poster

Černý korzár

 • Itálie

  Corsaro nero, Il

 • slovenský

  Čierny Korzár

 • anglický

  The Black Corsair

Dobrodružný / Akční

Itálie, 1976, 118 min

 • Malejhoch
  *****

  Pro mě srdeční záležitost. Určitě to není vrchol kinematografie ale u tohoto filmu žeru každý slovo. S tim souvisí i hudba, která je taky nádherna. Viděl jsem to snad 100x a stále mě to neomrzelo.(17.3.2010)

 • OG_Swifty
  ****

  Kabir Bedi, sexsymbol žen na konci 70. a začátku 80. let, ovládal svůj kord stejně dobře jako zakřivenou šavli a koho nemohl propíchnout kordem, toho picnul mušketou nebo skolil svým legendárním pohledem. Van Guld je skutečný villain se vším všudy, v podání Mela Ferrera však působí seriózně a divák netrpí dojmem, že se kouká na fanatickýho dementa nebo klauna Cibulku. Španěláci jsou svině, co tady zabíjej domorodce a mrdaj domorodkyně (nebo je alespoň ochmatávaj na kozách), nosej komický kostýmy a účesy, a hlavně ve velkým chcípaj rukama Černýho korzára a jeho posádky za hudebního doprovodu jak z Golden Axe vystřiženýho - zkrátka badass. Jediným smítkem na kráse jsou některý fighty, kde Carmaux (pravá ruka Černýho korzára) roluje španěláky s kordama párem nožíků, to už je takový přehnaný, i přesto, že umí skákat jak překážková kobyla, jinak byly souboje ale dobrý a final battle na galeoně měl koule. Jo a stejně jako v Sandokanovi je tam hlavní samice Carole André - ale to už je takový standard italských filmů, herečky, do kterých by se člověk zamiloval na první pohled a už je nikdy nenechal odejít ze života...(3.7.2016)

 • Terva
  **

  Jeden z mála zahraničních, nesocialistických filmů ze "západní imperialistické země", který komunisté tolerovali. CITÁT - Ano, pane hrabě, je to on. Ale bohužel není na palubě své lodi sám.........(28.4.2011)

 • argenson
  ****

  Některý věci se na piedestalu zážitků z dětství i po třiceti letech ani nepohnou.(16.7.2016)

 • Tommassi3
  ***

  "Pomstím své zákeřně zavražděné bratry.. Přísahám při samotném Satanu !!"(3.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace