poster

Padesát odstínů šedi

 • USA

  Fifty Shades of Grey

 • slovenský

  Päťdesiat odtieňov sivej

Drama / Romantický

USA, 2015, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -bad-mad-wolf-
  odpad!

  Frajer za znění popových cajdáků dobývá pipinu, aby jí mohl řádně nasekat. Dvě hodiny menstruačně červené knihovny, jejíž eroticky-společenská umělohmotnost a cílenost na nadržené fanynky je tak zřejmá, až je vlastně zhola zbytečné, aby na film kdokoliv jiný chodil. Sice ho natočila ženská, která souloží s Kick-assem, v tomhle případě ale dostává na prdel především divák.(21.2.2015)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Před dvěma lety byla knižní předloha snímku literárním hitem. Čistému vše čisté, než mi můj otec napsal mailem svůj dojem z knihy (mj. zmínil, že péro se mu u toho ani nezachvělo, tatínek je otevřený člověk a servítky si nebere), myslela jsem, že to je kniha o technice kresby a jen jsem se divila tomu, kolik lidí v MHD to čte. Na film bych nešla, nebýt kamarádky Melorky, která to chtěla vidět. Ona v Anglii, já v Praze, sladily jsme čas a vyrazily. Čekala jsem zoufale upachtěnou nudu, červenou knihovnu, brutální S/M scény a milostný vztah jak na houpačce. Dostalo se mi pohledu na intimní partie ženské s ohavným ksichtem, poprsím a pekelným účesem, zato s hezkým zadkem, nohama a náhrdelníkem. Autorka si zjevně plete dominanci s despotismem, submisivitu se stupiditou, role v sadomasochismu a pokud si takhle plete všechno se vším, polévku nejspíš servíruje do nočníku. Skutečnost, že absolventka oboru anglická literatura si slovo submisivní musí googlit, je stejně na hlavu postavená, jako že dominantní muž poletí za partnerkou jen proto, že mu nezvedla telefon. Tajemství a mnohovrstevnost pana Greye nevyplývají z ničeho, na čem vybudoval své impérium (v 27?), z toho není patrné, ale pokud počítám, že školu ukončil v řádném studijním programu, budoval to impérium čtyři roky. Za takovou dobu můžete svůj obchůdek s tkaničkami prohlásit za opravdu dobře zavedený. Sexuální scéna "tenkrát poprvé" působila velmi věrohodně, škoda jen, že si pan Grey zozepnul košili a spadly mu i kalhoty, mě tahle filmová zkratka rozesmála. Ne poprvé a ne naposled jsem byla jediná v sále, kdo se smál. Přejme Anastasii jejího prince na bílém koni. Ženy zkušené vědí, že úskalí bílého koně je v tom, že překáží v obýváku a nemá ohledy ke koberci paní domácí. Není to film podprůměrný z důvodů, které jsem čekala, ale z jiných. Ještě že to nenatočili ve 3D, ale to přijde, hádám, s dalším dílem. Co se mě týče, mnoho odstínů šedi má mít činčilí kožíšek a ne chlap, který není ani tak mnohovrstevný, jako magor.(14.2.2015)

 • Aaron.
  *

  A nějaký příběh by nebyl? Sexuální fantazie autorce nic neříká? Opravdu "REDRUM" nic lepšího nenabízel? Chvíli jsem si říkal, že to nebude tak strašné, ale s přibývající stopáží přibývalo i na trapnosti dialogů a hlavní dvojka se pořád zamotávala do toho stejného, z čehož stejně nic nevzešlo. A vrcholem zvrhlého Greye a mých nervů bylo nikoliv "pětadvacet", ale šest ran na holou. Elfman + McGarcey = 1*(10.4.2015)

 • HoneyBunny
  ***

  A pak že chlapy nemůžou být hysterky! Ne vážně, opravdu nechápu ty nenávistné výkřiky založené na ničem. 50 Shades je totiž vlastně neškodný pokus o romantiku (která na mě nefungovala, protože Dornan s Johnsonovou nemají mezi sebou skoro žádnou chemii). Ano, nějaká ta pouta, pásky a bičíky se tu najdou, ale nic divokého to opravdu není. V jádru je to příběh o holce, co se zakouká do chlapa, kterému se v dětství něco ošklivého stalo, a on se teď děsí intimity. Příjemně mě překvapily dvě věci - občasný humor v první půlce filmu a postava Anastasie. Kdo ji srovnává s Bellou z Twilightu, ten je úplně vedle. Ana ví ,co chce, vyjednává si podmínky a Christiana má skoro celý film omotaného kolem prstu (až mi ho bylo na konci filmu líto) - narozdíl od Belly jen pasivně nečeká, až si pro ní mužský hrdina přijde. No, a to je vlastně vše. Jako film je 50 Shades těžký průměr a ona romantika tam alespoň pro mě bohužel nefunguje. Ale opravdu mě neuráží jako některé pánské královny dramatu tady kolem.(24.3.2015)

 • Jacinda
  ***

  Jackson natočil Pána Prstenů a předvedl, že se dá kniha zfilmovat kvalitně. Někdo stvořil hrůzu jménem Legend of the seeker a předvedl, že se dá Terry Goodking neopakovatelně sprznit a z geniálního díla vznikne filmová megasračka. Sam Taylor udělal z knižního braku film normální úrovně. Jamie sice není hezoun, Dakota hraje stylem nesmím-zvednout-hlas-ani-o-jeden-decibel, ale je to podle knihy a dopadlo to asi nejlíp jak mohlo. Pravděpodobně jsem viděla nějakou podivnou cenzurovanou verzi ale stačilo mi to. Z Odstínů je nejlepší soundtrack - pár skladeb je opravdu velmi! kvalitních a už si je poslouchám v mobilu. Film vidět znovu nemusím ale vezmu-li to po filmové stránce, průměr.(29.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace