Padesát odstínů šedi

Päťdesiat odtieňov sivej

Drama / Romantický

USA, 2015, 125 min

• paascha

uff, tak tohle snad jen jako další metoda mučení islámců z Al kakajdy(19.2.2015)

• Botič

Padesát odstínů šedi by měli promítat ve 4D kině, nechat se (z)bičovat sedačkou by mohl být možná i větší zážitek, než sledovat tuhle podnikavou dívku, kterak se dvě hodiny snaží vykřesat z dominanta romantické štěňátko. Neškodná blbina, které ten humbuk kolem paradoxně hodně ubližuje. Příště míň kecat a víc plácat.(14.2.2015)

Za prvé jsem ráda, že jsem nečetla knihu a tak jsem nebyla ničím ovlivněná až na fakt, že se kolem tohoto filmu nadělalo tolik humbuku. Ale jsem tvor zvědavý a chtěla jsem si udělat svůj vlastní názor. Takže scénář mě opravdu nijak zvlášť neoslnil. Do poloviny jsem měla pocit, že se dívám na Pretty woman v jiném hávu, ale přece jen tušení budoucích věcí, tomu dávalo jiný odstín. A tady začíná asi ta kontroverze mnohých uživatelů. Takže za mě byla Anastasia v podání Dakoty Johnson tou, která svým zjevem a hereckým podáním zcela určitě táhla celý tenhle projekt na sto procent. Jí jsem věřila absolutně všechno, byla famózní. Ano, tohle byla skutečná zamilovanost spojená s naivitou. Zamilovaný člověk dělá věci, které by za normálních okolností považoval za směšné, uvažoval a jednal by rozumně. Tancovali jste někdy na Beethovenovu devátou symphonii ? Myli jste okna sprejem na koberce? Takže jsem se nedivila Anastasii, že byla schopná poddat se tak zajímavému a navíc pohlednému muži, jakým byl Christian. A ty sexy chvilky byly přece roztomilý:-) U Dormana jsem dost přemýšlela o tom, proč byl takový, jaký byl a mnohé to silně iritovalo. Našla jsem si jedno možně vysvětlení. On byl přece miliardář, který musel vystupovat velmi uhlazeně, representativně a disciplinovaně, tudíž bylo absolutně nemožné hledat u něj nějaké výrazy vášně, či jiných emocí. A navíc byl ovlivněn i mnohými faktory z jeho minulosti, kde jsem se toho dozvěděla minimum, ale jeho poznámka o padesáti odstínech šedi je přece dost výmluvná. Nicméně jeho SM scénkám a dominanci jsem moc nevěřila, to přiznávám, ty byly místy opravdu až úsměvné. Až téměř ke konci v reed komůrce jsem konečně zaregistrovala jeho běsy v očích, ale jen mírně, k alfa drsnému samci měl opravdu dost daleko. A byly momenty, kdy jsem měla pocit, že se snad karta obrátí, Ana uměla velmi rozhodně říct to své ANO a Chris poslechnul na slovo:-) V The fall byl přece jen dokonalejším sériovým vrahem mladých roštěnek, zarostlý, temný a zlověstný. Dávám tři, protože s jistotou vím, že se na případné pokračování podívám a s dvojkou bych si připadala pokrytecky.(22.4.2015)

• Renton

Pěkný film (filmařsky) a jako komedie alespoň v úvodu dobré a funkční (což je úplný opak toho, jak měl působit). V pozdější fázi průměrná dívčí pohádka bez hlubší psychologie (špatné drama) a nevyvážený poměr cukrování a bičování (špatná romantika)... Oh, ale koukám, že venku prší, tak se jdu rychle projít, abych taky trochu zvlhl.(28.2.2015)

• Xmilden

Pravěpodobně nejvíce nenáviděný film mužské části populace a naopak nejlepší film všech dob pro ženskou část publika. Důvody proč to takhle je by zabraly celé stohy papírů a zřejmě bychom se ani pak očekávané konečné odpovědi nedočkali. Za sebe povím tolik. Viděl jsem to taky. Určitě často u některých filmů s Nicolasem Cagem trpím více. Pokud kritizovat tak zcela jistě hlavního hrdinu. Už casting je velmi nevěrohodný. Tenhle fracek že je úspěšný obchodník? Postavě by objektivně mělo být kolem 35, takže herecká volba, velmi špatná. Chování postavy? Vyhledá si kde pracuje, jenže po záchraně před jednoucím autem jí pohladí s tím že spolu nemůžou být. Ona to vezme..... Poté jí začne psát, volat.. ona se s ním setká. On jí ukáže že tvrdě šuká místo aby se miloval, takže se s ní pomiluje. Než odejde, dá jí smlouvu, ale vlastně spolu podle něj nemůžou být. Zamiloval se do ní. Ona studuje smlouvu. Chová se k němu ledověji, takže jej to vyrajcuje. Načež ji znovu pomiluje, jenže on rád šuká tvrdě. Takže jí dá malou ukázku. Ona mu neřekne že musí do Georgie. On se naštve. .... Přijede za ní. Vezme ji na vyhlídkový let. Jenže on trpí. Oni spolu prostě nemohou být, protože on se neumí zamilovat. Ona za ním příjde, aby jí ukázal jak to tedy má rád, načež dostane páskem po prdeli. To neměl dělat! Vše je špatně. On je zamilovaný. Ona jej nechce. Už nikdy více! Konec první části. Holky jsou vlhké až na zadku. Chlapi se otráveně koukají do stropu,a přemýšlí nad tím kterej debil by se dokázal chovat ještě více jako absolutní dement, aby s ním ženská chtěla trávit alespoň sekundu svého času. Nechci aby film zakazovali nebo něco podobného. Tohle je názorná studie o tom, co dokážeme příjmout my chlapi. A to co se naopak líbí ženám a co vše dokáží odpustit na úkor předvídatelného příběhu, které většina z nic tolik miluje. 20%(11.4.2015)