Dřív než půjdu spát

Předloha:

S.J. Watson (kniha)

Rowan Joffe

Ben Davis

Nečudujem sa, že tá Nicole bola na toľkých plastikách, však ju ten jej frajer riadne domlátil. A s tou žehličkou jej to išlo tiež parádne, presne ako mne, mám požehlené. Na základe hodnotenia som čakala strašnú biedu, takže ja som spokojná, nenudila som sa ani chvíľu.(27.12.2015)

• Terva

CITÁT - Jsem tvůj manžel, a jsme spolu již čtrnáct let. Ty si nic nepamatuješ, přes noc jsi to všechno zapomněla............. Na první pohled je to mix příběhů 50 x a stále poprvé, Tváře v davu a Na hraně zítřka. Akorát to není komedie, tváře si hlavní hrdinka pamatuje, jen netuší co si o nich mám myslet a není to akční sci-fi, ikdyž se ráno vždy probudí do úplně nového světa. CITÁT - Co jsem dělala na letišti?................. Po hodině koukání jsem začal narážet na dějové chyby a díry ve scénáři. Nemá to napětí není to mrazivé je to prostě jen příběh beze špetky dramatu. Příběh může mít několik zakončení. Buď se vrátí na počátek, nebo se tvůrci "vrátí na počátek". Ale vše je vyřešeno jinak a to tak, že se vrátí na počátek. CITÁT - Měla jste nehodu...........(24.1.2015)

Nejdřív jsem si myslela, že je to nějaký remake na motivy 50x a stále poprvé, ale ve smutné verzi. To jsem se ale spletla, druhá polovina už tak krátkého filmu začala být čím dál tím víc zajímavější a napínavější a zamotanější. Chvíli jsem dokonce ani já nevěděla, kde je pravda. Hodně dobrá podívaná!(23.12.2014)

• Tommassi3

"Můj Bože, Chrissie ?? Jak se máš ??" - "Nevybavuju si ani prd, ale jinak se mám dobře.." ;)(10.12.2015)

Before I Go to Sleep, I don't need to watch this movie ... or read that book! Film, ktorý má presvedčil, že niektoré knižné bestselleri sú zbytočne vychválené, ale pritom sú to len obyčajné báchorky. Preto tu nedávam vinu režisérovi alebo scenáristovi, ale skôr predlohe. Z niečoho takéhoto ani nešlo vymyslieť nič zaujímavejšie než tuctový thriller s úplne prehľadným dejom. Námet s dennodennou amnéziou je síce obstojný, ale podobné thrillery fungovali v 90. rokoch. Dnes pôsobí celý dej obohrane, nemá to žiaden nápad a od začiatku je to predvídateľné. Ono sa ani nedá točiť thriller s „prekvapivou pointou“, keď tá musí byť snáď každému kto videl v živote aspoň dva podobné filmy jasná už niekedy od pätnástej minúty. Natočené to je fajn, technicky tomu nie je čo vytknúť, herci odvádzajú taktiež svoj štandard a titulná dvojica to dostatočne ťahá (neúčinkovať tu Nicole Kidman tak to zapadne prachom ešte viac / prekvapí voľba Colina Firtha ktorému tento krát ten britský prízvuk pridáva na zvrhlosti) a vďaka kratšej stopáži to celkom svižne utečie. Akurát je tu všetko tak obyčajné, že to nemá ani na sekundu čím prekvapiť. Ako taká jednohubka absolútne neškodné, ale to je tak všetko. CELKOVO: 2,5* (5/10)(16.1.2015)