• Francie

Taxi 2003

Akční / Komedie

Francie, 2003, 84 min

Chvílema zábavné, chvílema dosti trapné. Balancuje to mezi 2 a 3 hvězdičkama. Aaale vem to čert, dám 3.(18.4.2009)

Taxi séria si drží veľmi vysoký štandard. Tak ako predošlé diely aj tento je skvelý. Hoci tu trošku ubudli akčné scény, humor je tu stále a vo veľkom množstve. Komisár je neskutočný a tie blbosti, ktoré vytvára sú úžasné. Rovnako aj ostatné postavy mu skvelo sekundujú, teda okrem "čínského prírastku". Postava je zbytočná a od prvého okamihu, čo sa objaví na scéne je jasné, kto to je a čo bude nasledovať. Dej je trošku nelogický, ale miestami zaručuje skvelu zábavu. Tak ako Sylvester "Sly" Stallone v úžasnej úvodnej scéne. Fanúšikovia Rockyho Ramba si ho užijú, ten chlap má komediálny talent, o tom niet pochýb. Tento diel sa stretol so zápornými ohlasmi, ale ono to vôbec nie je zlé. Je to vtipné a ak by takéto filmy stále točil Luc Besson (teda produkoval) bol by som úplne spokojný. Myslím si, že sa nám vytvorila skvelá európska komediálna séria. Štvorkou by som nepohrdol :)(27.12.2005)

Sympatické pokračování taxíkovské série, která sice nepřináší nic nového, ale pořád nabízí slušnou porci zábavy plné nejrůznějších gagů a fórků. Přítomnost Sylvestera Stalloneho na začátku bylo příjemné zpestření, ale možná mohl zůstat ve filmu déle. A nápad s "bondovskými" titulkami se mi líbil, stejně jako tradičně krásná tuněná 406ka s netradiční "výbavou" na zasněžené stráně.(15.4.2007)

• Rominator

Potěšilo cameo Sylvestra Stalloneho jako Danielova (Samy Naceri) pasažéra, který se potřebuje dostat za dvacet minut na letiště a přitom se jim podaří předjet vysokorychlostní francouzský vlak TGV.(4.1.2014)

Naši hrdinové se vrací opět na scénu. Nyní bojují proti gangu Satna Clausů. Komisař Joubert z toho nemůže spát. A to ještě neví, že si hřeje hada na prsou. Ze Santa Clausů se vyklubou Číňani. Danielovo auto tentokrát využije i svou zimní výbavu. Ani Číňani nejsou neporazitelní. I když je vede záludná žena.(28.1.2013)

• - Sylvester Stallone, ktorý si na začiatku filmu strihol malé cameo, je vo francúzskej verzii nadabovaný. (m.a.t.o.)

• - Ve scéně, kdy Gibert (Bernard Farcy) padá padákem, ze vzdaleného pohledu řídí padák rukama. Při bližším pohledu se však jen drží lan. (Grid)

• - V úvodu filmu pasažér (Sylvester Stallone) vymotá hasičskou hadici až do konce. O scénu později je však hadina vymotaná pouze do poloviny. (Rill)