poster

Syn zmaru

 • Austrálie

  Son of a Gun

Akční / Krimi / Drama

Austrálie, 2014, 110 min

Režie:

Julius Avery

Scénář:

Julius Avery

Kamera:

Nigel Bluck

Hudba:

Jed Kurzel

Střih:

Jack Hutchings

Scénografie:

Fiona Crombie

Kostýmy:

Terri Lamera
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mirokukii
  ***

  Přes malá klopýtnutí, mezery, a pár nelogičností je Son of a Gun snímkem drsným a nenudícím, přičemž se o Váš zájem stará hlavně McGregor, který je vedle nevyrázné psychologie hlavní postavy (jak leklá ryba hozena do vody) zkrátka k nepřehlédnutí.(6.9.2015)

 • JASON_X
  *

  Nejapný a nechtěně komický australský pokus o "děsně cool" gangsterku. Cílová divácká skupina - teenageři, nebo mentálně retardovaní jedinci => její ideální divák je mentálně retardovaný teenager. Nejvtipnější z celého filmu je McGregor coby vězeňský kápo a nebezpečný recidivista, to je asi stejný trapas, jako kdyby... jako kdyby ho hrál třeba Justin Timberlake. Nebo třeba jako kdyby Rihanna hrála intelektuálku. Nebo jako kdyby šeredný tranďák Miloš Jovović hrál ženskou. No ale hraje v tom jedna fakt pěkná roštěnka a jeden fakt pěknej šampón a je v tom supr muzika a dranděj tam rychlý auťáky a střílí se tam z bouchaček, takže nepochybuju, že klukům a holkám se to bude mocinky líbit. A vůbec jim nebude vadit, že to vypadá, jako kdyby scénář včetně akčních či bojových scén napsala nějaká mužská verze Rosamundy Pilcherové.(3.1.2015)

 • Gilmour93
  ***

  Drsný vězeňský úvod, kdy se nejde ve sprše pro mýdlo daleko, je na Zezbraněsynovi de facto to nejlepší, pak už jen následuje odfláknutý heist motiv a oplétačky s ruskojazyčnou mafií, která je (a to už je průhledné jak půllitr s vodkou) opět krajně lstivá a proradná. Prapor trochu drží netypicky obsazený šimpanz s kouzelným přízvukem, to parťák z tlupy bonobo je stejně otřesný jako v Maleficent. Jeho romantická linie zloděje a štětky přináší jen samoúčelnost a otravnost, vždyť i kamarádské pouto mezi těmi starými kriminálníky bylo přesvědčivější. Závěr s lodí, prádelnou a fotkou už jen utvrdí v přesvědčení, že se nehrály šachy, nýbrž jen dáma a to ještě s chybějícími kameny..(14.4.2015)

 • Kaka
  ***

  Skromná krimi žánrovka, kde jsou specielně některé prvky (precizní vzhled a ztvárnění záporných postav, akce a práce se zbraněmi) na hranici dokonalosti a Michael Mann musel když ne radit, tak minimálně spokojene vrnět u projekce. Jenomže některé pasáže jsou dlouhé a příběh nikterak objevný. Spoustu vedlejších postav o kterých nic nevíme a ani se nedozvíme. Vše na sebe strhávájí pouze tři hlavní charaktery a svět kolem jakoby povětšinou ani neexistoval. Na Austrálii určitě super počin, je ale ještě co tunit.(19.6.2016)

 • Wacoslav1
  odpad!

  Totální čurákovina a trapnost, že nestojí ani za dehonestaci. Přesný a výstižný komentář : JASON_X 0%(11.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace