Noc v muzeu: Tajemství hrobky

Night at the Museum 3

(neoficiální název)

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2014, 89 min

Prečo sa vracať k sérii, ktorá svojím druhým pokračovaním klesla ako u divákov, tak u účtovníkov štúdia. No preto, lebo pokračovanie bolo natoľko zábavné, že si zaslúžilo ešte jednu prehliadku. Pre stálych divákov tejto komerčne úspešnej ( po anglicky ) franchise, poviem len jedno - budete ( budeme ) mierne sklamaní. Tak ako pri ostatných pokračovaniach, kúzlo odišlo, a je to všetko šuma fuk. Ale dokáže táto hybridná fantasy komédia zaujať, aby neskĺzla do trápnosti ( čo aj v podstate urobila )? Áno! Zábavy je dostatok, záverečné disco je krásne nostalgické a jedno geniálne monumentálne cameo ( snáď najlepšia scéna filmu ) všetky ostatné neduhy maže. Poznám jeden recept, ako vytvoriť aj z otrepaného budúcu klasiku. Točiť to všetko s láskou.(22.12.2014)

|73%|Shlédnuto v kině. Tak přeci jenom – máme tu třetí díl a to pravděpodobně už závěrečný. Abych to na začátku shrnul s ostatními díly, tak první film: Neskutečná pecka, tam jsem se zasmál hodně, skvělé nápady, vtipné scény atd, takže jsem nakonec dal 5* (za me 90%), což jsem byl překvapen. Bena Stillera moc nemusím, ale zde mi sednul v těchto filmech. Pak přišel druhý díl a ten mě vyloženě zklamal. Jako celek to není špatný film, ale místy nudil a moc jsem se nezasmál, vtipné scény skoro vůbec nebyly, udělané to bylo opět výborně, ale přišlo mi to dost nezáživné, takže mi to stačilo vidět jen jednou. No a po letech přišel tento díl. A já byl zvědav, jak to dopadne. Dost jsem se obával, že to bude průměrné a nudné jako dvojka, to se naštěstí netsalo. Bylo to o dost lepší, ale zase to nepřekonalo jedničku. Ale co bych vlastně chtěl ? Nadprůměrný film to je a ty 4* jsem nakonec s radostí udělil. Stopáž byla krátká, tak tu nuda nehrozila. Vtipné to bylo (ne, tak jako v jedničce, ale zase o dost víc jak ve dvojce). Bylo to hezky spracované, příběh jednoduchý, prostě vše bylo tak jednoduché a nenáročné, že se zde ani nedalo moc kritizovat. Samozřejmě, už to má dost využitý potenciál, vlastně úplně už vyčerpaný, takže zde bylo vidět, že to tvůrci jen tak tak sesmolili, aby to vůbec vytvořili. Úplný úvod nebyl moc záživný, ale pak když začala předváděčka s postavami a zvířaty v muezeu, kde se začala hroutit zlatá deska, to bylo pěkné a i jsem se dost zasmál. Nějaké hluché místa zde byly, chtělo to víc nápadů přidat, kdežto to šlo dost mírnou cestou, ale dalo se furt na co dívat, nic mě teda nepřekvapilo, ale bavil jsem se. Ke konci to jasně jakoby skončilo, takže nejspíš poslední díl a jsem rád, jinač by tuhle sérii dost kazili, kdyby se dál pokračovalo. Hudba od Silvestriho se opět povedla. Potěšila tlustá herečka Rebel Wilson, takže tu jsem se fakt zasmál. Pak jsem si vlastně uvědomil, že hrála v Pot a krev.  No, takže co víc dodávat ? Já jsem se bavil. Nebyla to pecka, ale oproti dvojce velký skok dopředu. Film byl krátký, uteklo to rychle, pěkná oddychovka, kterou si někdy opět s radostí pustím. Jednička je ale furt nepřekonatelná.(21.12.2014)

Nejedná se o žádné veledílo, ale jako rodinný film působí tato již uzavřená trilogie celkem v pohodě a tak to také beru. Pokud člověk viděl předcházející dva díly, nic už ho nepřekvapí. Jedná se o sterilní dobrodružnou podívanou s "šaškem" Benem Stillerem a také Robinem Williamsem v jeho poslední roli...a o to bylo pro mě loučení s ním silnější. Z nováčků potěší snad jen Lancelot, který je napsán vtipně a výstižně a jistě si své fandy najde. Nic víc, nic míň, až to třeba jednou půjde v tv, jedním okem budu koukat, jinak se k trilogii nemám potřebu vracet. PS : Huge Ackman mě naprosto dostal :D...62%(19.3.2015)

Rozpočet $127miliónovTržby USA $113,746,621Tržby Celosvetovo $363,204,635Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,268,113 //počet predaných kusov 469,045Tržby za predaj DVD v USA $14,617,905 //počet predaných kusov 748,162║ ďalšie zbytočné pokračovanie, už druhé bolo dosť bez iskry, prázdne, tu to nie je ináč, len minimum vydarených scén, či frkov, prevažne sa bazíruje na trápnostiach, takže ide to dosť mimo aj na rodinnú komédiu, strata času ako prevažná časť podobných fantasy úletov či komédii /35%/(19.4.2015)

• Tommassi3

"Co je to za jméno Huge Eggman ??" ;)(30.4.2016)