Černý korzár

Čierny Korzár

The Black Corsair

Dobrodružný / Akční

Itálie, 1976, 118 min

Sandokan, hmm .. pardon, černý korzár, tu opravdu válí. Je nezničitelný, laskavý, spravedlivý a jeho meč zabíjí, jen se naň někdo (zlý) podívá. Film jsem viděl poprvé dnes, takže mě v mých dětských letech minul a černý korzár se tak nemohl stát hrdinou, s kterým bych souznil. Ale i dnes je to dobrá podívaná.(17.7.2009)

Já vím, je to nízkorozpočtové, (sou)boje by potřebovaly choregrafa, protože jsou často dost směšné, herecké (ne)výkony netřeba komentovat, jenže... Salgariho knihy mám v knihovně od dětství, když vycházely v edici KOD a nevyhodil bych je ani za příslib divoké noci třeba s Agátou H. Znáte to, přijde chřipka, musíte se zavrtat do postele, a Černý korzár nebo Sandokan jsou vždy dobrými společníky. A film dokázal přenést něco krásného z téch knížek na plátno. Nevím proč, ale korzárské přepadení lodi točené bez vody ve studiu na maketách je tady daleko napínavější než kdyby to bylo dělané počítačově, jak je tomu dnes zvykem.(1.3.2016)

• higuain

Byla by to (možná) dobrodružná klasika, kdyby scénář nevypadal na to, že byl spíš vyzvracen, než napsán. Zachraňovat to tak musí skvělá hudba, kostýmy a moře. Šermířské souboje taky nic moc.(23.9.2013)

• paascha

Kabír Beďar jako Černý korzár, to byl jeden z velkých hrdinů mého dětství. A krásná Carrol, která si pak švihla i veleroli Perly z Labuanu, to byla asi láska všech:-)(8.2.2012)

Když Kabir Bedi s planoucíma očima na ztemnělé palubě vyzývá satana, skoro až běhá mráz po zádech. Černý korzár je velmi slušná dobrodružná podívaná, ovšem mít na ni vzpomínky z dětství, asi by se mi líbila ještě víc. Vidět Sollimovu "westernovou" režii ve filmu z úplně jiného prostředí bylo nejzajímavější ze všeho.(31.1.2014)

• - Opička, se kterou se Yara (Sonja Jeannine) z počátku filmu mazlí, je tamarín pinčí (Saguinus oedipus). Jde o malou opičku čeledi kosmanovitých, která obývá velice omezené území tropických deštných pralesů v Kolumbii. U nás ji můžeme spatřit třeba v ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce a dalších. (Prochy38)

• - Had, se kterým se hrdinové setkávají v džungli, je hroznýš královský (Boa constrictor). Tento škrtič dorůstá v zajetí 2,5-3 m, a i když dokáže bolestivě kousnout, dospělému člověku není nebezpečný. Ve filmu ovšem vidíme opak. (Prochy38)

• - Křestní jméno Černého korzára Emilio je personifikací spisovatele Emilia Salgariho, autora románové předlohy. (GilEstel)