• FilmFan24
  ****

  Ženy, ženy a zas jenom ženy tak jak je vidíme a můžeme vidět jenom my muži. Zcela originálně a důsledně mimo komerční mainstremové proudy a s velkými problémy realizovaný snímek Oskara Reifa. Hravý a snový (ne)zaujatý pohled do ženského nitra se spoustou výtvarných vychytávek a s několika pamětihodnými scénami. Magická černobílá kamera Igora Luthera dělají tuto surrealistickou hříčku ještě o třídu lepší než ve skutečnosti je.(4.6.2009)

 • Mr.Pumpkin
  ****

  Skoro zapomenutý film, který by si určitě zasloužil více pozornosti. Reifovi se podařilo dát dohromady výborný scénář a filmu vdechnout snovou surrealistickou atmosféru. Film se navíc pyšní nádhernou černobílou kamerou, která atmosféru filmu jen podrthuje a umocňuje celkový prožitek z filmu. Škoda, že není v našich krajích více takových odvážných tvůrců.. 85%(11.4.2011)

 • Toj
  ***

  Nepochopitelně nevyrovnaný film, kde se střetává famózní vizuální zpracování a styl s nudou a nechtěnou trapností na straně druhé...(20.11.2010)

 • mchnk
  ****

  Vzbudit se ve snu je opravdu velmi nemilé, a zanechává to trvalé následky. Lubošek z řádu maskulus mutantus zoufale, ale hrdě bojuje o své místo mezi ženami. Naplňuje své skryté touhy a přijímá důsledky. Autorsky originální, zasněný a (anti)feministický film s realitou bez hranic, vzácně srandovním humorem ("Andrej...!") a precizní režií.(11.4.2016)

 • Exkvizitor
  ****

  Nápaditá a celkem šílená surrealistická komedie (nebo jak to nazvat) s několika muškami. K nim patří i nepříliš šťastné obsazení vedlejších rolí či zejména v druhé půli ne úplně domyšlená strukturace příběhu. Rozhodně ovšem podnětné a vizuálně pozoruhodné dílko.(13.5.2006)

 • - Grafik Michal Cihlář získal ocenění za nejlepší plakát roku 1999 (byl to jeho první a současně poslední filmový plakát). (charlosina)

 • - Nominace na Cenu tisku v rámci filmového festivalu v Paříži pro rok 1999. (charlosina)

 • - Herečka Hana Seidlová se ve filmu objevila po 20leté pauze.  (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace