Recyklační architektura

Jan Soukup

Scénář:

Jan Soukup

Petr Gelnar (vypravěč)

Ve světě čím dál populárnější a žádanější oblast "green economy". Je bohatší o nové stavební materiály. Např. stavební desky, které jsou vytvořeny z odpadu potravinových obalů. Krabice od džusu i mléka jsou zpracovávány unikátním systémem, který z nich vytváří materiál pozoruhodných vlastností, schopný nahradit při stavbě domu klasické obvodové materiály, tedy dřevo a cihly. Díky rychlosti výstavby, úspory energií, minimálních požadavků na staveniště se tak práce s tímto systémem stává až o 30% levnější oproti klasickému postupu. Systém spojení desek a jejich využití má zatím světové prvenství. Zatím bylo u nás  postaveno několik desítek rodinných domů.Snímek ukáže výrobu desek i jejich praktické využití při návštěvě některých již zabydlených domů. Nezajímavá není ani motivace zájemců o recyklační stavbu, která ukazuje na vzrůstající ekologické cítění i u tak velké investice jako je rodinný dům. (oficiální text distributora)

Dragoni

Zajímavá a levnější varianta výstavby rodinného domu, která jistě má své mouchy, které s ještě musí vychytat, ale jako ekologická varianta z recyklovaného odpadu a finanční náročnosti zajímavé řešení. Aneb i vy můžete bydlet v PET flašce. ()