Syn zmaru

Julius Avery

Julius Avery

Nigel Bluck

Jed Kurzel

"Je to obchod. Na sentiment není místo." A místo se nenašlo ani pro zábavné odlehčení, protože tohle je drsný příběh a do něj humor nepatří. Škoda, já bych tam pár hlášek uvítal. Takhle jsou pro mě zajímaví snad jen gangsteři hrající šachy a mstící se za každou zradu. Já sice neumím myslet o tři tahy dopředu, ale v tomto případě ani mně po netradičním zahájení nečinilo nejmenší problém odhadnout, kdo obětuje levé křídlo, kdo zasune do dámy a komu upadne ve vězeňské sprše král na zem.(14.4.2016)

Šachy, dámy a pánové! Když už nemám čas hrát je ani GTA tak proč se jen nepodívat. Tři parádní akční scény, skvělý McGregor v trochu netradiční poloze a hlavně poctivá režisérská práce - Avery kráčí v Mannových stopách. Jen by mě zajímalo jak se zlaté cihly mění v klasické papírovky. Dejte ho do mrazáku.(1.1.2015)

Skromná krimi žánrovka, kde jsou specielně některé prvky (precizní vzhled a ztvárnění záporných postav, akce a práce se zbraněmi) na hranici dokonalosti a Michael Mann musel když ne radit, tak minimálně spokojene vrnět u projekce. Jenomže některé pasáže jsou dlouhé a příběh nikterak objevný. Spoustu vedlejších postav o kterých nic nevíme a ani se nedozvíme. Vše na sebe strhávájí pouze tři hlavní charaktery a svět kolem jakoby povětšinou ani neexistoval. Na Austrálii určitě super počin, je ale ještě co tunit.(19.6.2016)

Překvapilo mě, že australský režisér pro hlavní role použil Skota a Švédku. Přitom v domovské Austrálii má dost možností a výběrů a nemusel by zacházet až takhle daleko přes moře, oceány a sedmero pohoří. Nicméně dobrá...budu to s tím brát. Je fakt, že herci jsou to pozitivní, co tahle kriminálka může nabídnout. Ewan, Alicia a Brenton se tady vysloveně vyšperkovali. Vyšperkovali se ale na příběhu, který je, bohužel, průměrnou gangsterkou dnešní doby. Až moc jednoduše vypráví jednoduchý příběh. Nevysvětluje proč mlaďák, kterej někde ukrad nějakou twixku skončil s největšími vrahy Austrálie. Také nevysvětluje, proč se stejný mlaďák nechal tak uhranout jedním gaunerem. A samotný sluníčkový závěr tomu taky bůhví jak nepomohl. Na to, jak dobře je film natočený, je příběh až moc snadnej a jednoduchej. To by tu pak loupil každej druhej jouda z autobusové zastávky načichlé levným vínem a pivem značky Pivoj.(1.6.2016)

Mám australské filmy rád. Jsou jiné, než bezpřeze tupá velkoprodukce Hollywoodu všezaplňující naše mozky v našem regionu. Možná by nebylo špatné přeladit na jinou vlnu.. Tato produkce za několika moři má nám více co nabídnout.!!(14.12.2015)