Smichejte Killing, Wallandera a vraždy v Midsomeru a máte Broadchurch. Vysledkem je moc prijemna kriminalka s velmi dobre zahranymi postavami detektivu, zejmena pak zabavne "napresdrzku" Tennantem. Pekne se to rozjizdi, pokud vam nevadi postupne vrstveni detailu / souvislosti a klidnejsi tempo vypraveni, prijdete si pravdepodobne na sve.(24.3.2013)

Príjemná štúdia spájajúca nielen postup vyšetrovania jednej vraždy, ale aj kresbu jednotlivých ústredných postáv príbehu. Divákovi sa postupne odhaľuje ukáža práce polície pri pátraní po páchateľovi. Rovnako ako jej omyly zahŕňa aj všetky jej pokroky. Odhaľuje spleť vzťahov obyvateľov mestečka Broadchurch a okrem výborného vykreslenie postáv hlavných vyšetrujúcich detektívov, sa zameriava sa aj na rodinu zavraždeného a prácu a vplyv médií na samotné vyšetrovanie prípadu.V celom seriály sa vynímajú najmä herecké výkony Davida Tennanta a Olivie Colman, ktorý svoje postavy stvárnili skutočne excelentne. Odhalenie osoby vraha a celkové ukončenie série bolo pre mňa skutočným prekvapením.(24.9.2013)

Když si zvyknete na pomalé tempo seriálu, na podivné postavy a zapamatujete si, kdo je kdo, tka je to vážně silný a emotivní zážitek. Hlavně nečekaný závěr. Druhá série je naprosto jiná, i když jsou tam stejné postavy a navazuje na první sérii. Jsem zvědava na pokračování.(1.10.2016)

1. řada: 100%. 2. řada: 85%. 3. řada: X%. 4,5*.(8.4.2015)

Znepokojující drama, která mě až do poslední epizody drželo v napětí. Otázka, kdo je vlastně vrahem visela stále ve vzduchu a já v průběhu seriálu podezříval snad úplně každého, až na pravého viníka. Nejvíc mě zaujalo lynčování "pedofila" a taky jsem si oblíbil časté užívání slůvka "bloody". Jinak mě k seriálu přitáhlo hned několik věcí, počínaje britskou angličtinou přes dobré recenze až po obsazení. Jako fanoušek Doctora Who jsem rád znovu viděl nejen samotného Doctora (Tennant coby Alec Hardy), ale i Roryho (Darvill jako pastor Coates). Jen si trochu nedovedu představit, jak bude souviset druhá série. 80 % *** Druhá série přichází s něčím trochu jiným než bylo zvykem v první sérii. Ta člověka držela v očekávání, kdo je vrahem. Druhá člověka drží v očekávání, jak dopadne soudní proces s "vrahem". Pokračuje odhalování tajemství všech zúčastněných, které vyvolává otázky. Zároveň se během toho řeší případ, který si přinesl Hardy z minulosti (Sandbrook) a oba se proplétají až do úplného konce, kdy přijde rozuzlení obou případů. Upřímně řečeno, druhá série mi přišla o něco slabší. Možná to bylo tím procesem, možná tím, že případ Sandbrook nedostal tolik prostoru jako tomu bylo u prvního případu a nedokázal mě vtáhnout. Možná to bylo tím, že se vyprávění soustředilo na dvě věci. Přesto se na třetí sérii s chutí podívám až na ní přijde řada. 70 %(25.1.2014)

• - V skutočnosti jediný, kto od začiatku poznal identitu vraha, bola Olivia Colman. Na prvom konkurze jej to tvorcovia prezradili, chvíľu na to jej však telefonicky oznámili, že si to rozmysleli a že nikto z hercov nesmie vedieť, kto je vrahom. Takže Olivia musela držať meno vraha celú sériu v tajnosti. (Vladimirovna)

• - Charlotte Rampling (Jocelyn Knight) a Marianne Jean-Baptiste (Sharon Bishop), které ve 2. sérii seriálu hrají advokátky stojící na opačných březích, si již spolu dříve zahrály ve filmu Tonyho Scotta Spy Game (2002). (jezurka42)

• - Postava Paula Coatesa bola napísaná priamo pre Arthura Darvilla. Tvorca seriálu Broudchurch - Chris Chibnall - Arthura oslovil, keď sa stretli na natáčaní Doctora Who (2005). (The M)