Vojta Lavička: Nahoru a dolů

(festivalový název)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2013, 89 min

• Joostas

Film se nyní veze na aktuálním tématu tkzv.Romské problematiky.Pan Vojta Lavička je výtečný muzikant,jako téměř každý Rom,ba je i mediálně známý.Je to tedy takové Hádej, kdo přijde na večeři.To není typická romská situace, ale pomůže to možná trochu pomoci aktivistům na tomto poli.Ve státě, kde má každý druhý v palici vyvěšenou jižanskou vlajku jsem ale o dopadu filmu skeptický.A znám zajímavější Romy.(7.4.2013)

• Gore

Tenhle dokument se Heleně Třeštíkové moc nepovedl, dost témat, které by stálo za bližší prozkoumání, je zde pouze naťuknutých a nedotažených (viz rozchod Vojty se ženskou, se kterou má dítě apod.)(30.6.2014)

Klasický "třeštíkovský" dokument o poměrně úspěšném muži z romské komunity...(3.4.2013)

Něco tomu chybělo, nějaké dotažení. A taky si myslím, že pokud nějaká událost v životě dokumentovaného člověka hraje velkou roli, tak by jí měla být věnována náležitá pozornost. Jinak je pak výsledek zkreslený. Pokud bude paní režisérka ve sledování VL pokračovat, mohl by být další dokument již kompletnější.(12.3.2013)

Časosběr, kterému se příliš nepodařilo vytvořit příběh ... a teď budu hádat, jestli je vina ve skutečné životní prázdnotě postavy, nebo v tvůrčím postupu.(29.6.2014)