Labyrint: Útěk

• slovenský

Labyrint: Útek

Akční / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 2014, 114 min

"Prohlašuji labyrintový test za naprostý úspěch." Já bych tedy byl při hodnocení tohoto testu poněkud střízlivější, ale kdyby to byl můj projekt, tak bych si taky trošku přihřál polívečku. Ovšem být v pozici laboratorní krysy, tak bych zase trochu ubral. Já jsem totiž schopný zabloudit i v prosté chodbě s nouzovými východy po dvou metrech. Z tohoto rozlehlého komplexu bych se mohl dostat pouze jízdou na zmateném rmutovi, ale to nikoho nenapadlo, takže museli vyrazit po svých. Mě to tedy celkem zaujalo, chvílemi i pobavilo, ale přesto mám poněkud jinou představu o tom, co by jedna solidně vypadající dívka dokázala vyvolat, kdyby byla vyslána mezi zástupy nadržených mladíků. Úcta a respekt to asi nebudou.(8.8.2016)

Celkový dojem není nejhorší. I přes některé nevysvětlené a nelogické věci. Svět sežehlo slunce a vir, vy jste vyjímeční. To všechno super. Ale ty potvory se vzali kde? To jako vymyslel člověk? A i to monstrózní bludiště. Na to že svět je v hovnech, tak nějak moc materiálu, mechanismu, počítačů na jednom místě. A to nemluvím o zeleném parčíku uprostřed pouště :-) Ale dobrá. Film mě bavil. Příjemné sci-fi.(22.9.2015)

Kupodivu jsem dostal víc, než jsem čekal. Ze začátku se to jevilo jako přetestosteronovaná mezinárodní sbírka kyselejch xichtů, ale nakonec tam byl kyselej xicht jenom jeden. Ač to má chvílema neskutečný díry ve scénáři a některý věci z fyzikálního a sociálního hlediska opravdu neuvěřitelný (aneb, jsem stoprocentní heterosexuál a jsem tři roky jen mezi chlapama a když konečně přijde ženská, dělám jako by se nic nestalo... ale tak to by se ještě dalo pochopit, tvůrci nejsou asi tak perverzní jako já - 50 odstínů dítětě ... hihň hihň-, ale jak vydrží tolik hladovejch lidí celej měsíc žít z těch pár beden, co jim tam poslali, z jednoho prasete a z tý farmy metr krát metr?), tak i přesto se jedná o vysoce zábavnou jednohubku (dvojhubku- pokud udělaj druhej díl), která příznivce chlapeckých běhů, propocených trik a nepřírodních účesů rozhodně neurazí. Navíc potěší i poměrně příjemné obludy v podobě hnusných červoidních pavouko-kyborgů. Konec sice mohli trochu víc rozebrat a ten závěrečnej zvrat byl spíš jako klystýr navíc, ale i tak jsem spokojen a vzhledem k tomu, že The Giver byl o třídu horší, tak tady dám o hvězdu navíc.(1.3.2015)

Bylo velmi obtížné věřit potenciálnímu budoucímu Blockbusteru, kterého se uchopil v brandži úplně nový a nezkušený režisér, ale kupodivu to zvládl se stylem a s přehledem. Mladí herci charismatičtí , máme zde budoucí nadějné herce z nichž někteří před sebou mohou mít slušnou kariéru, tempo je velmi slušné bez jakýchkoliv hluchých míst, příběh je taktéž na daný žánr velmi vkusný a obsahuje nejeden parádní zvrat, akce je přehledná, velkolepá a neokoukaná, některé scény jsou tak skvěle vygradované, že jsou až napětím hmatelné a samozřejmě nepředvídatelnost je hlavní tahoun filmu, která nechává diváky v očekávání až do poslední minuty. Komu se líbil seriál Ztraceni, tak tohle funguje na podobný princip. 80%(2.10.2014)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,638 // Otvárací Víkend v USA: $32,512,804 //(27.11.2014)