Lidský rozměr

Andreas Dalsgaard

Heikki Färm

Jan Gehl

Søren B. Ebbe

Zajímavý dokument o městké struktuře. Líbily se mi některé úvahy, příklady a myšlenky, které zazněly od těch povolaných. Chválím také už zrealizované města či jen centra a náměstí, které jsme mohli díky porovnáním dvou pohledů poznat. Všeobecně mám rád dokumenty o našem světě, o člověku, přírodě a Lidský rozměr mi nabídl další oblast, která je určitě zajímavá a ani si ji moc neuvědomujeme. Human Scale dávám 75% - slabší čtyři hvězdy, ale prostě čtyři.(2.11.2014)

Nádherný dokument. Nemá smysl něco vymýšlet, vše naprosto přesně popsal Marigold.(24.9.2013)

[Febiofest 2014, Bratislava – 75%](24.3.2014)

Veľmi nadhodnotený dokument s výpovednou hodnotou maximálne na 30 minút. Prišlo mi to skôr ako reklama na Jana Gehla. Ako pedagogická pomôcka fajn, alebo vybojujme si späť chodníky, lebo mesto z nás sformuje auto! Zaujal ma predovšetkým robotický hlas rozprávača.(22.3.2014)

• Biopler

Klasická kecálkovina, ktorá neprináša riešenia, len suché konštatovania o tom ako natlačiť ľudí do miest. Pekné zábery miest mi ako jediné uktvú v pamäti.(29.7.2015)