• WANDRWALL
  ***

  Film má víc předností, než nedostatků. Ne nadarmo se kdosi vyjádřil, že jestliže v tom roce nezískal českého lva, tak je něco divného v hlavách českých akademiků, kteří nominují a udělují české lvi.(18.9.2011)

 • francis
  *****

  Ve filmu Postel je spousta věcí, který mi připadaj skvělý, ale za všechny bych rád zmínil jednu, na kterou si obvykle vzpomenu za příjemných okolností... prostě často myslím na hrdinu z Chile.(14.4.2007)

 • charlosina
  *****

  Velmi zajímavý (a u nás bohužel nedoceněný) počin na umělecké scéně. Neotřelé a originální pojetí tematiky muže a ženy, které plyne po vlnách surrealisické řeky... Oskar Reif (režie, scénář) natočil v letech 1994-95 excelentní výpověď, jejíž tematika - a zejména její uchopení - převyšuje doposud stanovené hranice českého filmu. O dokonalou vizuální stránku se postaral Igor Luther (kamera), který z původně barevného záměru vytvořil širokoúhlý černobílý skvost. Tíživá atmosféra snímku je protkána jemným humorem a jeho poselství je jednoznačně vynikající záležitostí... jednoduše řečeno: je to slast nejen pro ducha, ale i pro oko. Příběh Luboše v těle Michala Przebindy je artovka jak vyšitá, která má Švankmajerovský nádech, Nezvalovu lechtivost a vizuální kreace - a ano, feministický nádech, ale to neuškodí. Bezpochyby ojedinělý počin, který stojí za zhlédnutí. Já jsem si Postel tedy zamilovala. "Ty prostě nechápeš ženu v celý její složitý komplexnosti. Vidíš jen určitou povrchní formu." // "Myslíš, že se ji snažím pochopit? Vždyť je to proti přírodě. A co je proti přírodě, je nepřirozený. Chlap tady není od toho, aby ženskou chápal."(21.6.2008)

 • hippyman
  ***

  kdyby to byla krátká povídka typu té Kvidovy v Báječných létech pod psa, asi by to bylo bývalo lepší... takhle už jsem se trochu v těch snových vizích ztrácel a poměrně brzy to začala být celkem nuda, kterou tu a tam rozčísla nějaká ta zajímavá nebo vtipná scéna... originalitu a umělecký look tomuto dílu nelze upřít, ale hlavní hrdina mi byl extrémně nesympatický a děj prostě divný. nejsem zrovna požírač popcornu a pič :) kolaloky, experimentálním filmům se nebráním, ale tenhle snímek se povedl prostě jen tak napůl... 50%(17.12.2009)

 • Radyo
  **

  Podle mě přeceňovaný snímek, který sice může zaujmout svým neotřelým přístupem k námětu, ale celkově na mě působí hodně "umělecky" než "lidsky".(5.4.2003)

 • - Nominace na Cenu tisku v rámci filmového festivalu v Paříži pro rok 1999. (charlosina)

 • - Jako sedmý film československé historie byl tento film v roce 1998 nominován do prestižní sekce na MFF v Cannes. (charlosina)

 • - Herečka Hana Seidlová se ve filmu objevila po 20leté pauze.  (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace