Light Bulb Conspiracy, The

Pyramids of Waste

Dokumentární

Španělsko / Francie, 2010, 75 (53) min

Cosima Dannoritzer

Nesmírně zajímavý dokument, který vás provede 20. stoletím z hlediska produkce elektrických výrobků a jejich plánovaného zastarávání. Bohužel i přes některé náznaky odporu (viz žaloba na Apple) se vlastně toho příliš mnoho nezměnilo. Tento komentář píšu na notebooku Sony Vaio, který vlastním asi 3 roky a už mám popraskané plasty a jen čekám na den, až se celej dosere. Co se týče zářivek v mém pokoji, měním je pomalu každý druhý rok. Kdybyste náhodou měl někdo doma zásobu žárovek z roku 1890, tak je velmi ochotně zkoupím. Kdo by taky nechtěl žárovku, která vydrží přes 100 let ??? Jo už vím, majitelé nadnárodních korporací. Zajímavé, že všechny průsery tak nějak vychází od nich, nikoli od vynálezců.(21.6.2016)

I kdybych náhodou chtěla být takový debil, že bych odpustila výrobcům, že vyrábí záměrně stále větší šmejdy za stále vyšší prodejní cenu, nedokážu se povznést nad to, jak tím sajrajtem ničí africké země.(16.5.2013)

Ak sa nebude predávať nebude sa vyrábať, ak sa nebude vyrábať nebudú pracovné miesta. Jednoduchá matematika. Avšak už len z ľudského hľadiska treba zmenu, alternatívu ktorá bude prospešná pre všetkých. Ale takýmto smerom to nejde. A popravde priznajme si, koľko z dnešnej generácie konzumentov by sa chcelo vrátiť do doby svojich otcov a matiek a zanechať svoj doterajší, technicky dokonalý, ale v mnohých ostatných ohľadoch humánne degenerovaný život. Odpoveď je jednoduchá - stačí sa pozrieť von oknom.(28.5.2014)

Starý dobrý komunizmus! Technika balšaja, ale vydržala pád zo 6-teho poschodia a funguje doteraz. Nové šmejdy idú do sračiek dva dni po skončení záruky. Tri krát hurá konzumu!(10.12.2013)

Áno mnoho ľudí to vie, len sa to povedalo verejne a povedali sa tam dôležité skutočnosti a to nie je zlé. Navyše to ako dokument netrvalo dlho. Tento svet je však stále len o konzume. Mne sa nedávno tiež pokazila tlačiareň, zatiaľ neviem kde je chyba, no možno, keď toto dopíšem a pokonšpirujem si a budem kriticky myslieť ako teraz, zahĺbim sa do techniky a logiky, tak možno tú chybu odstránim a tým, ktorým je toto všetko jedno, by som len odkázal, že na svoju chamtivosť možno raz doplatia, že sú práve za toto zodpovedný, lebo nevedia žiť inak. Normálne mám pocit, že keby ľudia pozerali viac dokumentov, tak by im to pomohlo viac než desiatky filmov o hlúpostiach ako sú tie o Jamesovi Bondovi. Tento film treba vidieť, povie vám to hravo, povie vám to múdro a jednoducho a najmä presne. Nie je to len o jednotlivých výrobkoch, je to zmena celkového myslenia, úprava hodnôt, dodám len, že môj kamarát to šíril na sociálnej sieti prostredníctvom jeho stránky, ktorú tam vytvoril. Ľudia nebuďte ovce!(28.3.2013)