Konečně pořádná "komiksárna", která dělá pro prkna co znamenají svět to samé co svého času Americká noc pro film... A o jejíž kvalitách nejlépe vypovídá, že byť má formu, která je stejnou měrou strhující i pohlcující jako fascinující technickou stránkou i jejím důsledným provedením (nepamatuji, kdy byly vizuální efekty využity v tak hojné míře v bezmála každém záběru a přitom byly stále pouze "dobrým sluhou a nikoli špatným pánem", jak je dnes neblahým standardem), tak se v hlavě uhnízdí hlavně a především film samotný. Jen jsem na vážkách, jak se postavit k finálnímu aktu; není sice o nic méně vynikající než ona mozaika (ne)divadelního (ne)zákulisí, kdy "každý chvilku tahá tu svou pilku", která mu předchází, ale jak dokáže nadchnout gradací, emocemi i uzavřením Keato... Ehm, Rigganovy linie, tak kvůli plnému soustředění se na ni odkopává všechny i všechno ostatní; a to je jednak věčná škoda a poté to díky tomu budí (otázka za zlatého bludišťáka zda mylný či oprávněný) dojem ztráty tempa. Každopádně i tak nejlepší "cenám poplatný art pro davy" (a to výjimečně není myšleno pejorativně) široko daleko.(22.1.2015)

White man's problems.(22.1.2015)

[imdb: 7.9/10] | me: Výborná filmová jazda plná satiry, irónie a čierneho humoru. Vďaka trefnému obsadeniu a kvalitným výkonom zanechal tento film príjemné dojmy. Opäť niečo iné, opäť niečo, čo zaujme. Sixty is the new thirty, mother fucker.(16.5.2015)

• larelay

od nudy som sa skoro ukusala. Priznavam, po strasne dlhej dobe film, ktory som ani nedopozerala. Bohuzial, tentoraz musim suhlasit so znamym vyrokom. aj ked hov*o zabalite do celofanu, previazete ho maslickou, vylozite na policku, stale zostane hovnom. A poriadne smradlavym. A tuto ma to hov*o/srac*a este aj punc vitaza ceny akademie. Nuz, proti gustu ziaden disputat. pardon za pejorativne vyjadrenie, ale inak to dnes neslo.(25.2.2015)

Neuvěřitelně pohlcující "bez-střihová" forma a meditace nad integritou osobnosti a herectvím fungují na 100%. Pokud nepočítám reklamu na BMW jde o můj první střet s Iñárrituem a totálně mě smetl. I po humorné rovině (přítelkyně se smála, já se smál a zbylých 5 návštěvníků sálu se smálo taky) a bicí orchestrálkou narvanou emocemi. Zahryzávání kritiky, satira na divadlo, film i komiksové bláboly je míchaná s poctou všem právě zmíněným věcem. Obrovský návrat Keatona i Nortona a i Galifianakis umí hrát. Parádní podívaná narvaná drobnostmi, které nutí k dalšímu shlédnutí.(8.2.2015)

• - Ponuka zahrať si vo filme odmietol Sean Penn. (Sufferer)

• - Spoiler: V poslední scéně filmu přinese Sam (Emma Stone) svému otci do nemocnice kytici šeříku. Existuje pověra, podle které je tato květina nositelkou neštěstí, obzvláště pokud je přinesena do domu nebo do nemocnice. Pověra nejspíše pochází z dob, kdy byla její výrazná vůně používána k překrytí pachu mrtvých lidí uložených v domě. (HellFire)

• - Michael Keaton sa vyjadril, že ešte nikdy nehral postavu, s ktorou by mal tak málo spoločného ako s Rigganom. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)