Černý korzár

Čierny Korzár

The Black Corsair

Dobrodružný / Akční

Itálie, 1976, 118 min

Nostalgie je smrtící emoce. Letálnější než uhrančivý pohled Sádlokana Kabira Bédiho. Uf.(8.2.2012)

Po letech jsem si pustil tuto klasiku, abych zjistil, že neztratila nic ze svého krásného naivního kouzla :-) Mírně přehnaných 8/10(17.8.2008)

Černý korzár, legenda mého dětství. On přesně naplňoval všechny ideály dobrodružství, pirátství a šlechetné statečnosti. Je to jeden z těch filmů, u kterých se nikdy nebudu ptát na jejich uměleckou hodnotu nebo společenský přínos. Ten film má v sobě schovaného toho desetiletého kluka, pro kterého je Černý korzár vším. Kabir Bedi byl pro mě ve své roli, která dalece přesahuje odkaz Sandokana, vždy vzorem všech pirátů. Ústřední chorál dvojice Angelis tvoří z každé dnes již zapadlé scény nezapomenutelnou nostalgickou podívanou. Krásný je i závěr celého filmu s epilogem. ____________ „Blesk představuje život, který už přestal být jeho životem. I když nám se líbí, viďte přátelé. A malá bárka je nyní veze vstříc jinému životu. Novému životu.“(15.12.2011)

čierny korzár to veru nie je sandokan ... :-)(16.12.2014)

Jsou filmy, které bráníme zuby nehty a ke kterým se rádi vracíme a vůbec nás nezajímá jejich umělecká hodnota. Mezi ně patří Černý korzár - můj nejoblíbenější film z dětství. Nesmrtelné pirátské dobrodržství plné lásky, pomsty, krásných žen, udatných mužů a soubojů. Oproti Sandokanovi mnohem temnější, atmosféričtější, romantičtější a přes svou naivitu v dnešní době použitelnější. Z Kabira Bediho charisma přímo sálá (dabing Ladislava Mrkvičky rovněž dělá své). Vždycky byla mojí nejoblíbenější scénou ta na začátku z domorodé vesnice pustošené vojáky a korzárovo ántré ("Miluješ smrt? Tady jí máš!"). Opravdu důstojným protihráčem je mu vévoda Van Gould ve skvělém podání Mela Ferrera. Vše podkresluje božská hudba bratří Angelisů. I když časy dětství jsou nenávratně pryč, tento film zůstává. A zůstane dál. 90%.(1.9.2007)