filmy lišící se od sebe svými názvy. Nic překvapivého, jenže právě názvy jsou jedinou odlišností těchto akčních komedií z dílny Luca Bessona. O všech třech lze napsat totéž – rychlá, akční, vtipná a místy dokonce i zábavná „vyplachovačka“. Stačí? 50% Zajímavý komentář: Indy, Abdul(22.7.2005)

• Djkoma

Nuda na koleckach co však rychle uteče.(28.7.2004)

Kupodivu ani toto pokracovani nic neztraci z dabelskeho tempa, ktere nasadil prvni dil a my se opet muzeme bavit spoustou skvelych scenek, hlasek a neokoukanych sympatickych hercu.(28.7.2002)

Parádní pokračování filmu, který ve světě akčních filmů udělal neskonalou kaňku a Lucovi Bessonovi dokázal, že stále umí psát slušné scénáře. Taxi, taxi je nad očekávání slušná komedie, kde Peugeot 406 stále kraluje silnicí, vše je nádherně originální, ať už náhradní díly nebo samotné scény a o co nejvíc jde, tak samotný příběh má stále co nabídnout a ačkoliv je tu jistá spojitost s jedničkou stále nakonec vznikla skvělá zábava, na kterou se jen tak nezapomíná. Parádní muzika z Pulp Fiction tu opět má grády a celé je to nad očekávání povedené. Což se rozhodně nečekalo. Většinou pokračování nestojí za nic. Tento možná už pomalu začíná blbnout s nesmyslnými chvílemi, přesto není tak extrémně hloupý jako další díly. Na sérii tohoto Marseillského taxíku je totiž něco opravdu krásného. Začátek je na vrcholu a pak postupně upadá tím způsobem, že druhý díl je stále slušný i když trochu blbější, třetí také není špatný i když ještě o trochu víc blbější a čtvrtý to završuje svojí blbost markantně nejvíc jak to završit jde. To nic nemění na tom, že jednička a právě dvojka jsou těmi nejlepšími díly na celé sérii, která proklouzla k divákům ladně a dost důrazně inovativním vstupem do světa akčních filmů. --- Lituju lidičky, ale před náma je nějakej turista a blokuje provoz. - Ale tohle vypadá spíš na závoďák. - Ne, nějakej šašek si vyzdobil kraksnu, aby oslnil holky.(17.10.2007)

Když člověk jede MHD skoro hodinu a pustí si tuhle jízdu tak to samo o sobě je za 2*. Když si k tomu přidám pořád vtipné dialogy i situace , nemohu jinak než zoopakovat mé hodnocení na chlup stejně , tedy i bez pytlíku jako u jedničky.(6.6.2006)

Rozpočet FRF 70miliónovTržby USA $626,164Tržby Celosvetovo $66,400,000(z toho vo Francúzsku s tržbou $63,704,000)║ /40%/(16.11.2007)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $60,726,164(3.5.2007)

Soundtrack Hans Gérard Krawczyk: 1. Millenaire ,2. Danse Dessus ,3. Au Coin De Ma Rue ,4. Lettre Ouverte ,5. L'homme N'est Qu'un Apprenti ,6. A La Conquete ,7. Il Faudrait Que T'arreteg ,8. Ballade Pour Un Traitre ,9. Mea Culpa ,10. Laissez-Moi ,11. Trop De Polemiques ,12. Truc D'mc ,13. Elles Dansent ,14. Nos Legendes ,15. Un Peu Moins De Mystere ,16. Dancefloor Furie ,(14.5.2011)

Prekvapivo dobré pokračovanie, aj keď moje očakávania nenaplnilo. Diabolský otec Lily........(14.7.2004)

Tohle je uplne jina uroven, kam se hrabe prvni dil. Celej film je takovej dravejsi, akcnejsi, vtipnejsi a je tu spousta skvelejch scen. Navic je taxik jeste vic nabusenej, Naceri je jeste vic ve forme a ke krutejm postavam Farcyho a Diefenthala se pridava Bouvet v roli krapet silenyho generala. Proste po vsech strankach lepsi film a z cele serie o taxi ten nejlepsi. Ale i tak ma slabsi momenty, kuli kerejm nedam maximalni hodnoceni.(26.2.2007)

Solidní pokračování s několika velmi povedenými scénami..... opět jsem se velmi dobře bavil, ale na jedničku to nemá....(27.9.2007)

Vůně či spíš zápach spálených pneumatik nás znovu zavádí do ulic francouzské Marseille...ďábelský taxikář Daniel Morales(Samy Naceri) opět dráždí závodní spojku svého vytuněného Peugeota 406, tentokráte však vyměnil spolujezdce - místo antitalenta na řízení a postrachmana všech autoškol Fredérica Diefenthala alias Emiliena vozí japonského ministra obrany!!...snímek z produkce Luca Bessona přiváží ve své nádrži směs nablýskaných aut, dobře provedené akce a humorných gagů počínaje šíleným šéfem marseillské policie vyžívajícím se v názvech svých rádoby operací a bandou členů jeho sboru, kteří mu na jeho operace brutálně kašlou a mastí radši karty, konče...vtipné scény a akční povaha snímku jsou vlastně jeho jedinou tažnou sílou, jelikož příběh je ubohý jako Emilienovo džudo...jde spíše o nahromadění zábavných situací než o souvislý příběh, ale dokud to nějaký trouba jako třeba já neproflákne, funguje to celkem dobře = nenudí to. 61 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(22.8.2006)

8 / 10 Adrenalínom napumpovaná Francúzka komédia v dynamickom a originálnom Krawczykovom poňatí poteší aj takých zaprisahaných anti-motoristov, ako som ja - a to autá v láske rozhodne nemám, vodičák som si robil dva roky a predstava výmeny pneumatiky či motorového oleja ma straší aj v snoch. Akákoľvek silná je ale moja averzia voči svetu rýchlych kolies, pred filmom s takýmto šarmom sa utiecť jednoducho nedá - najmä ak sa na vás rúti rýchlosťou 200km/h.(27.12.2005)

Stejně zábavný a možná ještě nabušenější než jednička, pořád je to v ukrutným tempu, stejně jako první díl. A taky zustala i většina herců, vlastně prakticky skoro všichni, takže se mohlo začít tam kde se v prvním dílu skončilo a ještě tomu něco přidat, což se povedlo a vznikla zábavná bláznivá komedie s potřebnou dávkou akce. A hlavně je to jedno z mála pokračování, který se téměř vyrovná svému předchůdci(11.10.2005)

Další průměr mezi francouzskými komediemi. Sice je tu pár dobrých scének a gagů, ale mě to neoslovilo. Celá série má sestupnou tendenci, doufám, že skončí u trilogie.(28.12.2005)

Už to nie sú tie obvyklé kultivované a inteligentné francúzske komédie, ktoré by sa občas aj hodili, no táto akčná pecka so štipkou šarmu a neandrtalizmu dáva tomuto žánru nový lesk a svojmu predchodcovi nebezpečne šliape na päty. Ešte stále je to totiž neokukaná zábavička. 85%.(6.12.2006)

Úplná pecka dámi a páni. Krawczyk naštartuje takú jazdu, že tých 88 minút ubehne rýchlejšie ako ta vytunovaná 307-ma. Čistá zábava. A Emma Sjöberg? Uff! 90%(9.6.2005)

No brain taškařice z Marseille, kde jde ze spálené gumy na asfaltu cítit rybina a otáčky motoru 406 jsou srovnatelné s otáčky taxametru pražského taxikáře. Francouzům nestačí, že pošlou na Japonsko Godzillu, oni se ještě musí poměřovat i v automobilovém průmyslu..(8.3.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12