poster

Dřív než půjdu spát

 • anglický

  Before I Go to Sleep

 • švédský

  Before I Go to Sleep

 • francouzský

  Avant d'aller dormir

 • slovenský

  Skôr než zaspím

Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / USA / Francie / Švédsko, 2014, 92 min

Režie:

Rowan Joffe

Předloha:

S.J. Watson (kniha)

Scénář:

Rowan Joffe

Kamera:

Ben Davis
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Zná jen pár fíglů, jak se válej holkám šrouby do hlavy… Tohle tady bylo tolikrát, že už ani nemám chuť popisovat, proč to bylo tehdy lepší a atraktivnější, ani nemám náladu sám pro sebe obhajovat, proč jsem byl tak blbej a nechal se zlákat. Nicole Kidman opět ukáže nahý zadek, vzápětí pochopíme, že pozadí, které na bezmála padesátku nevypadá nijak zle, je její jedinou jistotou. Trpí totiž ztrátou paměti a následující ráno znovu nepozná vlastního manžela, nebude vědět, že měla syna a proč se nestýká s tehdejší nejlepší kamarádkou. A proč se zase poveze v autě jednoho horlivého psychologa. Výsledek netepe vlastním životem, chybí mu skutečné emoce i vnitřní náboj. A potřeboval by se opřít také o zodpovědnější scénáristickou práci. A vlastně i tu režijní. Vystrašená Kidman je herecky docela fajn, oba hvězdní pánové ovšem nemají moc, co hrát. Pocit dramatičnosti je umělý, celé je to chladné a vesměs zbytečné. Naštěstí zapomenout nebude obtížné. Dietní tři hvězdy.(11.4.2016)

 • hous.enka
  ***

  Parádní retrofilm, který musel být natočený někdy okolo roku 2000, protože jak jinak si vysvětlit, že Nicole telefonuje Nokií 3310? A ne, to že je to švédský film to nevysvětluje. Protože kdyby to byl film natočený mezi lety 2000 a 2003, byla by to pecka. Skvělý thriller s typickým momentem překvapení, kdy zůstanu zírat s otevřenou pusou (takovýhle filmy měla Sandra Bulock v té době), ale to samé o deset let později je... Trochu rozpačitý průměr. Nelíbí se mi, jak je to ve výsledku všechno prostý jak facka a jak si ona prostě po x letech vzpomene na jizvu, na medvídka Pú, na Claire. Já jsem to Nicole prostě nevěřila.(1.11.2015)

 • oLí
  **

  Nuda se zabitou Kidman, Firthem i Strongem. Něco bylo špatně, usl jsem u toho třikrát, než jsem šel spát. Né fakt, bída veliká 4/10(4.11.2016)

 • Dzeyna
  ****

  Nejdřív jsem si myslela, že je to nějaký remake na motivy 50x a stále poprvé, ale ve smutné verzi. To jsem se ale spletla, druhá polovina už tak krátkého filmu začala být čím dál tím víc zajímavější a napínavější a zamotanější. Chvíli jsem dokonce ani já nevěděla, kde je pravda. Hodně dobrá podívaná!(23.12.2014)

 • evanka
  ***

  Nicol Kidman se každé ráno probouzí s vygumovanou hlavou a neví kde je a kdo je ten chlap vedle ní v posteli. Není to ale díky divokému večírku nýbrž tím, že trpí amnézií. Podle fotek v koupelně jí to začíná za chvíli docházet. Pak je tu i manžel Colin Firth, který je již připraven s fotoalbem v ruce a se stručným shrnutím posledních 10 let jejího života. Colin všechno zvládá zmatené Nicol vysvětlit během vstávání a snídaně a pak už spěchá do práce. Nicol bloumá neznámým domem dokud jí nezavolá její doktor a nenasměruje ji ke schovanému foťáku ve skříni, na který si Nicol po večerech nahrává takový deník. A tady na scénu přicházejí pochyby, podezření a honba za pamětí. Kdo jí z hlavy vymlátil všechny vzpomínky? Colin Firth tady pro změnu hraje toho špatného a to mu sluší a Nicol Kidman předvádí svoje vyděšené oči a svou křehkost, čímž mě nudila. Film začne být zajímavý až těsně před koncem. Jinak to postrádá napětí. Knihu jsem nečetla, ale film asi nedokázal pojmout rozsáhlejší děj a souvislosti, které by to mohly udělat zajímavějším. Klasický americký objímací a uslzený happy end tomu taky moc nepřidal.(26.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace