Rozkrývám filmy dekády, v níž jsem se narodila, a zjišťuji, že čím míň jsem o nich kdy v době povrchnějšího zájmu o film slyšela, tím víc se mi po následném (znovu)objevení líbí.(7.3.2010)

Studium genderových rozdílů v praxi obohacené sice o onen nepopulární faktor chcípáčkovství v českém filmu, ale podané tak nemainstreamovou a neotřelou formou, že zůstává rozum stát nad tím, jaké nedoceněné klenoty vznikly v našich polistopadových luzích a hájích. Film o mě a pro mě.(2.8.2011)

Skoro zapomenutý film, který by si určitě zasloužil více pozornosti. Reifovi se podařilo dát dohromady výborný scénář a filmu vdechnout snovou surrealistickou atmosféru. Film se navíc pyšní nádhernou černobílou kamerou, která atmosféru filmu jen podrthuje a umocňuje celkový prožitek z filmu. Škoda, že není v našich krajích více takových odvážných tvůrců.. 85%(11.4.2011)

Nepochopitelně nevyrovnaný film, kde se střetává famózní vizuální zpracování a styl s nudou a nechtěnou trapností na straně druhé...(20.11.2010)

• NinadeL

Česká pornotragédie to vskutku je, konečně autoři si tento slogan zvolili výstižně sami. Ale rozhodně to není útok na Zimní palác. Po formální stránce je to snaživé, ale k čemu je platná láska k černobílému Cinemascopu, když po obsahové stránce je to odpad!, který nezachrání ani přiznání po letech, že z 90 % jde o příběh autobiografický. Osobně tento snímek vnímám kladně jen skrze účast a herecký výkon Sylvy Langové – Williams (kdysi nejroztomilejšího dorostu První republiky, který koncem 40. let emigroval), která má skutečně zajímavé vstupy a kostýmy, nevyjímaje ten italských legionářů. Kdybych byla kritikem typu Tomáš Seidl, zauvažovala bych nad bilancí se Sexmisí, ale jelikož jím nejsem, zůstává mi Postel stejně nedotaženým a nepovedeným filmem jako byl Menzelův Zločin v šantánu, který také usiloval o něco jiného. Ovšem v případě Šantánu, autor svědomí již zpytoval, tady se dodnes autoři plácají po ramenech; ovšem díky této skutečnosti vyšlo alespoň technicky výtečné DVD. Kéž by se s takovou péčí vydal smysluplnější film. Případně, aby se taková píle rozdělila mezi více akceptovatelnějších filmů.(5.7.2009)

• - Orchestrální hudba, která v několika částech ve filmu zazní, je skladbou George Bizeta „Farandola z Arlesanky“. (sskrblik)

• - Nominace na Cenu tisku v rámci filmového festivalu v Paříži pro rok 1999. (charlosina)

• - Na MFF v Seatlu získala Postel zvláštní cenu poroty. (charlosina)