poster

Černý korzár

 • Itálie

  Corsaro nero, Il

 • slovenský

  Čierny Korzár

 • anglický

  The Black Corsair

Dobrodružný / Akční

Itálie, 1976, 118 min

 • Fingon
  ***

  Jeden z filmů, na kterých jsem vyrůstal - spolu s Nekonečným příběhem, Sindibádem a tygřím okem, Planetou Krull nebo Flash Gordonem. A taky jeden z těch, které jsem až do dneška od té doby neviděl. Ta hudba je nádherná!(31.8.2007)

 • OG_Swifty
  ****

  Kabir Bedi, sexsymbol žen na konci 70. a začátku 80. let, ovládal svůj kord stejně dobře jako zakřivenou šavli a koho nemohl propíchnout kordem, toho picnul mušketou nebo skolil svým legendárním pohledem. Van Guld je skutečný villain se vším všudy, v podání Mela Ferrera však působí seriózně a divák netrpí dojmem, že se kouká na fanatickýho dementa nebo klauna Cibulku. Španěláci jsou svině, co tady zabíjej domorodce a mrdaj domorodkyně (nebo je alespoň ochmatávaj na kozách), nosej komický kostýmy a účesy, a hlavně ve velkým chcípaj rukama Černýho korzára a jeho posádky za hudebního doprovodu jak z Golden Axe vystřiženýho - zkrátka badass. Jediným smítkem na kráse jsou některý fighty, kde Carmaux (pravá ruka Černýho korzára) roluje španěláky s kordama párem nožíků, to už je takový přehnaný, i přesto, že umí skákat jak překážková kobyla, jinak byly souboje ale dobrý a final battle na galeoně měl koule. Jo a stejně jako v Sandokanovi je tam hlavní samice Carole André - ale to už je takový standard italských filmů, herečky, do kterých by se člověk zamiloval na první pohled a už je nikdy nenechal odejít ze života...(3.7.2016)

 • Mi Nü-Chai
  **

  O třídu výš než populárnější Sandokan, ač se stejnou režií i herci. Solidní dobrodružná podívaná ozdobená špetkou nadpřirozena. A když je Kabir Bedi umyt, slušně oděn a učesán, dokonce se na něj dá i koukat bez soustavných záchvatů smíchu.(11.10.2006)

 • Indiana
  ****

  Tak na tomhle snímku jsem v dětství ujížděl ze všech nejvíc a neustále jsem si hrál na Kabira Bediho.(15.6.2005)

 • fmash
  **

  Bohužel další důkaz toho, jak dětské oko nekriticky přijímá předloženou naleštěnou slátaninu a bere ji za hodnou obdivu. Je to snad varování, které dospělí většinou berou na lehkou váhu, že ani později, stižen již blahosklonnou přezíravostí diletanta, neměl by člověk podléhat tak snadno všemu pozlátku?            Inu, šlechticové jsou šlechetní, krasavci neodolatelní, krasavice pomilováníhodné, co je na tom špatného, chtělo by se říct. Ale za trapnost totálních zjednodušení, za ubohé souboje a celkovou odfláknutost (je rozdíl mezi v žánru pohádky přijatelnou schematičností a drzou nedbalostí tvůrců) by Černý korzár zasloužil horší hodnocení, než mu dávám. A taky za to zklamání, jež mi po letech připravil. Já vím, že je to pro děti, ale ani děti by se takhle blbnout neměly.(30.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace