Syn zmaru

Scénografie:

Fiona Crombie

Kostýmy:

Terri Lamera

Přes malá klopýtnutí, mezery, a pár nelogičností je Son of a Gun snímkem drsným a nenudícím, přičemž se o Váš zájem stará hlavně McGregor, který je vedle nevyrázné psychologie hlavní postavy (jak leklá ryba hozena do vody) zkrátka k nepřehlédnutí.(6.9.2015)

Brenton Thwaites jako milej i inteligentní kluk co svým hereckým výkonem neurazí a Ewan McGregor bez kterého by nemělo ani smysl film dokoukat. Zbytek snímku je takový průměr co místy umí překvapit, ale vždy to trochu čekáte. .... HODNOCENÍ: 60% (3*)(14.1.2016)

Sice jsem čekal trošku víc, ale i tak se jedná o dobrou žánrovku, která se příliš nezabývá scénáristickými veletoči a s neuchutajícím tempem spěje k závěrečnému rozuzlení. To bylo na mě sice trošku přepálené, ale to vem čert. Herci dobří, ačkoliv ústřednímu adolescentovi jsem nejprve nemohl přijít na chuť. Naopak McGregorovi se povedlo vymanit se ze škatulky pravověrných klaďasů a i když jeho postavu nelze označit vyloženě za zápornou, mě se jeho výkon líbil. 65%(8.1.2015)

Je to tuctova zanrovka, ktora neprinasa absolutne nic nove. Po cely cas to ide po vyznacenych zanrovych klise a ani raz ich nenarusia niecim sviezim. Horsie je ze ani tie zanrove pripriety nie su naplnene nadpriemerne. Najlepsie dopadla prva tretina pri ktorej este netusite kam bude film smerovat a sceny vo väzeni maju slusnu atmosferu. Lenze akonahle sa hlavny hrdina dostane z basy, tak sa atmosfera vytrati a film prepne na nudneho autopilota. Akcne sceny su prehladne natocene ale pôsobia sterilne. Hlavny hrdina je bez stipky charizmy. Dokial je za vyplaseneho zajaca, tak jeho postava este funguje, ale akonahle sa ma postupne vzchopit, tak uplne zlyhava a jeho osud vas prilis nezaujima. Ewan McGregor je obsadeny proty svojmu klasickemu sterotypu a ako drsny gangster prilis nefunguje. Ani na chvilu som mu tu drsnost neuveril. Ale cenim si, ze skusil nieco nove. Finale so svojou akoze strhujucou pointou vyznelo dost komicky a pokladam ju za zbytocnu. Takze vysledok je tuctova zanrovka, v ktorej zabavnost po nadejnom zaciatku klesa a na konci sa dostane do podpriemeru. 5/10.(14.1.2015)

Drsný vězeňský úvod, kdy se nejde ve sprše pro mýdlo daleko, je na Zezbraněsynovi de facto to nejlepší, pak už jen následuje odfláknutý heist motiv a oplétačky s ruskojazyčnou mafií, která je (a to už je průhledné jak půllitr s vodkou) opět krajně lstivá a proradná. Prapor trochu drží netypicky obsazený šimpanz s kouzelným přízvukem, to parťák z tlupy bonobo je stejně otřesný jako v Maleficent. Jeho romantická linie zloděje a štětky přináší jen samoúčelnost a otravnost, vždyť i kamarádské pouto mezi těmi starými kriminálníky bylo přesvědčivější. Závěr s lodí, prádelnou a fotkou už jen utvrdí v přesvědčení, že se nehrály šachy, nýbrž jen dáma a to ještě s chybějícími kameny..(14.4.2015)