Černý korzár

The Black Corsair

Dobrodružný / Akční

Itálie, 1976, 118 min

• GodComplex

Na jednu stranu je Cerny Korzar neskutecna amaterstina, kdy vykony nekterych hercu a zejmena pak vsech komparzistu, bojove sceny a vubec celkove rezie jsou vazne k smichu. Od italske produkce se ale holt neda cekat nic jineho. Na druhou stranu to obsahuje velmi zajimavy faktor zabavnosti, kdy vas tahle amaterska slatanina bavi a vy se na to cele klidne kouknete aniz byste se unudili k smrti. Co me zaujalo nejvic, byla kupodivu romance mezi Kabirem Bedi a hlavni blond girl, jejiz jmeno jsem linej jit vyhledavat. Oba meli neskutecne pusobivy pohled a hypnotizujici oci. 4/10(6.12.2008)

Ačkoliv ústřední hudební motiv je výborný, některé zvuky jsou spíše znělkou počítačové relace osmdesátých let vyráběné postiženým klávesistou, nebo hudební zkouškou kutnohorské dětské kapely Všímálek. ČK je dobrodružné béčko, stejný ranking získá i jako film pirátský, historický či mořeplavecký. Je poměrně výpravný, zbytečně hodně dlouhý, a pochopitelně naivní. Zdobí jej skvělý dabing z Barrandova (1979, kromě Ladislava Mrkvičky vyniká Jiří Holý, Michal Pavlata, Vladimír Hrubý, Jorga Kotrbová a mnozí další).(16.11.2014)

Pěkný dobrodružný snímek ,podle knižní předlohy ,kterou v poněkud jiné verzi mám doma ,ale řada postav je stejných. Ano zub času je na tom znát ,ale o to to má lepší atmosféru jako jiné podobné snímky z italské či francozské produkce.(21.4.2008)

Kabir byl veliký fešák, o tom není nejmenších pochyb. Jako malá jsem do něj byla zamilovaná. Do něj a ještě do Vinnetoua a do Michaela Praeda. Černý korzár rozhodně není žádná nudná slátanina, naopak. Na svou dobu je to výborný, dobrodružný film s charismatickým pirátem a s jeho lady eM. Nicméně i tady se našlo jedno mínus. Za naivitu a až příliš sladký hepyend srážím jednu hvězdu. Ten konec mě až rozkuckal smíchy.(8.7.2016)

• Mi Nü-Chai

O třídu výš než populárnější Sandokan, ač se stejnou režií i herci. Solidní dobrodružná podívaná ozdobená špetkou nadpřirozena. A když je Kabir Bedi umyt, slušně oděn a učesán, dokonce se na něj dá i koukat bez soustavných záchvatů smíchu.(11.10.2006)

• - Opička, se kterou se Yara (Sonja Jeannine) z počátku filmu mazlí, je tamarín pinčí (Saguinus oedipus). Jde o malou opičku čeledi kosmanovitých, která obývá velice omezené území tropických deštných pralesů v Kolumbii. U nás ji můžeme spatřit třeba v ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce a dalších. (Prochy38)

• - Had, se kterým se hrdinové setkávají v džungli, je hroznýš královský (Boa constrictor). Tento škrtič dorůstá v zajetí 2,5-3 m, a i když dokáže bolestivě kousnout, dospělému člověku není nebezpečný. Ve filmu ovšem vidíme opak. (Prochy38)

• - Křestní jméno Černého korzára Emilio je personifikací spisovatele Emilia Salgariho, autora románové předlohy. (GilEstel)