Syn zmaru

Scénografie:

Fiona Crombie

Kostýmy:

Terri Lamera

"Je to obchod. Na sentiment není místo." A místo se nenašlo ani pro zábavné odlehčení, protože tohle je drsný příběh a do něj humor nepatří. Škoda, já bych tam pár hlášek uvítal. Takhle jsou pro mě zajímaví snad jen gangsteři hrající šachy a mstící se za každou zradu. Já sice neumím myslet o tři tahy dopředu, ale v tomto případě ani mně po netradičním zahájení nečinilo nejmenší problém odhadnout, kdo obětuje levé křídlo, kdo zasune do dámy a komu upadne ve vězeňské sprše král na zem.(14.4.2016)

Drsný vězeňský úvod, kdy se nejde ve sprše pro mýdlo daleko, je na Zezbraněsynovi de facto to nejlepší, pak už jen následuje odfláknutý heist motiv a oplétačky s ruskojazyčnou mafií, která je (a to už je průhledné jak půllitr s vodkou) opět krajně lstivá a proradná. Prapor trochu drží netypicky obsazený šimpanz s kouzelným přízvukem, to parťák z tlupy bonobo je stejně otřesný jako v Maleficent. Jeho romantická linie zloděje a štětky přináší jen samoúčelnost a otravnost, vždyť i kamarádské pouto mezi těmi starými kriminálníky bylo přesvědčivější. Závěr s lodí, prádelnou a fotkou už jen utvrdí v přesvědčení, že se nehrály šachy, nýbrž jen dáma a to ještě s chybějícími kameny..(14.4.2015)

Já jsem královsky spokojena. Je to perfektně natočené, výborně zahrané a ta hudba tomu dodává tu pravou vořechovou atmosféru!(6.3.2015)

Dobrej,nekomplikovanej australskej thriller s trochou akce.K dokonalosti ale samosebou něco chybí.Lepší obsazení toho mladýho floutka,tohle bylo strašný,neschopný ucho.Bejt to někdo,kdo se fakt umí vohánět,mohlo to bejt pěkně třaskavý.Hrozně málo času věnováno samotný loupeži,a pak konec.Dost rychlej,představoval bych si to jinak.Škoda.60%.(29.1.2015)

• Wacoslav1

Totální čurákovina a trapnost, že nestojí ani za dehonestaci. Přesný a výstižný komentář : JASON_X 0%(11.1.2015)

• - Film je inšpirovaný knihou „The Post Card Bandit“, ktorej autorom je Brendan Berichon – učeň známeho bankového lupiča Brendena Abbotta. (MikaelSVK)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Západnej Austrálii a na autentických miestach, akými sú doly v Kalgoorlie či väznica s maximálnou ostrahou v Casuarine. (MikaelSVK)