Labyrint: Útěk

• slovenský

Labyrint: Útek

Akční / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 2014, 114 min

Vůbec to nebylo zlé, očekávatelný příběh, nicméně dobře zpracovaný.(21.1.2015)

Prvních 30 minut skvělých v nadprůměrné dobrodružné podívané, která působí mnohem dospěleji, než kdy producenti dovolí takovým Hunger Games. Twillightem si pusu raději ani špinit nebudu. Pro mě překvapení s hororovými prvky a kdo má rád podobné útěky z vězení neměl by zase tolik váhat nad návštěvou kina. Čert ví jaké bude pokračování, osobně bych se velmi nerad dočkal dalších Resident Evilů. 60%(29.9.2014)

"Prohlašuji labyrintový test za naprostý úspěch." Já bych tedy byl při hodnocení tohoto testu poněkud střízlivější, ale kdyby to byl můj projekt, tak bych si taky trošku přihřál polívečku. Ovšem být v pozici laboratorní krysy, tak bych zase trochu ubral. Já jsem totiž schopný zabloudit i v prosté chodbě s nouzovými východy po dvou metrech. Z tohoto rozlehlého komplexu bych se mohl dostat pouze jízdou na zmateném rmutovi, ale to nikoho nenapadlo, takže museli vyrazit po svých. Mě to tedy celkem zaujalo, chvílemi i pobavilo, ale přesto mám poněkud jinou představu o tom, co by jedna solidně vypadající dívka dokázala vyvolat, kdyby byla vyslána mezi zástupy nadržených mladíků. Úcta a respekt to asi nebudou.(8.8.2016)

Kupodivu jsem dostal víc, než jsem čekal. Ze začátku se to jevilo jako přetestosteronovaná mezinárodní sbírka kyselejch xichtů, ale nakonec tam byl kyselej xicht jenom jeden. Ač to má chvílema neskutečný díry ve scénáři a některý věci z fyzikálního a sociálního hlediska opravdu neuvěřitelný (aneb, jsem stoprocentní heterosexuál a jsem tři roky jen mezi chlapama a když konečně přijde ženská, dělám jako by se nic nestalo... ale tak to by se ještě dalo pochopit, tvůrci nejsou asi tak perverzní jako já - 50 odstínů dítětě ... hihň hihň-, ale jak vydrží tolik hladovejch lidí celej měsíc žít z těch pár beden, co jim tam poslali, z jednoho prasete a z tý farmy metr krát metr?), tak i přesto se jedná o vysoce zábavnou jednohubku (dvojhubku- pokud udělaj druhej díl), která příznivce chlapeckých běhů, propocených trik a nepřírodních účesů rozhodně neurazí. Navíc potěší i poměrně příjemné obludy v podobě hnusných červoidních pavouko-kyborgů. Konec sice mohli trochu víc rozebrat a ten závěrečnej zvrat byl spíš jako klystýr navíc, ale i tak jsem spokojen a vzhledem k tomu, že The Giver byl o třídu horší, tak tady dám o hvězdu navíc.(1.3.2015)

Bavila jsem se, film výborně buduje napětí, všechna tajemství divák odkrývá spolu s hrdiny a nemá potuchy, jak to vlastně dopadne. Film mě velice překvapil, konečně se zde nevyskytuje žádná romantická linka, ale jde jen o holé přežití hlavních hrdinů. Debutující režisér Wes Ball odvedl dobrou práci. Škoda těch několika logických děr, které až moc bijí do očí a taky mě mrzelo, že se závěr už nedokázal více vygradovat, závěr totiž rozhodně není vrcholem filmu. Nic to ale nemění na tom, že po všech těch ostatních pokusech, které se snaží zopakovat úspěch Hunger Games, je tenhle jednoznačně nejlepší a větší úspěch by si zasloužil, už i kvůli velice sympatickému obsazení a snaze se přece jen v rámci žánru odlišit. 70%(21.9.2014)