poster

Vylomeniny (TV pořad)

Soutěžní / Komedie / Reality-TV

Česko, 2013, 35 min

 • Aelita
  odpad!

  To, že si lidé nechají líbit za peníze cokoliv, to, že tento "humor" je trapný a upocený, to, že pod povrchem o peníze soutěžících gentlemanů se skrývají dobrodruhové neváhající vystavit sebe, ženu a vztah všeobecnému posměchu, je vidět na první pohled. O čem však svědčí to, že praktičnost převládla nad ideály a peníze nad lidskou důstojností a kultivovaností? Mimo jiné to svědčí o: 1. současné velké nejistotě proměnlivého světa, která nutí lidi chytat se každé příležitosti k přilepšení si nebo k zajištění své situace, 2. proměně myšlení a cílů, kdy peníze, blahobyt a zábava se staly důležitějšími než dobré vztahy a osobní čest, což je důsledek růstu individualizmu, 3. celkovém poklesu úrovně kultivovanosti lidí, což je důsledek rozvolnění mravů v rámci všeobecné tolerance a absence vysokých cílů lidské společnosti. Nietzsche se mýlil – ukazuje se, že pro člověka je přirozenější a proto jednodušší zůstat přízemním tvorem, než se stát bohem alespoň duchovně, neboli příliš tolerance má rozvratné účinky na lidskou společnost. Dodatečná otázka, která je současně odpovědí, zní: Kdo je více neetický, pokrytecký, plebejský, bulvární a trapný – konzumenti výtvorů bezmezné podbízivosti lidskému egoismu a primitivismu nebo ti, kdo pod heslem "lidé to chtějí" tyto výtvory produkují a nabízí? Jinak řečeno: Kdo, když ne slavní a vlivní má vést lidi k výšinám lidského ducha a jít osobním příkladem zdokonalení etiky, vkusu a tvůrčího a kritického myšlení? Tam, kde šaškují králové a kralují šašci, jaká jiná než šaškovská kultura může být?(4.4.2013)

 • 6thSun
  ***

  Nebudu se dívat pravidelně, ale pobavilo.(10.4.2013)

 • Ded@M@tes
  ****

  Z počátku když jsem viděl upoutávku tak to zas moc nestálo a nelákalo, ale po zhlédnutí se celkem těším na další pokračování. Je to celkem silný kafe a sledování je dosti napínavé a drsné. Já bych na to nervy neměl. Prozatím na slušné čtyři za poměrnou zábavu pořadu. Pro 20 000,- Kč jsou lidi schopni všeho. / Viděné epizody z 1 série *16.dílů / Sleduji 2 sezónu ( Hodnocení: 7/10)(2.4.2013)

 • Iks
  ****

  Konečně něco normálního, vtipného, neúčinkujou tam kokoti, zasmějete se, a název neobsahuje slova "super" a "talent". Díky bohu. 75%.(29.4.2013)

 • Allien.9
  **

  Vyzkoušejte si, kam až jste schopni zajít. Okolí si sice bude myslet, že jste se zbláznili, ale co... V rámci pořadů, kterými nás v dnešní době krmí, to zas až takové zlo není, ale že bych se na to musela dívat pravidelně, to ne.:-)(26.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace