The Garbage Pail Kids Movie

JFL

Garbage pile fire: the movie. Typický úkaz produkce možné jen v osmdesátkách - filmová adaptace sběratelských kartiček s přímočaře humornými a povětšinou humusáckými výjevy tak trochu v duchu Mad Magazine, které začínaly jako parodie na populární panenky. Film ale představuje jen marnou parafrázi na dobové dětské bijáky. Ve stylu "Gremlins" se pokouší svým pajdulákům dodat nějakou genezi a lore, zatímco vše rámuje absurdním vyprávěním o malém klukovi, který se pokouší sbalit teenagerku s oblibou v šití, která se ale tahá s hulvátskými grázly. Bohužel to ale není zdaleka tak nezřízené jako raně devadesátkové videoherní bijáky, které sice měly podobný styl a étos, ale vše tam bylo znásobeno našňupaností dané doby. ()

silentname odpad!

Och môj bože... och môj bože. Toto je ukážka tej najväčšej stupidity, nechutnosti, katastrofálnosti, akú kedy asi človek mohol vidieť. Je pravda, že sú filmy, ktoré ma fyzicky zranili asi ešte viac, ale napriek tomu je toto jeden z najhorších čo som kedy v živote videl. V osobnom TOP 11 filmov, ktoré nenávidím absolútne najviac sa umiestnil na 3. mieste ()

corpsy

Zbožňujem takéto uletenosti. Filmy, ktoré proste na papieri vyzerali skvostne, ale ktovie akým pričinením ( zrejme veľkým, alebo možno malým prísunom návykových látok počas tvorby snímku ), sa z nich stala katastrofa. Ale existujú diela, ktoré sa proste a jednoducho ( a hlavne fakticky ) radia ku kultovým klasikám ( viď množstvo komerčných flopov rokov 80. a 90. ). Toto ale nie. Chýba tu esencia toho ´´guilty pleasure´´ módu, ktorý spomínané produkcie mali ( KÁČER HOWARD, HERCULES 83´, ISHTAR, BOJISKO ZEM, HIGHLANDER 2, SUPERMAN IV atď ). Toto je proste len zlé, nevhodné ( pre cieľovú skupinu ) a hlavne nudné. Čiže aspekt, ktorý vyššie spomenuté ´´hity´´ nemali. ()

JohnMiller

Toto "čudo" je film určený pre deti ktorý vznikol vďaka komerčne úspešným kartičkám Garbage Pail Kids. Na prvý pohľad marketingový ťah ktorý musí zaručene zarobiť však nedopadol podľa očakávania. Postavičky z kariet sú nepodarené a viac vystrašia ako pobavia. Príbeh a dej sú úplne o ničom. Scenár je taký ten ktorý sa dá napísať za 2 dni. Obsah miestami uráža, no a koncentrák (rozumej doslova vyhladzovací tábor) na škaredých ľudí bol až nemiestne hanebný. 1* dávam iba za nechcenú bizarnosť. ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1988 : NOMINÁCIE(3) : Najhoršie vizuálne efekty, Najhoršia pieseň - "You Can Be a Garbage Pail Kid", Najhorší nový herecký objav - Ali Gator, Greaser Greg, Nat Nerd, Foul Phil, Messy Tessie, Valerie Vomit, Windy Winston (hrajúci postavy The Garbage Pail Kids). ()