poster

Taxi, taxi

 • Česko

  Taxi 2

 • Francie

  Taxi 2

 • Slovensko

  Taxi, taxi

Akční / Komedie / Krimi

Francie, 2000, 83 min

 • Gilmour93
  ***

  No brain taškařice z Marseille, kde jde ze spálené gumy na asfaltu cítit rybina a otáčky motoru 406 jsou srovnatelné s otáčky taxametru pražského taxikáře. Francouzům nestačí, že pošlou na Japonsko Godzillu, oni se ještě musí poměřovat i v automobilovém průmyslu..(8.3.2010)

 • Malarkey
  ****

  Parádní pokračování filmu, který ve světě akčních filmů udělal neskonalou kaňku a Lucovi Bessonovi dokázal, že stále umí psát slušné scénáře. Taxi, taxi je nad očekávání slušná komedie, kde Peugeot 406 stále kraluje silnicí, vše je nádherně originální, ať už náhradní díly nebo samotné scény a o co nejvíc jde, tak samotný příběh má stále co nabídnout a ačkoliv je tu jistá spojitost s jedničkou stále nakonec vznikla skvělá zábava, na kterou se jen tak nezapomíná. Parádní muzika z Pulp Fiction tu opět má grády a celé je to nad očekávání povedené. Což se rozhodně nečekalo. Většinou pokračování nestojí za nic. Tento možná už pomalu začíná blbnout s nesmyslnými chvílemi, přesto není tak extrémně hloupý jako další díly. Na sérii tohoto Marseillského taxíku je totiž něco opravdu krásného. Začátek je na vrcholu a pak postupně upadá tím způsobem, že druhý díl je stále slušný i když trochu blbější, třetí také není špatný i když ještě o trochu víc blbější a čtvrtý to završuje svojí blbost markantně nejvíc jak to završit jde. To nic nemění na tom, že jednička a právě dvojka jsou těmi nejlepšími díly na celé sérii, která proklouzla k divákům ladně a dost důrazně inovativním vstupem do světa akčních filmů. --- Lituju lidičky, ale před náma je nějakej turista a blokuje provoz. - Ale tohle vypadá spíš na závoďák. - Ne, nějakej šašek si vyzdobil kraksnu, aby oslnil holky.(17.10.2007)

 • Enšpígl
  ****

  Když člověk jede MHD skoro hodinu a pustí si tuhle jízdu tak to samo o sobě je za 2*. Když si k tomu přidám pořád vtipné dialogy i situace , nemohu jinak než zoopakovat mé hodnocení na chlup stejně , tedy i bez pytlíku jako u jedničky.(6.6.2006)

 • - Daniel Morales (Samy Naceri) opět jezdí v Peugeotu 406, ale tentokrát va faceliftovaném modelu. Japonský gang jezdí ve vozech Mitsubishi Lancer EVO6 (lskala)

 • - Film šel do kin v 836 kopiích, čímž pokořil ve francouzských kinech rekord, který předtím držel snímek Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999) se 797 kopiemi. (HappySmile)

 • - Cyril Raffaelli, který ve filmu ztvárnil roli učitele karate, pracoval na filmu také jako kaskadér a člen parkurového týmu. (korbitch22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace