Dřív než půjdu spát

Předloha:

S.J. Watson (kniha)

Rowan Joffe

Ben Davis

Zná jen pár fíglů, jak se válej holkám šrouby do hlavy… Tohle tady bylo tolikrát, že už ani nemám chuť popisovat, proč to bylo tehdy lepší a atraktivnější, ani nemám náladu sám pro sebe obhajovat, proč jsem byl tak blbej a nechal se zlákat. Nicole Kidman opět ukáže nahý zadek, vzápětí pochopíme, že pozadí, které na bezmála padesátku nevypadá nijak zle, je její jedinou jistotou. Trpí totiž ztrátou paměti a následující ráno znovu nepozná vlastního manžela, nebude vědět, že měla syna a proč se nestýká s tehdejší nejlepší kamarádkou. A proč se zase poveze v autě jednoho horlivého psychologa. Výsledek netepe vlastním životem, chybí mu skutečné emoce i vnitřní náboj. A potřeboval by se opřít také o zodpovědnější scénáristickou práci. A vlastně i tu režijní. Vystrašená Kidman je herecky docela fajn, oba hvězdní pánové ovšem nemají moc, co hrát. Pocit dramatičnosti je umělý, celé je to chladné a vesměs zbytečné. Naštěstí zapomenout nebude obtížné. Dietní tři hvězdy.(11.4.2016)

Parádní retrofilm, který musel být natočený někdy okolo roku 2000, protože jak jinak si vysvětlit, že Nicole telefonuje Nokií 3310? A ne, to že je to švédský film to nevysvětluje. Protože kdyby to byl film natočený mezi lety 2000 a 2003, byla by to pecka. Skvělý thriller s typickým momentem překvapení, kdy zůstanu zírat s otevřenou pusou (takovýhle filmy měla Sandra Bulock v té době), ale to samé o deset let později je... Trochu rozpačitý průměr. Nelíbí se mi, jak je to ve výsledku všechno prostý jak facka a jak si ona prostě po x letech vzpomene na jizvu, na medvídka Pú, na Claire. Já jsem to Nicole prostě nevěřila.(1.11.2015)

• oLí

Nuda se zabitou Kidman, Firthem i Strongem. Něco bylo špatně, usl jsem u toho třikrát, než jsem šel spát. Né fakt, bída veliká 4/10(4.11.2016)

Nejdřív jsem si myslela, že je to nějaký remake na motivy 50x a stále poprvé, ale ve smutné verzi. To jsem se ale spletla, druhá polovina už tak krátkého filmu začala být čím dál tím víc zajímavější a napínavější a zamotanější. Chvíli jsem dokonce ani já nevěděla, kde je pravda. Hodně dobrá podívaná!(23.12.2014)

Nicol Kidman se každé ráno probouzí s vygumovanou hlavou a neví kde je a kdo je ten chlap vedle ní v posteli. Není to ale díky divokému večírku nýbrž tím, že trpí amnézií. Podle fotek v koupelně jí to začíná za chvíli docházet. Pak je tu i manžel Colin Firth, který je již připraven s fotoalbem v ruce a se stručným shrnutím posledních 10 let jejího života. Colin všechno zvládá zmatené Nicol vysvětlit během vstávání a snídaně a pak už spěchá do práce. Nicol bloumá neznámým domem dokud jí nezavolá její doktor a nenasměruje ji ke schovanému foťáku ve skříni, na který si Nicol po večerech nahrává takový deník. A tady na scénu přicházejí pochyby, podezření a honba za pamětí. Kdo jí z hlavy vymlátil všechny vzpomínky? Colin Firth tady pro změnu hraje toho špatného a to mu sluší a Nicol Kidman předvádí svoje vyděšené oči a svou křehkost, čímž mě nudila. Film začne být zajímavý až těsně před koncem. Jinak to postrádá napětí. Knihu jsem nečetla, ale film asi nedokázal pojmout rozsáhlejší děj a souvislosti, které by to mohly udělat zajímavějším. Klasický americký objímací a uslzený happy end tomu taky moc nepřidal.(26.1.2015)