Dřív než půjdu spát

Předloha:

S.J. Watson (kniha)

Rowan Joffe

Ben Davis

Nejthrillerovatější thriller, za dýl jak dvacet let.(18.9.2014)

• S.Quentin QUALE

Nekonečných 90 minut žvatlání s cílem objasnění něčeho, co mně po půl hodině začlo být úplně jedno. Dvě hvězdy z milosti. Nebavilo mě to. 35%(10.1.2015)

Nečudujem sa, že tá Nicole bola na toľkých plastikách, však ju ten jej frajer riadne domlátil. A s tou žehličkou jej to išlo tiež parádne, presne ako mne, mám požehlené. Na základe hodnotenia som čakala strašnú biedu, takže ja som spokojná, nenudila som sa ani chvíľu.(27.12.2015)

Mal som chuť zakončiť deň nejakým thrillerom, aké sa zvykli točiť v 90. rokoch: bezútešné počasie, skľučujúca atmosféra, znepokojujúca muzička a bum, bum, jeden twist a... Záverečné titulky a zajtra môžem ísť spokojne do rachoty.(18.9.2014)

Nepamatuju si ani prd. Takhle nějak to Nicole Kidman hlásala nebo aspoň takhle to bylo v kino titulcích. Vsadím se, že v dabingu to asi řekne trochu jinak. Nicméně výbornej film a jedno z letošních překvapení. Po slibném traileru jsem na to vyrazil a mimo jiné získal novou zkušenost a sice dnes hrál CineStar Černý most jenom pro mě! Ano byl jsem sám v celým sále a jakože v kině jsem jako doma, ale tohle jsem ještě nezažil. No asi ten film netáhne což je velká škoda páč ten námět je vynikající. Jenom si to představte každý ráno se vzbudíte a fakt si nepamatujete ani prd začnete se v tom hrabat a časem třeba zjistíte, že ten kdo o sobě tvrdí, že je váš manžel vůbec váš manžel není a to je jenom začátek paranoidních událostí který na vás ještě čekají. Myšlenka je to výborná a zpracování obstojný. Kidmanová to hraje přirozeně ne jako ty některý dnešní afektovaný rádoby herečky. Film mě vtáhnul maximálně do děje a nenudil jsem se ani minutu. Uvažoval jsem i, že napálím plnej kotel, ale je pravda, že ta pointa je snadno odhadnutelná už někdy od 15 minuty a celkově je ten konec slabší, ale přijatelnej. Každopádně je to poctivej oldschol thriller jak vystřiženej z devadesátých let.85%(25.9.2014)

• - Autorem předlohy je S. J. Watson, vystudovaný fyzik, který vystřídal řadu zaměstnání v nemocnicích a sanatoriích, kde se zabýval audiologií. V rámci "The Faber Academy", série kurzů nezávislého britského vydavatelství Faber and Faber, absolvoval kurz "Writing a Novel" a přestože je román "Dřív než půjdu spát"  jeho prvotinou, všiml si ho hned po vydání Ridley Scott, producent filmu. (Mr.Hawkeye)

• - Jedná se o poslední film, který byl natáčený na 35mm film firmy Fuji, která v době filmování zastavila jeho výrobu. (Mr.Hawkeye)

• - Colin Firth a Nicole Kidman si už spolu zahrali vo filme Koľaje osudu (2013). (Mireldis)