• dr.horrible
  ***

  Z komunizmu rovno do feminizmu :) V našich končinách značne neobvyklý zážitok. Pre duševné blaho, odporúčam osobám s penisom pozerať v combe s filmom Deep Throat.(22.4.2016)

 • flanker.27
  ****

  "A proč jste zabil svojí ženu? - Srala mě." Jeden z mála filmů svého typu (to jest "experimentální, umělecký, expresionistický" a všechny tyhle pojmy, které najdete v příručce začínajícího postmodernisty), který mi přišel opravdu inteligentní, zajímavý, vtipný a hodný pozornosti.(13.11.2015)

 • Slarque
  ****

  Vtipná černá komedie se spoustou zcela originálních nápadů (obchod s použitými potravinami mě opravdu dostal). Svérázně osobitý pohled na svět a hlavně na vztahy on-ona.(12.1.2003)

 • kinej
  ****

  Postel se zcela vymyká ostatní filmové tvorbě 90. let. Je to totiž surrealistický umělecký film, což samo o sobě není až tak vyjímečné, ale Postel je film fungující. Oskar Reif dokázal vytvořit svébytný, uzavřený ale věrohodný a svým způdobem logický svět. I přes veškeré přechody mezi snem a realitou, je-li nějaká, nemá divák problém se ve filmu orientovat chápat jej. Takovou atmosféru v českém filmu nidko jiný vytvořit nedokáže, v zahraničí to umí např. Terry Gilliam nebo David Lynch. A toho si cením. Navíc námět, krize mužství, je aktuální, ne-li nesmrtelný a je zpracován tak, že by sand i Sigmund Freud. Přidám-li k tomu vynikající, nádhernou kameru a stavby, je pro mě Postel jedním z nejzajímavějších filmů české kinematografie.(6.4.2011)

 • WANDRWALL
  ***

  Film má víc předností, než nedostatků. Ne nadarmo se kdosi vyjádřil, že jestliže v tom roce nezískal českého lva, tak je něco divného v hlavách českých akademiků, kteří nominují a udělují české lvi.(18.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace