poster

Operace: Bílá bouře (festivalový název)

 • Hong Kong

  Sao du

 • Hong Kong

  掃毒

 • anglický

  The White Storm

 • anglický

  Metamorphosis

  (neoficiální název)
 • anglický

  The Cartel War

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Operácia: Biela búrka

  (festivalový název)
 • Japonsko

  Requiem: The Last Bullet

Krimi / Thriller

Hong Kong / Čína, 2013, 134 min

 • HAL
  ****

  Snaživý amatérský pokus o postmoderního Johna Woo na Go Pro kamery. Škoda že jen pokus, který nedotahuje jak mistrových schopností vypravěče, tak i akčního poloboha. Efektní to relativně je, i když až na nejdokonalejší nálet vrtulníků od Apocalypse Now nijak výjimečně (na rozdíl od filmů toho Woo), ale emotivní příběh pár přátel moc dohromady nedrží, a když pak dojde i na patetické tóny Amazing grace, tak už to skoro i fyzicky bolí. 7/10(13.5.2014)

 • Rominator
  ***

  Docela mě překvapuje, že na IMDb není v hrajících uveden Vithaya Pansringarm (na CSFD doplněn), který hrál thajského policejního důstojníka Mr. Choowita, protože jeho role nebyla zase tak malá. Akce nebyla vůbec špatná, ale chtělo to lépe rozvést příběh mezi třemi honkongskými polisty (Ching Wan Lau, Louis Koo, Nick Cheung) z protidrogové jednotky. Operace v Thajsku se trochu zvrtne a chování některých postav je potom divné a není v příběhu dostatečně vysvětlené.(6.8.2014)

 • Madsbender
  ****

  [IFF 2014] Stav hongkongskej kinematografie je mi dobre známy, ale nemám dôvod lamentovať nad ním. Predne, originalita je už takmer zabudnutý pojem a pokiaľ robíte to, čo vám ide najlepšie, zákonite prakticky nemôžete sklamať. Podmienkou správneho akčného filmu z lokálnej produkcie je zábavnosť, a tá Sao Du nechýba. Benny Chan neskladá len prostú poctu žánru, ale posúva hranice znesiteľnosti pre bežného diváka šialene preexponovanými prestrelkami a teatrálnymi emočne vyhrotenými scénami za sprievodu clivých husličiek a klavíra. Striedanie exotických lokácií a hviezdne obsadenie (i keď sa musím priznať, že som môjho obľúbenca Nicka Cheunga takmer nespoznal) dotvárajú skvelú kombináciu, ktorá je pre mňa ako nenásytného požierača žánrových filmov povinnosťou. 75%(17.11.2014)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Žánr hrdinského krveprolití je stále naživu ! White Storm mě velmi mile překvapil, jelikož je film extrémně zábavný od začátku do konce. Je to Áčkový, Erkový film, takže fanoušci akčních filmů se můžou těšit na strhující a krvavou Akci, při které jsem nedýchal a oči mi bleskly radostí. Příběh obsahuje spousta zajímavých zvratů, některé scény jsou tak perfektně vygradované, že jsem napětím začal šilhat a při jedné scéně alá Sofíína volba mi ukápla i slza. Hodně Over the Top, hodně přitažené za vlasy, ale kdo má tyhle nereálné akční jízdy v oblibě jako já, tak pod 4* nepůjde. Nářez!(30.1.2014)

 • Flipnic
  *****

  Sedím u psaní komentu s celým xichtem ubrečeným a přemýšlím, co vyplodit o zřejmě nejlepším akčím Hongkongském filmu roku ... Když železnou rukou a bouchačkama vládl Johny Woo a Yun-Fat Chow, a svými příběhy o přátelství, zradě a stovkách postřílených záporáků diktoval Světu jak má vypadat akční žánr, zdálo se, že jejich ohromné nadšení a asijskou hloubku pro "spravedlnost" nikdy nikdo nezopakuje ... Benny Chan to dokázal ... Ohromná, velkolepá, vymazlená a hlavně (!!!!!!) emocionálně totálně vygradovaná akční nálož je po mnoha letech zde !!! Něco takového jsem nezažil od dob práce zmíněných mistrů před více jak 20ti lety a naprosto mě to zaskočilo. Nejen, že akce, pokud se rozjede může v pohodě konkurovat Západnímu aktuálnímu "mistru akce" Sylvestrovy S., nejen, že vizual a barvy, kamera a střihy hravě konkurují těm nejlepším a nejvymakanějším Korejským peckám, vše naprosto dokonale ...a zde pojem "dokonalost" dostává ten opravdový význam ... podtrhuje emocionální jízdou a příběhem tří kamarádů od dětství, kteří se stali policajty a v dobrém i zlém si šli každý za osobní pomstou. To, co do třetiny vypadá jako tuctová akční kriminálka, se později rozjede nečekaným směrem v naprosto úžasně podaném dramatickém příběhu každého z nich, ... a když divák očekává, co jistě očekávat má, film mu uštědří v ději takový zvrat, že z toho padne klapačka na zem, a vyhrnou se slzy z očí (alespoň mě ...). Poslední třetina je pak to nejlepší akční grandiozní peklo o stovce mrtvých v dokonalé přestřelce a osobích soubojích. Dokonalá pocta a oslava Woo-ovských klasik, kdy divák vzpomíná melancholicky na podobné příběhy kamarádů v akci a přitom vše je zde nové, neokoukané a nic nevykrádá. Tento film mi připomněl moje mládí a přitom přinesl do světa akčního filmu mnohem víc, jeden z nejlepších akčních filmů, jaké jsem v životě viděl ... SKVOST!!!(4.2.2014)

 • Yuk-sau Ng

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace