poster

Otázky pana Lásky

Dokumentární

Česko, 2013, 75 min

Scénář:

Dagmar Smržová
(další profese)
 • Ceberus
  **

  Při vší úctě ke zpracovávanému tématu, dokument se mi zdál celkem sterilní, a to i přesto, že se kamery pohybovaly přímo v domě hlavního hrdiny. Film je to jistě poučný, na druhou stranu jsem očekával, že ve mě vzbudí i nějaké emoce, nicméně nestalo se tak. Pravděpodobně jsme byli ušetřeni záznamů těch "horších" schizofrenických momentů, i tak se ale dá z filmu odnést jistý nový náhled na tuto nemoc. Co se týče nálady, film navozuje celkově smutný dojem, přitom třeba film Nedotknutelní byl schopen i přes podobně smutný handicap nakonec přenést na diváka celkově pozitivní energii.(4.4.2013)

 • BigLebowski
  ****

  FNÁLE PLZEŇ 2013(25.4.2013)

 • PinokKio
  ***

  Jirka Láska si svými internetovými videoblogy vyklestil cestičku až na filmové plátno. Problém je, že i když se díváme na člověka se statusem schizofrenik, hlídajícího se před rozpolcením všelijakými tabletkami, vidíme v podstatě jen obyčejný příběh smutného přemýšlejícího kluka, co se sice nebojí na sebe upozornit, ale nejradši by nebyl ..(19.1.2014)

 • Vitex
  ****

  "Proč ne..?" v nejlepším slova smyslu, aneb film po formální i obsahové stránce tak neutrální, že nakonec při případném hodnocení hraje roli jen míra sympatie k protagonistům. Mimochodem, je to jeden z (nevtíravě) "nejpozitivnějších" filmů, co jsem kdy viděl. (PS: Ale uvidím, k čemu dostřízlivím..)(15.3.2013)

 • René.girl
  ***

  Dokument o rodině schizofreniků a nejvtipnější babičce na světě. 65%(4.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace