Černý korzár

Čierny Korzár

The Black Corsair

Dobrodružný / Akční

Itálie, 1976, 118 min

Nostalgie je smrtící emoce. Letálnější než uhrančivý pohled Sádlokana Kabira Bédiho. Uf.(8.2.2012)

• flanker.27

Knižní předloha byla kdysi má oblíbená. Ach jak ten čas letí...(1.3.2007)

Co na tom, že většina filmu je úsměvně naivní, pořád to je pohádková pirátská romanťárna, kterou já prostě můžu a vůbec se za to nestydím (a to jsem ročník ´90). 100x lepší než P. z K. Do toho sexy Kabir Bedi, jako neohrožený, nejlepší a nejcharizmatičtější pirát, jakého jsem kdy na plátně viděla, křehká panenka Carola André a perfektní, nestárnoucí hudba. Jen ten konec je takový kapánek zmatený, a uspěchaný, nicméně tohle je moje srdcovka, na tu mi nesahejte :) PS. s Kabirem Bedim bych hned odplula, ani by mě nemusel unášet :-)(17.11.2014)

Pokud bych hodnotila ze současného pohledu, byly by to hvězdy tři. Ovšem tenkrát, to je něco jiného. Každá věková kategorie si zde trochu toho svého najde. A Černý Korzár Kabir Bedi má uhrančivé oči a slušnou výšku postavy a pak ta láska, souboje a moře... Trocha nostalgie nikoho nezabije, tudíž přidávám čtvrtou hvězdu.(24.10.2014)

Tak na tomhle snímku jsem v dětství ujížděl ze všech nejvíc a neustále jsem si hrál na Kabira Bediho.(15.6.2005)

• - Opička, se kterou se Yara (Sonja Jeannine) z počátku filmu mazlí, je tamarín pinčí (Saguinus oedipus). Jde o malou opičku čeledi kosmanovitých, která obývá velice omezené území tropických deštných pralesů v Kolumbii. U nás ji můžeme spatřit třeba v ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce a dalších. (Prochy38)

• - Had, se kterým se hrdinové setkávají v džungli, je hroznýš královský (Boa constrictor). Tento škrtič dorůstá v zajetí 2,5-3 m, a i když dokáže bolestivě kousnout, dospělému člověku není nebezpečný. Ve filmu ovšem vidíme opak. (Prochy38)

• - Křestní jméno Černého korzára Emilio je personifikací spisovatele Emilia Salgariho, autora románové předlohy. (GilEstel)