Vojta Lavička: Nahoru a dolů

Vojta Lavička: Hore a dole

(festivalový název)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2013, 89 min

Časosběr, kterému se příliš nepodařilo vytvořit příběh ... a teď budu hádat, jestli je vina ve skutečné životní prázdnotě postavy, nebo v tvůrčím postupu.(29.6.2014)

• Gore

Tenhle dokument se Heleně Třeštíkové moc nepovedl, dost témat, které by stálo za bližší prozkoumání, je zde pouze naťuknutých a nedotažených (viz rozchod Vojty se ženskou, se kterou má dítě apod.)(30.6.2014)

Paní Třeštíková má dobrý pozorovací talent a Vojta Lavička je cokoliv, jenom ne řadový Rom. Sice je to zvláštní princip, kdy sledovaný převážně mluví o tom, co se mu stalo od doby, kdy se točilo posledně, ale nějaký obrázek o další části naší reality si z toho udělám (70%).(2.7.2014)

• Joostas

Film se nyní veze na aktuálním tématu tkzv.Romské problematiky.Pan Vojta Lavička je výtečný muzikant,jako téměř každý Rom,ba je i mediálně známý.Je to tedy takové Hádej, kdo přijde na večeři.To není typická romská situace, ale pomůže to možná trochu pomoci aktivistům na tomto poli.Ve státě, kde má každý druhý v palici vyvěšenou jižanskou vlajku jsem ale o dopadu filmu skeptický.A znám zajímavější Romy.(7.4.2013)

• Peytl

Bože mě netrestej... Vojtěchu!(28.1.2014)