rozpočet : ? tržby celosvetovo : $60,726,164(3.5.2007)

Při sledování jsem si vzpomněl na pana Trošku, protože i on točí podobně "vtipné" záležitosti. Tady je ovšem narozdíl od Kaneňáku přecejen větší rozpočet, povedené akční scény a jeden docela sympatický taxík. Dalším dílem pro mě série skončila nadobro. 50%(4.7.2015)

• bassator

30%(12.3.2009)

Parádní pokračování filmu, který ve světě akčních filmů udělal neskonalou kaňku a Lucovi Bessonovi dokázal, že stále umí psát slušné scénáře. Taxi, taxi je nad očekávání slušná komedie, kde Peugeot 406 stále kraluje silnicí, vše je nádherně originální, ať už náhradní díly nebo samotné scény a o co nejvíc jde, tak samotný příběh má stále co nabídnout a ačkoliv je tu jistá spojitost s jedničkou stále nakonec vznikla skvělá zábava, na kterou se jen tak nezapomíná. Parádní muzika z Pulp Fiction tu opět má grády a celé je to nad očekávání povedené. Což se rozhodně nečekalo. Většinou pokračování nestojí za nic. Tento možná už pomalu začíná blbnout s nesmyslnými chvílemi, přesto není tak extrémně hloupý jako další díly. Na sérii tohoto Marseillského taxíku je totiž něco opravdu krásného. Začátek je na vrcholu a pak postupně upadá tím způsobem, že druhý díl je stále slušný i když trochu blbější, třetí také není špatný i když ještě o trochu víc blbější a čtvrtý to završuje svojí blbost markantně nejvíc jak to završit jde. To nic nemění na tom, že jednička a právě dvojka jsou těmi nejlepšími díly na celé sérii, která proklouzla k divákům ladně a dost důrazně inovativním vstupem do světa akčních filmů. --- Lituju lidičky, ale před náma je nějakej turista a blokuje provoz. - Ale tohle vypadá spíš na závoďák. - Ne, nějakej šašek si vyzdobil kraksnu, aby oslnil holky.(17.10.2007)

Rozpočet FRF 70miliónovTržby USA $626,164Tržby Celosvetovo $66,400,000(z toho vo Francúzsku s tržbou $63,704,000)║ /40%/(16.11.2007)