poster

Resident Evil: Poslední kapitola

 • Německo

  Resident Evil 6: The Final Chapter

 • Austrálie

  Resident Evil: The Final Chapter

 • Francie

  Resident Evil : Chapitre Final

 • anglický

  Resident Evil: Rising

 • Slovensko

  Resident Evil: Posledná kapitola

 • Velká Británie

  Resident Evil: The Final Chapter

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

Německo / Austrálie / Kanada / Francie, 2016, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rollman1
  *

  Epické zakončení ságy jedné frančízy? Myslím, že ne. Alice se vrací do Úlu, kde to vše začalo a je to nudné, nepřehledné a děsně nezábavné. Postavy přebíhají z bodu A do bodu B. Střílí se, utíká se a přestříhává se, ale tentokrát nic není zpomaleno. Celý snímek je prostě nuda, boje s monstry nejsou nijak inovativní a stejně z toho souboje není nic vidět. Nepotěší také likvidace všech postav s Retribution a opětovné přeskočení bitvy, na kterou lákal konec předchozího dílu. Bohudík jsem moc nečekal a tak nejsem zklamaný. A final chapter? Tomu nevěříte ne?(17.3.2017)

 • HAL
  ***

  Narace až na kost, je v tom asi miliarda střihů, ale kdyby z nich vyhodili jen jeden jediný záběr, tak se film rozpadne na prach - ani vteřina není zmarněna zbytečně. Příběh je vyprávěn tím nejúspornějším minimem, a akční scény samotné bohužel až pod minimem - střihy tak rychlé, až není vidět vlastně nic. Jen škoda že právě v té finální, místo vymýšlení něčeho originálního, ustrnuli na pouhém vykrádání nejzajímavější scény z jedničky. Spokojených 6/10(9.2.2017)

 • Tom Hardy
  **

  Je fajn, že dokázal Paul W.S. Anderson pro uzavření příběhu najít nějakou pointu. Není vyloženě překvapivá ani originální, ale snaha se rozhodně cení. Šestý díl se naštěstí nesnaží každý druhý záběr šít na míru 3D, takže absentují zbytečně natahované zpomalovačky i nesmyslné kamerové prostocviky. Pokud ale byla akce minule vinou zpomalení ospalá, tentokrát naopak Anderson vsadil na příliš agresivní střih, takže má možná drajv, ale pořádně v ní není nic vidět. Zapamatovatelná scéna bohužel vesměs žádná (potěší akorát vysvětlující úvod) a zamrzí vynechání řady podstatných postav, jejichž zmizení nikdo nevysvětlí a ani se tím nezabývá. A znovu bohužel platí, že čím déle ten film běží, tím větší scénáristické pitomosti tasí. "První trilogie" téhle série fungovala (i když výborně napsanou dvojku režie skoro zabila). Druhá trilogie je celou dobu bez většího sex-apelu i tahu, o hororu neslyšela a akce má v nejlepším případě dobré momenty (ale ne celky). A teď hurá na restart, který se - podobně jako momentálně uváděný sedmý herní díl - vrátí ke kořenům série a vynechá všechna ta zbytečná okázalá gesta a přeplácaná monstra. Nic z toho dávno není zábava.(25.1.2017)

 • malylada
  ***

  Vzhledem k posledním dvěma dílům to je nakonec důstojné rozloučení. Ano, je to hloupoučké, krom Alice jsou veškeré postavy zbytečné, vše se děje nahodile a logika drhne jako v ostatních dílech. Nicméně musím ocenit pokus o temnější atmosféru, pokusů o dějové zvraty, které překvapivě občas fungují a docela dobrému zakončení v rámci možností. Co musím ocenit, jsou akční scény, které jsou někdy chaotické, ale opírají se o povedený vizuál a ansábl pestrých monster, včetně záporáků. Mila na to ještě pořád má a vypadala výborně. Film si nechává zadní vrátka pro možný díl a pokud by se měl nést v podobném duchu, vůbec by mi to nevadilo. ......6/10(5.2.2017)

 • ARI50
  *****

  Ani poslední kapitola nezklamala ,začátek velmi vydařený hlavně souboj s monstrem ostatní souboje výborné akce požehnaně musím říct že se rozhodně povedlo.(10.2.2017)

 • Ruby Rose

 • - Při natáčení došlo již k druhé nehodě, během natáčení 3. prosince, kdy člen štábu Richardo Cornelius byl rozdrcen k smrti americkým armádním vozidlem značky Hummer. (Danny F.)

 • - Režisér se údajně poučil z předchozích chyb, a vynechá proto například zpomalené záběry. (Bathory)

 • - V době uvedení se jednalo o nejdražší projekt studia Sony Pictures, které uvolnilo přes 90 milionů amerických dolarů. (Gambler)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace