Nejvíc si mě získali tou částí po odhalení vraha.(4.8.2013)

Nejlepší překvapení roku. Detektivka, kde vražda malého chlapce v přímořském městečku nutí obyvatele v rámci vyšetřování poodhalit svá tajemství, která by spíše měla zůstat skryta, jelikož důsledky jsou spíše zničující. Finální díl je emocionální jízda, která se kouká velmi obtížně, jelikož dokáže rozdrtit city a zároveň si člověk uvědomuje, že je potěšen z kvality seriálu. 10/10 Season 2: 9/10. Překvapivě se pokračuje v ději a druhá sezóna je něco napůl mezi soudním dramatem a menší detektivkou, kdy Hardyho dostihne jeden starý nedořešený případ, který už byl naznačen v první sérii. Mírně slabší, ale i tak stále neskutečně emotivní, výborně natočené a zahrané. Navíc ta anglická pobřežní krajina je tak nádherná. 9/10. Ale už vůbec nevím, kam se bude ubírat třetí série.(17.5.2013)

Ona je sympaticky obyčajná, ale tradične zle obsadený krysí ksicht Tennant to strašne kazí. Plus páchateľa som odhadol asi tak na konci prvého dielu. Napriek tomu druhej sezóne dám šancu.(29.5.2013)

„He’s sent you not what you want…but what you need.“ Broadchurch. Přímořské městečko. Obyvatelé jako jedna velká rodina. Klid. Ticho. Bouře se pomalu blíží. Ellie Miller, těší mě. Alec Hardy, opravdu? Ne. Bouře je již blízko. Kluk, mladý, chytrý, bezproblémový. Nalezen mrtev na pláži. Příčina smrti: uškrcen. Trestný čin: vražda. Bouře propukla v peklo. Broadchurch je naprosto nádhernou studií lidské povahy. Studií strachu, obav, pomluv a podezřeních. Kdy i nejlepší přítel se stane nepřítelem a rodina svými vlastními zabijáky. Příběh, přestože se jedná o vražednou zápletku, nikdy nezabředne do stanovených pravidel, přestože nijak nevybočuje ze svých obvyklých kolejí. A jde snad něco tomuto skvostu, jež mne během jednoho jediného dne dokázal okouzlil, vytknout? Ne. Strhující výkony, brilantní kamera a úchvatná hudba, to vše utváří jednoduchý, mrazivý příběh úžasným a mnohdy těžko uvěřitelným. ...So yeah, you are maybe in Former Detectives Club, but we need you. Because you were brilliant. Because you are brilliant.(23.1.2015)

• 6thSun

Někdo to tady srovnává s The Killing. Ano, je to podobné, ovšem nikoli pokud se realističnosti truchlení týká. The Killing fakticky zobrazoval neskutečné utrpení rodičů, kterým tragicky zahynulo dítě. To utrpení bylo sugestivně hmatatelný a divák byl nucen velkou jeho část absorbovat, což nemuselo být příjemný, ale pokud se to povedlo, zážitek byl logicky daleko intenzivnější. V Broadchurch se s tím nikdo nesere, po oznámení zprávy o úmrtí dítěte rodičům tito okamžitě spolupracují s policijí a vůbec se chovají tak, jako by o dítě přicházeli každej měsíc. Takže když to tvůrci hodlaj takhle vojebávat, jebu na ně taky.(9.4.2013)

• - Broadchurch se stal v době uvedení "nejtweetovanějším" seriálem v UK. (Eluap)

• - Hnědý labrador, jehož vlastní Susan Wright (Pauline Quirke), se jmenuje Bailey a i ve skutečnosti je Pauline jeho majitelkou. (jezurka42)

• - Mylně je seriál označován za remake dánského seriálu The Killing (od r. 2011). Scénář k Broadchurch ale jeho autor psal už od roku 2002, tedy nejméně 5 let před severským počinem. Scenarista Chris Chibnall však svůj nápad dokázal zrealizovat až o 10 let později. (jezurka42)