Vojta Lavička: Nahoru a dolů

Vojta Lavička: Hore a dole

(festivalový název)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2013, 89 min

Něco tomu chybělo, nějaké dotažení. A taky si myslím, že pokud nějaká událost v životě dokumentovaného člověka hraje velkou roli, tak by jí měla být věnována náležitá pozornost. Jinak je pak výsledek zkreslený. Pokud bude paní režisérka ve sledování VL pokračovat, mohl by být další dokument již kompletnější.(12.3.2013)

Klasický "třeštíkovský" dokument o poměrně úspěšném muži z romské komunity...(3.4.2013)

• Gore

Tenhle dokument se Heleně Třeštíkové moc nepovedl, dost témat, které by stálo za bližší prozkoumání, je zde pouze naťuknutých a nedotažených (viz rozchod Vojty se ženskou, se kterou má dítě apod.)(30.6.2014)

Myslím, že udělat špatný časosběr je téměř nemožné a voyerské pozorování v průběhu života by mě dost možná bavilo i kdyby byl objektem postarší dělník z velkovýrobny plastových kolíčků a Lavička je osobnodt alespoň trochu zajímavá, sice trošku zamrzí, že některým událostem je věnovaný zbytečně velký prostor a osobně bych třeba ocenil nějaký rozhovor s bývalou partnerkou, se kterou má Lavička dítě. Mimochodem, velice zábavné, kterak Lavička synovi vysvětluje, že David Matásek, se kterým dítko hraje divadlo býval skinheadem.(29.6.2014)

Časosběr, kterému se příliš nepodařilo vytvořit příběh ... a teď budu hádat, jestli je vina ve skutečné životní prázdnotě postavy, nebo v tvůrčím postupu.(29.6.2014)