Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hous.enka
  **

  Nebýt druhého dílu, hodnotila bych mnohem ( konkrétně o dvě hvězdy) výše, protože první část byla kompaktní a měla nějakou výpovědní hodnotu sama o sobě. Druhá část mě svým Brundibárem, velkými časovými skoky a zejména nelogickými kroky (chování matky po příjezdu - to opravdu myslí vážně?) zkrátka nepřesvědčila. A tak mi po tomhle filmu zní v hlavě pořád jen ten vtip, kdo že může za druhou světovou válku... Židi a cyklisti. Jestli je to dost, to ať si přeberou autoři. Natočit film o Židech a terezínském ghettu není jen o tom, že to celé převedeme do vizuálu, ale musí to mít i nějakou myšlenku a držet pohromadě jako celek. A to Poslední cyklista nemá, ač ty úplně poslední scény se snaží dokázat opak. Ne, je to příliš silně našroubované na celý příběh, a to se mi nelíbí. Od podobných filmů čekám, že mě donutí přemýšlet, a ne že mi ukáží i život za kamerou.(12.5.2014)

 • Tosim
  ***

  Jiří Svoboda má řemeslo v malíčku, problém je zase (skoro jedině) s vyprávěním, protože podobné téma jsme skutečně viděli zpracované mnohokrát a lépe. Za jedinou přesahující myšlenku považuju tu o "vině kvůli pořádku v lejstrech."(23.6.2014)

 • Tommassi3

  "Jestli to nedodržíš, do smrti s tebou nepromluvím !!"(6.5.2014)

 • MartinezZ
  **

  Sorry, ale buď z toho měli udělat dokument nebo pořádný film. Takovéhle pseudohrané polorádoby dokumenty si mohli nechat od cesty. Pusťte si raději Vlak dětství a naděje.(13.7.2014)

 • m.krudenc
  *****

  Mistrovské dílo.(12.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace