Působivý film, nejspíš nejlepší Iñárritu. Sice poněkud čitelné a nepřekvapivé, ale jednozáběrová hektičnost dodává určitě dostatečnou intenzitu. (Jinak myslím, že princip divadla tkví v ohraničenosti prostoru a statice než v absenci střihu, takže ve mně Birdman divadelnost rozhodně neevokoval o nic víc než Gravitace. Jasně, hodně se tu zmiňuje vedení herců a nastupování postav na scénu, ale rozhodně na mě Birdman působil v důsledku velmi filmově spíš než divadelně.)(9.1.2015)

Tradiční oscarový zvětralák. Skvěle zahraný, ale manýristický a ve výsledku - přinejmenším pro mě - dost banální.(15.2.2015)

• Jara.Cimrman.jr

Fandím každém opeřenému superhrdinovi, aby se z něj na stará kolena stal uznávaný divadelní herec, ale rozhodně již u toho nikdy nechci být. Kromě scény se ztopořeným malým Mikem jsem se totiž nepobavil a po téhle zmatené nudě zvážím, zda ještě někdy v životě navštívím divadlo, protože se mi nechce finančně podporovat žádný spolek vynervovaných psychopatů. Takže velká gratulace za čtyři Oscary a pokud má tohle být to nejlepší, co z Hollywoodu v roce 2014 vypadlo, tak navrhuji buď zavřít tuto fabriku nebo poslat senilní porotce bez zlatého padáku do důchodu.(1.3.2015)

• - Pro mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárrita je to celkově pátý celovečerní snímek, ale zároveň teprve druhý, který je ryze pod americkou produkcí. Tím prvním byl snímek Babel (2006). (geklon)

• - Scénu, kdy Riggan (Michael Keaton) vejde do divadla pouze ve spodním prádle, zprarodoval Neil Patrick Harris při moderování Oscarů, kdy na pódium přišel oblečen stejně. (Mr.curry)

• - Kapacita divadla St. James Theatre v New Yorku je v skutočnosti cca 1700 miest. Vo filme však 2x zaznel údaj, že divadlo pojme do hľadiska len 800 divákov. (MikaelSVK)