Labyrint: Útěk

• slovenský

Labyrint: Útek

Akční / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2014, 113 min

Zprvu jsem na film vůbec nechtěl do kina jít, ale nakonec jsem mu šanci dal na popud ohlasů diváctva. Nakonec bych snímek definoval jako mírný nadprůměr, jelikož sliby v určité odlišnosti oproti divčím hrdinkám typu Hunger Games a Divergence (jedná se v podstatě o ten samý žánr, knižní předlohy jak přes kopírák) se ve mně nepodařilo naplnit. Klišé střídá klišé, tempo kolísá a příběh se alespoň trošku slibně rozjede až ke konci, aby (ne)velkolepý začátek trilogie zakončil - cliffhangerem (a to skoro až tím brutálním). Alespoň, že to obsazení nepříliš známých herců je ku prospěchu věci, hlavní hrdina Dylan O'Brien je celkem sympaťák a i na toho týpka z Millerových na tripu si zvyknete. Čekal jsem možná trošku víc, ale faktem je, že tyhle dětský romány teď jedou a to nejlíp tak, když se od sebe moc neliší...60%...[28.9.2014_Cinema City_Nový Smíchov](28.9.2014)

Kupodivu jsem dostal víc, než jsem čekal. Ze začátku se to jevilo jako přetestosteronovaná mezinárodní sbírka kyselejch xichtů, ale nakonec tam byl kyselej xicht jenom jeden. Ač to má chvílema neskutečný díry ve scénáři a některý věci z fyzikálního a sociálního hlediska opravdu neuvěřitelný (aneb, jsem stoprocentní heterosexuál a jsem tři roky jen mezi chlapama a když konečně přijde ženská, dělám jako by se nic nestalo... ale tak to by se ještě dalo pochopit, tvůrci nejsou asi tak perverzní jako já - 50 odstínů dítětě ... hihň hihň-, ale jak vydrží tolik hladovejch lidí celej měsíc žít z těch pár beden, co jim tam poslali, z jednoho prasete a z tý farmy metr krát metr?), tak i přesto se jedná o vysoce zábavnou jednohubku (dvojhubku- pokud udělaj druhej díl), která příznivce chlapeckých běhů, propocených trik a nepřírodních účesů rozhodně neurazí. Navíc potěší i poměrně příjemné obludy v podobě hnusných červoidních pavouko-kyborgů. Konec sice mohli trochu víc rozebrat a ten závěrečnej zvrat byl spíš jako klystýr navíc, ale i tak jsem spokojen a vzhledem k tomu, že The Giver byl o třídu horší, tak tady dám o hvězdu navíc.(1.3.2015)

Celkový dojem není nejhorší. I přes některé nevysvětlené a nelogické věci. Svět sežehlo slunce a vir, vy jste vyjímeční. To všechno super. Ale ty potvory se vzali kde? To jako vymyslel člověk? A i to monstrózní bludiště. Na to že svět je v hovnech, tak nějak moc materiálu, mechanismu, počítačů na jednom místě. A to nemluvím o zeleném parčíku uprostřed pouště :-) Ale dobrá. Film mě bavil. Příjemné sci-fi.(22.9.2015)

• H34D

Labyrintový běžec na mě působí jako narychlo spíchnutý a ledabyle sepsaný projekt, který se chce svézt na vlně komerčního úspěchu Hunger Games. Pryč je ta originalita a brutální svěžest filmů typu Saw 1 nebo Kostka, tahle pubertální kravina není schopna ani stanovit smysluplná pravidla, natož umístit do nich postavy, které by smysluplně a logicky jednaly. V Labyrintu se dějí věci podle toho, co zrovna potřebuje scenárista, přičemž většina zajímavých otázek zůstává nezodpovězena. Akční scény jsou při nejlepším průměrné, samozřejmě jsou chaoticky natočené a atmosféra také trpí, neboť při takto nejasném ději se divák nemůže do situace a charakterů řádně vcítit. 4/10(27.9.2014)

Rozpočet $34miliónovTržby USA $102,427,862 Tržby Celosvetovo $348,319,861Tržby za predaj Blu-ray v USA $17,720,641 //počet predaných kusov 871,681Tržby za predaj DVD v USA $20,415,080 //počet predaných kusov 1,126,818║ ďalšie mládežnícke post-apo, trošku už schémou oklieštené, stále na úteku, beží sa stále niekam príbehovo do neznáma, až človek má očakávania že ozaj príde niečo viac zmysluplné veľkolepé - odzbrojujúce, mladý sa delia na skupinky, dohadujú, hádajú, škriepia, snaha aj o hlbšie emócie sa ale skôr míňa účinkom... ale dobre, je to aspoň v slušnej réžii a postavy aj keď nijak preborne dajú sa zniesť, dúfam že sa takto rádoby nezaškatuľkuje aj Terminator Genisys, priemer nič viac /60%/(7.12.2014)

• - Natáčanie prebiehalo v Baton Rouge v štáte Louisiana a trvalo 60 dní. (Eoin)

• - Herec Dylan O'Brien (Thomas) mal štyri dni na to, aby si prečítal knižnú predlohu tohto filmu. (ShortyIC)

• - Dříve, než mělo natáčení začít, musela produkce najmout chytače hadů, kteří měli oblast natáčení vyčistit od případných plazů. (Stoka)